Premier w Madrycie potwierdza fiasko polityki klimatycznej

0
116


W Madrycie rozpoczyna się szczyt klimatyczny, który może być podsumowaniem klimatycznej klęski. Naukowcy nie mają wątpliwości, iż kryzys klimatyczny może zagrozić przetrwaniu naszej cywilizacji.  Przykładem klęski był rok ubiegły, kiedy to zanotowaliśmy rekordową emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Swoje negatywne sukcesy miała Polska. W wysokości emisji Polska wyprzedziła, znacznie większą od polskiej, gospodarkę francuską. Polska pod rządami PiS staje się jednym z głównych trucicieli w Europie. Polska nadal stawia na węgiel, podczas gdy Niemcy, a ostatnio i Czechy poinformowały o szybkiej rezygnacji z wydobywania węgla.

Polska przyjęła idiotyczne prawo dotyczące energetyki wiatrowej. Rząd nie posiada polityki klimatycznej, zaś premier Mateusz Morawiecki p tuż przed otwarciem madryckiego szczytu mydlił oczy, opowiadając dyrdymały o swojej polityce klimatycznej. Lewica przebąkuje coś o projekcie sejmowej rewolucji o klimatycznym kryzysie, ale szanse na to nie są wielkie, gdyż większość rządowa, to klimatyczni gangsterzy.

Tak wiec po szczycie w Madrycie nie spodziewamy się niczego wielkiego, gdyż politycy to ludzie o niskim potencjale do działania, szukają oni korzyści możliwych do osiągnięcia w bardzo krótkiej perspektywie czasowej.

Przypomnijmy, iż Polska zablokowała konkluzję szczytu Unii Europejskiej, o neutralności klimatycznej, co osiągnąć należy do roku 2050.  Premier Morawiecki mówi, Polska ograniczy emisję jak nam za to zapłacą. Sama od siebie nie zrobi nic, w czasie gdy inni wydają ogromne środki na energetyczną transformację. Polska pod rządami PiS, staje się chodzącą, smrodliwą obrzydliwością. W Polsce około 50 tysięcy osób rocznie umiera na choroby płuc, wywołane także przez smog.

Posłuchajmy konferencji prasowej na ten temat.

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: