Prezydent komentuje zeznania Comeya

0
740

Prezydent Trump po spotkaniu z prezydentem Rumunii wystąpił na pierwszej, niestety bardzo krótkiej konferencji prasowej, po raz pierwszy od 22 dni. Wcześniej, za pomocą twittera prezydent Trump odniósł się do wczorajszych zeznań byłego szefa FBI, prawnicy prezydenta budząc śmiech, wśród swoich kolegów po fachu, zapowiadają pozew sądowy przeciwko Comey’owi za ujawnienie memo, opisującego spotkanie byłego szefa FBI z prezydentem. Marc Kasowitz mówił o zdradzeniu  informacji, zapominając jednak o tym, iż słynna notatka nie była tajnym dokumentem. Można w tym miejscu zapytać o tak zwaną transparentność administracji. Gdyby przyjąć argumenty prawników prezydenta i Białego Domu, każdy komentarz  dotyczący działań prezydenta jest naruszeniem jakiejś fikcyjnej tajemnicy.

Oprócz tego prezydent nazwał Comeya kłamcą, zrewanżował się byłemu dyrektorowi FBI za jego bardzo merytoryczne zeznania przed senacką komisją.

Podczas konferencji prasowej, prezydent nie odpowiedział na pytanie dotyczące znań Comeya. Stwierdził, iż nie było zmowy z Rosją, nie było żadnego wpływania na przebieg dochodzenia w sprawie Rosji. Prezydent dodał, że demokraci przegrali wybory, nie odpowiedział, czy istnieje taśma z nagraniem jego rozmowy z Comeyem. Stwierdził jedynie, że być może odpowie na to pytanie w bliskiej przyszłości. Prezydent stwierdził, że pragnie skoncentrować się na rzeczach ważnych jak tworzenie miejsc pracy.

W sumie konferencja ta była widowiskiem mało poważnym, podstawowe pytania pozostały bez odpowiedzi.

Tak na dobrą sprawę mamy obecnie sytuację, gdzie Comey i prezydent swoją rozmowę opisują różnie, sprzecznie, w sposób wykluczający się. Komu wierzyć? Na to pytanie odpowie być może senacka komisja oraz specjalny prokurator, który podobno chce przesłuchać prezydenta.

Dziennikarze z Rumunii bardzo precyzyjnie pytali o zagrożenie ze strony Rosji, prezydent odpowiedział bardzo ogólnie, unikając deklaracji. Dziękował Rumunii za zwiększenie wydatków na obronę. Przypomniał o krajach, które do tej pory nie pacą tyle ile trzeba.

AJ

Wideo: CNN

 

Foto: Wrcb

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: