Przełożyć wybory prezydenckie

0
18


Rząd, władze powinny obecnie zająć się walką z pandemią koronawirusa. W Polsce mamy ponad 350 zarażonych, niestety zarażonych jest także wielu pracowników służby zdrowia. Brakuje w Polsce sprzętu ochronnego dla lekarzy i pielęgniarek. Rząd tym powinien się zajmować, a nie polityką.

Niestety, prezydent Andrzej Duda zajmuje się kampanią wyborczą i odbywa spotkania, co jest absurdem. Z jednej strony słyszymy apele, aby zostać w domu, z drugiej strony sam łamie zasady i spotyka się z wyborcami.

Kampania wyborcza oparta jest na dyskusji, na rozmowie z wyborcami, to jej niezbędne elementy. Skoro nie można normalnie prowadzić kampanię, wybory należy przełożyć.

Rząd powinien także zajmować się gospodarką, starać się złagodzić skutki nadchodzącego ekonomicznego tsunami, a  w najlepszym wypadku globalnej recesji.  W USA, eksperci ostrzegają, że bardzo szybko bezrobocie sięgnąć może 20%.

Oczywiście siły polityczne mogą szybko umówić się na temat niezbędnej poprawki do konstytucji.  Wcale nie potrzeba w tym celu uchwalać stanu klęski żywiołowej.  Sprawę można załatwić w kilka dni.

W ogóle mamy do czynienia nie tylko w Polsce z kryzysem przywództwa. Dotyczy to zarówno Polski jak i Ameryki.  Prezydent Donald Trump, na czwartkowej konferencji prasowej mówił o nowej terapii, która szybko będzie dostępna.  Prezydenta sprowadził na ziemię, szef FDA, mówiąc, że prace nad dopuszczeniem terapii mogą zająć około roku czasu.

To fatalnie kiedy politycy przesyłają opinii publicznej nieprawdziwe informacje. Niestety nadal w Polsce brakuje testów, podobnie jak w USA. Tego problemu ciągle nie rozwiązano. Brak testów powoduje, że zarażonych może być znacznie większa liczba osób.

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: