Ptasie Radio analizuje sytuację w Ferguson.

3
416

pies

– Witam serdecznie wszystkich słuchaczy. Ojej! Tyle się nagromadziło różnych spraw, że nie wiem od czego zacząć. Te wybory w Polsce! Pierwsza tura sfałszowana… Boże jedyny! Żeby we współczesnej Europie, w kraju rzekomo demokratycznym, dochodziło do takich… karty wyborcze były dodrukowane, na śmietnikach można znaleźć więcej głosów na PIS niż w urnach! Państwo sobie wyobrażacie?! A w drugiej turze homoseksualiści! Tak, dobrze mówię, homoseksualiści! Do czego to doszło? Jeszcze do tego wrócę w wiadomościach z Radia Maryja, ale najpierw kilka słów o Ferguson. Wiecie państwo, co się tam stało, tak? Pokazują bez przerwy w telewizji. Ale czy to naprawdę jest takie ważne wydarzenie? Czy media nie chcą odwrócić naszej uwagi od rzeczywistych problemów? O co tak naprawdę chodzi? Biały policjant zastrzelił Murzyna. Dobrze. W obronie własnej. Ok. Sąd go oczyścił z zarzutów i teraz całe Ferguson wyszło na ulicę. Demolują sklepy, palą samochody. I co ciekawe…  powiem państwu… to trochę śmieszne… oni demolują swoje własne biznesy. Tak! Żeby jeszcze ludzi białych, ale swoje! I gdzie tu logika? Ale ciekawa jestem, co słuchacze sądzą o tej historii? Biały policjant zastrzelił Murzyna. Chciał go wylegitymować… policjant ma takie prawo… a ten Murzyn, nastolatek, ale taki agresywny, ruszył na tego policjanta i ten w obronie własnej go zastrzelił. A państwo byście zrobili inaczej?

– Słucham? Halo? Proszę wyłączyć radio, bo są przegłosy. Echo idzie. Już?

– Pani, a co tu dużo gadać! Stawiał się, dostał w łeb i po krzyku… Powinni wszystkich czarnych…

– Dziękuję panu za głos, ale nie możemy namawiać w moim programie do przemocy, rozumie mnie pan, prawda? Słucham? Halo? Prosiłam, aby wyłączyć radio! Jestem na opóźniaczu. Tak?

– Tamten był bezbronny, policjant przecież mógł strzelić mu w nogę, a on wpakował w niego pięć…

– Proszę pana! Ja muszę pana wyłączyć, bo pan mówi jakieś bzdury! Czy pan widział, jaki wielki był ten Murzyn? Proszę pana! Ona miał chyba ze dwa i pół metra wysokości! Murzyni tak rosną. A ten policjant… naprawdę, młody, uczciwy człowiek, któremu powierzono ciężką i niebezpieczną pracę, on się tylko bronił… był chyba dwa razy mniejszy. Tamten… mój Boże, szarżował na niego, jak niedźwiedź… proszę pana jedna kula w takiej sytuacji to mało. To są sekundy! Śmierć albo życie!

– … ale jednak nie miał przy sobie broni, sięgał, aby pokazać dok….

– Ja panu dziękuję, ale zdaje się, że pan opowiada inną historię. My tu rozmawiamy o tragicznym wydarzeniu, podczas którego policjant, chroniący społeczność Ferguson przed przemocą, rozumiecie państwo – przed przemocą, aby inni mogli czuć się bezpieczni… zastrzelił awanturującego się Murzyna. To jest, proszę państwa, ogromna tragedia! I warto zastanowić się nad jej przyczynami. Dlaczego do tego doszło? Jak można temu zapobiec w przyszłości? To są ważne pytania! Słucham? Halo?

– W łeb, mówię, i wtedy będzie spokój. Zamknąć, a jak nie, to w łeb, wszystkich, bo inaczej…

– Dziękuję panu za głos. Ja rozumiem państwa oburzenie. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, ale musimy znaleźć korzenie tej sytuacji. Skąd, przykładowo, pochodzą, tak w ogóle, Murzyni? Zastanawialiście się państwo nad tym? Z Afryki, prawda? Ale nic o nich nie wiemy. Czym się tutaj zajmują? Kiedy przybyli ich potomkowie? Czy nadal mają krewnych w Afryce? Jakie było ich życie wcześniej, a jak wygląda teraz? Prawda? Warto znać historię, proszę państwa. Ona jest nauczycielką życia.

Przeczytam państwu teraz wiadomości z Radia Maryja. Przy okazji, jak zawsze, zapraszam wszystkich do wykupywania abonamentów Telewizji Trwam, która potrzebuje naszej pomocy, gdyż jest prześladowana. Mówiliśmy o tym w poprzedniej audycji. A teraz wiadomości. W Polsce zakończyły się wybory samorządowe. Pierwsza tura została sfałszowana przez koalicję rządzącą, a drugą wygrali homoseksualiści i ludzie sprzyjający środowisku LGBT, czyli “tęczowi”. Przedstawiciele Kościoła wyrazili zaniepokojenie stanem polskiej demokracji, która jest, cytuję: “nie zawsze logiczna, a bywa irracjonalna”. Reklama. Kupujcie najlepszą mortadelę w mieście, 2 dolary za funt, tylko do soboty w Kaczkiewicz Sausage, zaraz jak się wychodzi z kościoła św. Anastazji to po lewej. A ja już się z państwem żegnam. Dziękuję za ciekawą rozmowę. Jutro, jak już zapowiadałam wcześniej, pan profesor Piotr Jaroszyński wystąpi u mnie z prelekcją “Genderyzm od Wschodu do Zachodu”. Nie wiem, czy nie przekręciłam…. No tak. Przepraszam. Powinno być: “Genderyzm od rana do wieczora”. Do jutra. Szczęść Boże.

zdjęcie psyprzebrane.pl

tekst ukazał się jednocześnie na polskim portalu racjonalista.tv

Dariusz Wiśniewski/Radio Horyzonty

3 Komentarze

  1. Mysle, ze autor jest na “poziomie” autorki ptasiego radia. Podobnie jak ona przelewa z pustego w prozne.

  2. Słyszałem to, autor z niewielkimi zmianami spisał tylko to, co było powiedziane w odsłuchiwanym nagraniu audycji:)

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: