Prezydent Trump nadużył władzy

0
58


Komisja d/s Wywiadu Izby Reprezentantów Kongresu USA przedstawiła dzisiaj raport dotyczący  swoich prac i przesłuchań dotyczących dochodzenia, w sprawie odwołania prezydenta Donalda Trumpa z urzędu. Prezydent. aktualnie przebywa w Londynie, na jubileuszowym szczycie NATO,  jaki trwa w stolicy Wielkiej Brytanii.

Wnioski z raportu są jednoznaczne Donald Trump nadużył swojej władzy, zabiegając o zagraniczną pomoc w wyborach prezydenckich 2020 r.  Pomoc zagraniczna polegać miała na uruchomieniu przez Ukrainę dochodzenia w sprawie konkurentów politycznych prezydenta, czyli Joe Bidena i Jego syna. Raport teraz, co wydaje się tylko formalnością, musi zostać przyjęty przez całaKomisję i potem trafi pod głosowanie e Izbie Reprezentantów.

Jednym z podstawowych zarzutów, jakie postawiono w raporcie Trumpowi, to “uzależnianie spotkania w Białym Domu i zarazem pomocy wojskowej dla Ukrainy od publicznego ogłoszenia śledztw korzystnych dla jego kampanii reelekcyjnej”.  “Intryga prezydenta Trumpa osłabiła amerykańską politykę zagraniczną wobec Ukrainy i podważyła nasze narodowe bezpieczeństwo (…)” – napisano w streszczeniu raportu. Cały raport liczy 300 stron i zawiera ogromny materiał zebrany w trakcie przesłuchań, dotyczący właśnie uzależniania przekazania pomocy przyznanej przez Kongres USA, pomocy militarnej dla Ukrainy od fikcyjnych śledztw. Wstrzymywanie tej pomocy stanowiło działanie nielegalne.

W oparciu o przesłuchania, raport zwiera także spory materiał dotyczący, absurdalności spiskowych teorii wyznawanych przez niektórych republikanów, iż to Ukraina wraz z Rosją wpływały na kampanię wyborczą w Ameryce w roku 2016. Na kampanię wpływa Rosja, nie Ukraina.

Z raportu wyłania się obraz działań administracji prezydenta Trumpa, która obojętna była na to, co działo się na Ukrainie, jaka sytuacja panowała na froncie w Donbasie.  Jedyne co interesowało administrację, to osiągniecie politycznych korzyści i pogrążenie politycznych przeciwników, szukanie na nich brudów.

Republikanie obecnie negują raport, polega to na negowaniu i nie przyjmowaniu faktów do wiadomości. Skoro fakty nie pasują, tym gorzej dla faktów. Zgromadzony materiał jest jednoznaczny i w zupełności wystarczający do postawienia prezydentowi zarzutów. Niezależnie, od późniejszego postępowania w Senacie, opinia publiczna w trakcie przesłuchań zobaczyła jak wyglądała prawda, mogła zobaczyć ile podłości było w działaniach administracji i organizowaniu ataków na niewygodnych urzędników.

Opowiadanie, iż w raporcie brakuje faktów, czy dowodów, tak na dobrą sprawę, jest naigrywaniem się z ludzkiego rozumu. Natomiast już jutro rozpoczną się publiczne przesłuchania w Komisji d/s Sprawiedliwości Izby Reprezentantów. Na początek omawiane będą prawne aspekty odwołania Donalda Trumpa z urzędu. Raport ten, to ponura lektura tego jak nisko upadła polityka administracji, jak nisko upadli Republikanie, porzucając ideały praw człowieka i wolności.

Wideo: @The Sun

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: