Prezydencie Duda, jesteś osłem, kup sobie siodło!

10
60123

Prezydent Andrzej Duda wykorzystał 39. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych,  dla uzasadnienia likwidacji demokracji w Polsce, gdyż II RP była chora.  Dawno nie słyszałem takiego potoku kłamstw historycznych, takiego poziomu historycznego łajdactwa, jakie zaprezentował Andrzej Duda, w trakcie swojego wystąpienia, w gdańskiej świątyni, w rocznicę Porozumień Sierpniowych.  Pamiętam ten dzień, słyszałem jak Andrzej Duda, w sposób nieuzasadniony, nieuprawniony nadużywał słowa ‘Solidarność’, wykorzystywał historię dla budowania poparcia, dla swojego totalitarnego obozu politycznego. Co ciekawe,  w uroczystości jakoś nie było założycieli „Solidarności”, nie było kościele ludzi, drukowali wówczas prasę, ulotki, bez których nie byłoby tego strajku. Ci ludzie żyją w Gdańsku, ale jakoś ich nie zaproszono, nie chcą  mieć nic wspólnego z nie  Dobrą, ale Podłą Zmiana. Prezydent mówił o sądownictwie, o konieczności zmian, o sędziach, którzy rzekomo nadal zasiadają w Sądzie Najwyższym,  a wcześniej orzekali w czasie stanu wojennego. Twarzą PiS tych zmian jest prokurator z czasów stanu wojennego, który pisał akty oskarżenia przeciw działaczom Solidarności.  Prezydent zapomniał o tym, nie wspomniał o tym! Co za wybiórcza pamięć! Jak można tak bezczelnie kłamać! Prezydent przemawiał w kościele! Całe przemówienie prezydenta zbudowane zostało na kłamstwie, kłamstwie bezczelnym, na historycznym łajdactwie. Inaczej tego nazwać nie można! W kościele obecna była wyłącznie IV Brygada, z brygadzistą PiS Januszem Śniadkiem! Lech  Wałęsa wyszedł, gdy zapowiedziano wystąpienie Dudy!

Prezydent opowiadał bajki o Stoczni Gdańskiej, zapominając, iż to rząd PiS Stocznię sprzedał Ukraińcom, prezydent demagogicznie opowiadał o obrońcach Konstytucji, pytał gdzie byli, gdy rosły społeczne nierówności społeczne!

Nie ma sensu pastwić się nad poszczególnymi twierdzeniami Andrzeja Dudy. Stosunkowo długo 31 Sierpnia łączył, nie dzielił, w ten dzień, na bok odkładano spory polityczne. „Solidarność” była wielkim ruchem niepodległościowym, skupiającym ludzi, o różnych poglądach politycznych, którzy potrafili, działać dla wspólnej sprawy.  Andrzej Duda cały ten etos wyrzucił na śmietnik, uznał iż ,31 Sierpnia, należy wykorzystać na dowalanie opozycji, moim zdaniem za słuszne, w swoim czasie, podniesienie wieku emerytalnego.

Prezydent w rocznicę Sierpnia  opowiadał brednie o chorobach toczących III RP. Lekarstwem ma być likwidacja niezależnych mediów, systematycznie łamanie Konstytucji, likwidacja Trójpodziału władzy!, likwidacja służby cywilnej,podporządkowywanie  sobie kolejnych dziedzin życia.

Noblista, wybitny ekonomista ostrzegał kilka dni temu na łamach New York Timesa „- Wkrótce po upadku muru berlińskiego, mój przyjaciel, ekspert w dziedzinie stosunków międzynarodowych, żartował: Teraz, gdy Europa Wschodnia jest wolna od obcej ideologii komunizmu, może powrócić na swoją prawdziwą ścieżkę historyczną – faszyzm – pisze Paul Krugman, publicysta New York Timesa, laureat Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii.

Mógłbym w tym miejscu przytoczyć wiele innych opinii znanych autorytetów. Cała Europa, cały świat, krytykuje i jest zaniepokojony zmianami wprowadzanymi przez PiS.  Krugman i dziesiątki innych mówią Panu, że jesteś osłem. To jak w dowcipie. Jak ci jeden powie, ześ osioł, nic sobie z tego nie rób! Jak pięciu ci powie, ześ osioł, idź i kup sobie siodło! Tak Panie prezydencie, dla Pana siodło pilnie potrzebne. Ciężko było wysłuchać tych haniebnych słów!

A tak naprawdę co mówiono 31 Sierpnia? Mówiono, że sądy muszą być wolne, wolne od upartyjnienia! Wtedy 31 Sierpnia była ogromna radość. Dzisiaj w przemówieniach Dudy i Morawieckiego było zakłamywanie przeszłości i teraźniejszości, uroczystości miały charakter propagandowy!

Niestety święto 31 Sierpnia obchodzimy osobno. W Gdańsku odbył się przemarsz uczestników tamtych wydarzeń. Nie możemy razem obchodzić święta 31 Sierpnia, z powodu cynicznego łamania Konstytucji przez prezydenta i jego obóz polityczny!

Foto: Wiadomości – Onet

Andrzej Jarmakowski

10 Komentarze

 1. Co można wymagać od Dupy. Dupa jest od srania a nie od myślenia. żul Morawiecki jest od podobnych dokonań. Umie być nie tylko wariatem ale i być żołnierzem września jako urodzony przed Chrystusem. Niestety takich pierwiastków jeszcze nie było nawet przed Mieszkiem I-szym.

 2. Hahaha dawno nie czytałem tak dennego artykułu. Hahahaha że niby w III rp byly niezależne media?? Hahahaha dowcip roku hahaha. Wszystkie nadawaly na jedno kopyto pod dyktando PO a wszystkie inne były tepione. A teraz cześć z tych mediów nadaje troszke inaczej niz tvn i co? Ludzie zglupieli bo widzą ze jest inaczej niż tak jak przedstawialo tvn… Pokazywana jest prawda a nie bajeczki tvnowskie… Duzo by pisać ale co jak co Duda powiedział szczerą prawdę…. Walesa dogadal się z komuchami którzy odpuscili ale wzamian za dożywotnią nietykalnosc i uwlaszczanie sie na majątku polskim… I bez Wałęsy komuna by upadła bo zachodni styl zycia był atrakcyjniejszy… A dzieki Wałęsie komuchy nie skonczyly na czyszczeniu butów….

  • Zmniejsz przyjmowanie leków albo idz do lekarza….. .Jezdze często za granice i jeszcze nigdy nieslyszalem takiego zaniepokojenia o Nasz Kraj!! Kazdy tylko mowi czy u was rządzą normalni ludzie?

  • Przez komunę zwana PO. Dlaczego Trwam nie mogła dostać się multiplex za PO???? A lewackie pseudo programy bez problemu dostawały.

   • Rydzyk nie chciał przyznać się za co sfinansuje obecność na multipleksie. Warunkiem była przejrzystość finansowa i udowodnienie że nie utopii to innych uczestników multipleksu. Nawet tego nie zrobił. Za to wysłał babcie żeby zakrzyczały mu ukrycie ruskiej kasy.

 3. Media publiczane zostały zawłaszczone przez PiS, stały się narzędziem prymitywnej propagandy. PO i inne partie w takim stopniu nigdy nie zawłaszczały mediów publicznych.

 4. Na 40 tys, przeczytaczy i braku jakichkolwiek komentarzy to najlepiej świadczy o tym polskim społeczeństwie, że strach jest chorobą tego walecznego i patriotycznego społeczeństwa. Nawet podpis anonimowy jest tym czym, że strach to polska duma. A co dopiero wypowiedzieć się kościele, że tam same pedofile. Wtedy to wy dziady poszlibyście tylko do piekła. I jak to nazwać inaczej jak tylko syfem i malarią.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: