Prezydent prosił prezydenta Ukrainy o dochodzenie w sprawie syna Joe Bidena

3
344
WASHINGTON, DC - JUNE 27: U.S. President Donald Trump speaks on the phone with Irish Prime Minister Leo Varadkar on the phone in the Oval Office of the White House June 27, 2017 in Washington, DC. President Trump congratulated Prime Minister Varadkar to become the new leader of Ireland. (Photo by Alex Wong/Getty Images)


Ameryka wstrzymała oddech, zgodnie z zapowiedzią opublikowano zawierający pięciostronicowy dokument, zapis rozmowy prezydenta Donalda Truma z prezydentem Ukrainy Zełeńskim 25 czerwca br. Najciekawsze rzeczy czytamy na czwartej stronie dokumentu.  Prezydent Trump kilkakrotnie prosi prezydenta Ukrainy o prowadzenie dochodzenia w sprawie rzekomej korupcji syna wiceprezydenta Bidena. Amerykański prezydent prezydent zwraca się do przywódcy obcego państwa, aby objął dochodzeniem, aby znalazł haki na politycznego rywala.

W ogóle patrząc na transkrypt jasno widać, iż prezydent niczego innego od Ukrainy nie chce, tylko tego dochodzenia.  To jedyna rzecz, której, od Ukrainy chce amerykański prezydent!

W transkrypcie pojawiają się jeszcze dwa nazwiska, Prokuratora Generalnego Williama Barra i adwokata prezydenta Rudy Giulianiego.  Prezydent wielokrotnie prosi prezydenta Ukrainy o współpracę z Prokuratorem Generalnym USA i jego osobistym adwokatem. William Barr już powiedział, iż nie wiedział nic o tej rozmowie.  Barr może wyłączyć się ze sprawy, z pewnością będzie przesłuchiwany w Kongresie w trakcie procesu o owwołanie prezydenta.

Przypomnijmy, iż prezydent Trump brutalnie atakował poprzedniego AG Jeff Sessiona, za to, iż wyłączył się z rosyjskiego śledztwa.

Oczywiście, republikanie krzyczą, iż w transkrypcie nie ma jasnego dowodu, „dymiącego pistoletu, że prezydent prosił o to dochodzenie. Można odnieść wrażenie, iż czytamy różne dokumenty. I tak to pewnie w najbliższych dniach będzie. Z pewnością historia surowo to oceni. W zapisie rozmowy czytamy: Dużo się mówi o synu Bidena, że Biden zatrzymał oskarżenie, a wiele osób chce się o tym dowiedzieć, więc cokolwiek mógłbyś zrobić z prokuratorem generalnym byłoby super”. Tutaj należy się wyjaśnienie, iż Międzynarodowy Fundusz Walutowy i inne instytucje domagały się ustąpienia owego prokuratora na Ukrainie podejrzewanego o korupcję. Jego odwołanie nie miało nic wspólnego z Bidenem i USA. Naciskał na to cały świat i USA.

Republikanin, senator Graham powiedział, iż odwoływanie prezydenta na podstawie zapisu rozmowy telefonicznej jest niewłaściwe. Graham nie wyjaśnił dlaczego?

Prezydent Trump krytykował dzisiaj postępowanie Demokratów, mówił także o skorumpowanych dziennikarzach, przekazujących zmyślone informacje. Prezydent twierdził, iż to największe w amerykańskiej historii „polowanie na czarownice”.

Obecnie czekamy na opublikowanie doniesienie „sygnalisty”, który jak wiemy godzi się zeznawać przed Kongresem USA. Czekamy na ten dokument. Wielu ustawodawców twierdzi, iż opublikowany dokument stanowi podstawę do odwołania prezydenta z urzędu.  To prawda, jak czytać cały dokument w swojej wymowie jest on jednoznaczny. Prezydent prosi o przysługę, w walce z politycznym rywalem! Jeżeli to nie jest dymiącym pistoletem, to cóż dymiącym pistoletem może być? Politycy domagają się natychmiastowego opublikowania doniesienie „sygnalisty”. Wielu ustawodawców twierdzi, iż dzisiejszy dzień może być punktem zwrotnym w ocenie prezydentury Donalda Trumpa. Mamy prezydenta mówią – który wykorzystuje swoją siłę i urząd do walki z politycznymi przeciwnikami.

Ameryka znalazła się w kryzysie, w trakcie procesu w Kongresie zadanych zostanie jeszcze wiele pytań.Senator Mitt Romney powiedział, iż prezydent prosił lidera obcego państwa o pomoc w dochodzeniu przeciw politycznemu przeciwnikowi. Romeny nie szczędził krytyki pod adresem Donalda Trumpa.

Foto: Britebart

AJ

3 Komentarze

  1. Panie Jarmakowski,
    Od ponad 4 lat jest pan “królem” polonijnych “Trump haters” i nic tego nie zmieni i pan też tego nie chce zmienić. Trump miał prawo pytać na temat Bidena i jego syna. Biden sam przyznał, że jako vice prezydent żądał usunięcia prokuratora, który prowadził śledztwo w sprawie korupcji w ukraińskiej firmie zatrudniającej jego syna. Groził wstrzymaniem pomocy i doprowadził do dymisji prokuratora. Pan oczywiście nie jest zainteresowany korupcją “bidenowską” i “clintonowską”. Usunięcie Trumpa z urzędu i przekonanie do tego nielicznej garstki czytelników PfP jest pana główną pasją. Biden w nagrodę będzie zapewne kandydatem demokratów w wyborach prezydenckich podobnie jak JBP został w nagrodę za oszustwa w podatku od nieruchomości gubernatorem stanu IL. Chicago style przenosi się na całe Stany Zjednoczone.

  2. Dosmuczac przekręca fakty. To nie Biden, jeszcze za poprzedniego prezydenta Poroszenki prosił o odsunięcie prokuratora. Domagała się tego społeczność międzynarodowa , Fundusz Walutowy i interpol. Sprawa tego prokuratora nie ma nic wspólnego z dochodzeniem w sprawie syna Bidena. Zgadzam się z republikańskim senatorem Mittem Romneyem, który twierdził, iż transkrypt rozmowy jest ambarasujący, dodał on, iż w procesie poznamy jeszcze wiele faktow. Romney przyznał, iż Trump prosił o pomoc w dochodzeniu w sprawie politycznego rywala prezydenta.

  3. ,,KTO MILCZY W OBLICZU MORDU, STAJE SIE WSPOLNIKIEM MORDERCY.KTO NIE POTEPIA, TEN PRZYZWALA!”
    Zofia Kossak Szucja

Comments are closed.