Przesłuchać Jakuba R. przed komisją weryfikacyjną

0
216

Posłowie Koalicji Europejskiej, którzy wchodzą w skład tak zwanej Komisji Weryfikacyjnej zorganizowali dzisiaj w Parlamencie  konferencję prasową wyrażając swoje zaskoczenie postawą kandydatów PiS do Europarlamentu Patryka Jakiego i Sebastiana Kalety, którzy pragną wykorzystać prace  Komisji dla promocji swoich kandydatur do Europarlamentu. Od dawna politycy PiS nie prowadzą już prac, które miałyby na celu  wyjaśnienie  nieprawidłowości w procesie  reprywatyzacji warszawskich kamienic.

Posłowie  wskazali, że w takiej sytuacji, podczas posiedzenia w maju należałoby przesłuchać Jakuba R. oraz  adwokata Roberta Nowaczyka.  Wyrażono pogląd, iż być może konieczna byłaby konfrontacja tych świadków.

Przypomnijmy, iż jak zeznał  Robert Nowaczyk, głównym zadaniem Jakuba R, zatrudnionego w warszawskim ratuszu na polecenie agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego było załatwienie roszczeń spadkobierców kamienicy przy ulicy Srebrnej, gdzie swoją wielką inwestycję chciał realizować prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. Wiemy, iż Jakub R. pozostawał w stałym kontakcie z CBA, I teraz w trakcie kampanii wyborczej sprawy te nagle znikają, posłowie PiS pragną przesłuchiwać zupełnie inne osoby.

Przesłuchanie Jakuba R. będzie rzeczywistym działaniem na rzecz wyjaśnienia afery. Inaczej mamy do czynienia z hucpą polityczną na organizowaną przez panów Jakiego i Kaletę na rzecz kampanii  swojej wyborczej.

Dzisiaj nie ma żadnego uzasadnienia, aby wzywać mieszkańców poszkodowanych w procesie reprywatyzacji, jak i władze Warszawy, które dawno już przygotowały odpowiednie poprawki do ustawy do powołaniu Komisji Reprywatyzacyjnej, co umożliwi wypłacanie odszkodowań dla poszkodowanych. Odpowiednie poprawki zostały złożone w styczniu tego roku. I w tej sprawie do tej pory nic się nie wydarzyło.

Ponadto w Sejmie jest projekt dużej ustawy reprywatyzacyjnej, ale w tej sprawie także, nic się nie dzieje.

Posłuchajmy konferencji prasowej na ten temat.

Foto (Robert Nowaczyk) Foto: Business Insider

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: