Prokuratura chce postawić zarzuty sędziemu Igorowi Tulei

0
143

Stowarzyszenie sędziów  „Justicia” informuje, iż prokuratura, a konkretnie prokurator Dariusz Ziomek, chce postawić zarzuty karne sędziemu Igorowi Tulei , w związku z przebiegiem procesu dotyczącego uchwalenia budżetu,  podczas słynnego, nielegalnego posiedzenie Sejmu, w Sali Kolumnowej Sejmu w 2016 roku. Tuleya uchylił decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa. Na posiedzenie i do udziału w głosowaniu nie dopuszczono posłów opozycji. Posłowie PiS podpisywali listę obecności po zakończeniu posiedzenia, w Sali Kolumnowej Sejmu prawdopodobnie byłe było wymaganej większości posłów.

Prokurator Dariusz Ziomek pragnie sędziemu Tulei postawić absurdalne zarzuty przekroczenia uprawnień.  Patrząc na to z amerykańskiej perspektywy, mamy do czynienia z kompletnym absurdem. Prokurator twierdzi, iż sędzia przekroczył swoje uprawnienia zgadzając się na jawność rozprawy. Zdaniem pisowskiego prokuratora nielegalna była także nielegalna zgoda na nagrywanie ustnego uzasadnienia sędziego, podczas którego ujawniono fragmenty zeznań posłów PiS, którzy potwierdzili, iż posłom opozycji zablokowano dostęp do sali gdzie prowadzono obrady. Zdaniem prokuratora Tuleya ujawnił tym samym tajemnicę śledztwa.

Dodajmy, iż przebieg tych dramatycznych wydarzeń by ł na żywo transmitowany przez telewizję jak i nagrywany przez posłów. Absurd goni absurd. To kolejny etap podporządkowywania sobie sądów przez PiS.

Postępowanie ma prowadzić nielegalna Izba Dyscyplinarna nie uznawana przez polski Sąd Najwyższy. W tej sprawie toczy się postępowanie przez Europejskim Trybunałem Praw Człowieka.  Przed wydaniem orzeczenia zgodnie z procedurą odbędzie się jeszcze wysłuchanie reprezentanta rządu. Z amerykańskiej perspektywy cała sprawa jest absurdalna. Tutaj dokumenty są dokumenty sądowe są jawne, każdy może je sobie przeczytać. Amerykanin nigdy nie zrozumie, jak można za tajne uznawać sądowe dokumenty, w sprawie ważnej dla opinii publicznej. Tutaj przecież nie chodzi o materię dotyczącą obronności państwa i tego typu rzeczy.

Sprawa ta pokazuje, iż Rzeczpospolita Polska przestaje być państwem prawa. Staje się pełną bezprawia republiką bananową.

Foto: Nowiny pl

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: