ProgressforPoland popiera kandydaturę Bruce Raunera na urząd gubernatora Illinois

1
489

Rauner

ProgressforPoland.com prosi swoich czytelników, przyjaciół oraz sympatyków, aby w najbliższych wyborach, głosując na gubernatora stanu Illinois poparli  Bruce Raunera.Wspieramy Raunera, gdyż łączy nas przekonanie, że wprowadzi on głębokie zmiany w Illinois, skończy z politycznym patronażem, potrząśnie stolicą stanu, dzięki czemu Illinois ponownie wkroczy na scieżkę wzrostu i budowy dobrobytu dla swoich mieszkańców.

Illinois potrzebuje daleko idących zmian, potrzebuje gubernatora prowadzącego odpowiedzialną politykę finansową. Polityka gubernatora Quinna oraz Partii Demokratycznej, doprowadziła finanse publiczne Illnois na skraj przepaści. Działo się tak również dlatego, iż za polityczne poparcie, politycy przyjmowali zobowiązania finansowe, trudne do spełnienia. Obietnice te gwarantowały polityczne poparcie w kolejnych wyborach.

Bruce Rauner, jako biznesmen odnoszący w przeszłości sukcesy w tej dziedzinie,wie jak groźna dla biznesu może być nieodpowiedzialna polityka finansowa. Ludzie prowadzący swój biznes wiedzą, że nikt, także rząd, nie może posiadać karty kredytowej pozwalającej na nieograniczone wydatki, marnowanie publicznych pieniędzy. Rauner obiecuje daleko idącą reformę publicznych funduszy oraz skończenie, z marnowaniem publicznego grosza. To właśnie w tym celu zamierza – jak wielokrotnie mówił w swoich kampanijnych wystąpieniach  – potrząsnąć Springfield i ma w tym rację.

Illinois pragnąc wrócić na ścieżkę wzrostu, nie może być stanem prowadzącym politykę nieprzychylną dla biznesu, nie może okupywać jednego z ostatnich miejsc na liście stanów najmniej sprzyjających prowadzeniu biznesu. To musi ulec zmianie, jednak zrobić to, może tylko ktoś z biznesowym doświadczeniem, kto potrafić będzie zarządzać stanem jak dobrą, sprawnie, działającą korporacją.

Wielu z nas wie jak trudno jest prowadzić biznes w Chicago i Illinois. Ludzi, którzy teoretycznie powinni tworzyć nowe miejsca pracy, setkami, często zbędnych regulacji, mają związane ręce. Zbyt często powodzenie w biznesie w Illinois oraz Chicago zależy od politycznych koneksji, otrzymania odpowiednich pozwoleń, czy płacenia swoistego podatku korupcyjnego. Wielu polonijnych biznesmenów musiało opłacać się lokalnym politykom. Opłaty były jeszcze wyższe w przypadku ubiegania się o zamówienia publiczne. Tylko dzisiaj prasa informuje o kompanii, która otrzymała zakaz otrzymywania zamówień publicznych, a mimo to dostała wielomilionowy kontrakt od Chicagowskiej Rady Szkolnej. Bruce Rauner obiecuje skończenie z tym systemem. Illinois zaś potrzebuje tego jak świeżego powietrza. Bez pozbycia się tego mafijnego garbu, splotu biznesu z polityką nigdy nie stanie się miejscem przyciągającym biznes, miejscem, gdzie z powodzeniem można zabiegać o lepszą jakość życia.

Tak, to prawda, Bruce Rauner jest człowiekiem bogatym. Wielokrotnie dowodził, że potrafi dzielić się swoim bogactwem, ogromne sumy przekazując na cele charytatywne, czy na cele związane z edukacją. Poprawa jakości edukacji znajduje się w centralnym punkcie jego wyborczego programu. Działając na rzecz poprawy szans edukacyjnych młodzieży, robił to za swoje pieniądze, nie zaś, za publiczne.

Rauner posiada zwarty, koherentny program polityczny. Odwołuje się w nim do starych wypróbowanych prawideł ekonomicznych liberalnej, kapitalistycznej ekonomii. Odwołuje się do wartości, na których Stany Zjednoczone zostały zbudowane. Tymi wartościami były także wiara w wolność człowieka, w jego umiejętność układania sobie życia. Rauner nie obiecuje, iż rozwiąże wszystkie problemy. Jednak wierzy, że stworzy warunki do pokonania problemów, a to jest głównym zdaniem rządu. Łączy nas przekonanie, że tak jak kiedyś Ronald Reagan przywrócił Amerykanom wiarę w ich kraj, tak teraz Rauner obywatelom, Illinois przywróci wiarę w ich piękny stan. Dlatego poprzyjmy w nadchodzących wyborach Bruce Raunera.  Kandydata republikanów poparł także “Kurier” oraz Pal-Pac, a więc zdecydowana większość polonijnych mediów. Można więc bez przesady powiedzieć, że Bruce Rauner jest kandydatem Polonii.

ProgressforPoland.com

Foto: Brucerauner.com

 

1 Komentarz

  1. Dobry wybór, słuszna decyzja Progressu, także oddam głos na Raunera. Quinnowi mam nadzieję, nie pomogą “eventy” Białego Domu… Niech prezydent lepiej zajmie się Ukrainą i Rosją i terrorystami, anie szukaniem poparcia dla poltycznych kumpli…

Comments are closed.