Przed upadkiem…

0
160


Na naszych łamach wielokrotnie wskazywaliśmy na systematycznie rosnące zadłużenie Polski.  Wskazywaliśmy na problemy jakie zrodzi to w przyszłości. Oczywiście Polska jeszcze nie jest w sytuacji, że zaraz nastąpi upadek. Zanim nastąpił upadek, w Grecji kolejne rządy przez kilkadziesiąt wydawały pieniądze, nie bacząc, czy będzie z czego oddać, coraz większe długi. W końcu długi przerosły możliwości spłaty. Grecy wygrażali światu, ale tak po prawdzie, sami sobie byli winni i musieli pogodzić się z obniżeniem swojej stopy życiowej o około 40%. Taki był realny koszt i rachunek za rozbudowane ponad miarę wydatki i nieodpowiedzialną politykę.

Kolejnym rządem, który doprowadził do upadku swój kraj, byli populiści w Wenezueli. Teoretycznie kraj, o największych odkrytych na świecie zasobach ropy naftowej, powinien opływać w dostatki. Wenezuela jest klasycznym przykładem tego, jak głupia, nieodpowiedzialna polityka może zniszczyć kraj, który mógł żyć dostatnio.

Rząd Wenezueli postanowił rozdać bogactwo. Darmowa służba zdrowia, edukacja, wiele innych programów. Póki ropa naftowa była droga było jako tako, populistyczny rząd wiązał koniec z końcem.  Wystarczyło jednak załamanie cen ropy, ich spadek i szybko kasy zabrakło. Okazało się, iż nie ma z czego finansować rozbudowanych programów socjalnych.  Kasy zabrakło. W Wenezueli krach finansowy jest kompletny, populiści doprowadzili państwo do totalnego upadku.

Mieszkańcy tego kraju uciekają do Kolumbii, licząc, że tam przeczekają najgorsze. Rząd PiS także realizuje swoje programy socjalne na kredyt, podobnie jak kiedyś Gierek. Zadłużenie będzie rosło, jego spłaty będą coraz większym ciężarem, aż skończy się jak w Grecji, a przypadku realizacji czarnego scenariusza jak w Caracas. Wówczas będziecie psioczyć na Żydów, Niemców, Amerykanów, ale winna będzie tylko Wasza polska głupota. Tylko Wy będziecie winni. I Wy ponosić będziecie tego konsekwencje. Oczywiście to nie nastąpi szybko, za miesiąc, czy dwa. Jeszcze przed kolejnymi wyborami, może kolejnymi, Polacy zapewne dostaną kasę. Jak nie trzynastą emeryturę, to kolejny bonus.  W Polsce jest tak, że jak chcesz wygrać  wybory musisz coś dać. To bardzo zła praktyka, to prosta droga, do realizacji wenezuelskiego scenariusza. A i jeszcze, aby była jasność, to Wasze decyzje i nikt Was żałować nie będzie.

Foto: US News & World Report

Wideo: @Zbyszek G

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: