Prawo i Sprawiedliwość jak mafia sycylijska

2
471

PiS przez lata, budował wokół swojego prezesa wizerunek, skromnego, uczciwego polityka. I nagle wizerunek ten runął jak domek z kart, rozsypał się, poznaliśmy Jarosława Kaczyńskiego jako człowieka, dla którego prawo jest tylko fasadą, które ma wyłącznie przykrywać jego działania. Kaczyński miał trzymać się z dala od biznesu, gdyż przecież do polityki nie idzie się dla pieniędzy, tylko dla „dobra wspólnego”, o które prezes PiS ponoć zabiegał. No i prysło, prezes do polityki idzie wyłącznie dla szmalu, zaś jego organizacja jest związkiem przestępczym. Patrząc na PiS, także, ale nie tylko, z perspektywy taśm Kaczyńskiego nie można wyciągnąć innego wniosku.

Był taki włoski serial „Sprawa Honoru, opisujący działania mafii na Sycylii . Tam szefem mafii był minister w rządzie, do polityki szedł wspierany przez mafię, aby załatwić dla niej złoty interes. Tak jak w tym serialu, Patryk Jaki, wspierany przez partię  miał zostać prezydentem Warszawy, aby partii, czyli pisowskiej mafii, załatwić ich, złoty interes.

Prezes PiS podobno nie ma konta w banku, ale po co mu konto, skoro ma cały bank. Potrzebuje 1.3 miliarda złotych kredytu, prezes banku, na telefon, natychmiast pojawia się w partyjnej siedzibie. Miliardzik dla prezesa, żaden problem.  Już się robi.

Na Nowogrodzkiej podczas rodzinnych spotkań Ojca Chrzestnego z kuzynami, nikt nie kwestionuje pozycji Jarosława Kaczyńskiego, który wypowiada się w imieniu spółki, choć nie pełni w niej, żadnej funkcji. Dla uczestników konwentykli, choć uczestniczy w nich tylko rodzina, oczywistym jest, iż pani Basia, ani jaśnie Pan Szofer prezesa, są tylko klasycznymi słupami. Rodzina prezesa zna realia, doskonale wie, iż może zostać wykiwana, więc potajemnie nagrywa spotkania.  W końcu gdy jeden z kuzynów ojca chrzestnego, zostaje wykiwany na pokaźną kasę, nagrania z poufnych rodzinnych spotkań zostają opublikowane.  

Charakterystyczną cechą tych rozmów jest to, iż dla ich uczestników prawo w ogóle nie istnieje, jakby go nie było. Prezes PiS o budowie wieżowców mówi jako o swojej budowie, choć formalnie ani jemu jako posłowi zawodowemu, ani partii której przewodzi, nie wolno prowadzić działalności gospodarczej.  Wiadomo, przecież mafia nie jest po to, aby prawa przestrzegać! Po to prezes PiS reformował sądy, po to ma Prokuratora Generalnego, szefa policji na telefon, aby wybawili z ewentualnego kłopotu.  Prokurator Generalny zaś bezkarnie toczy od kilkunastu lat krucjatę przeciw lekarzom  , którzy w swojej naiwności usiłowali pomóc Jego ojcu.

Prezes nie ukrywa, że warunkiem realizacji inwestycji mającej przynieść miliony dochodu z wynajmu jest wygranie wyborów w stolicy. Tylko członek pisowskiej mafii, po wygranych wyborach, podejmie odpowiednią decyzję, nie będzie musiał liczyć się z opinią okolicznych mieszkańców, czy warunkami zabudowy. To jedyny cel PiS w tych samorządowych wyborach. Wygranie wyborów umożliwi zdobycie kasy!

Widzimy, iż Warszawa jest tylko czubkiem góry lodowej. Mafijna pisowska pajęczyna oplotła Polskę. Chrześniak wiceprezesa PiS organizuje ustawione przetargi w KGHM, pisowska pajęczyna podejmuje wiele korzystnych dla siebie decyzji w Radomiu. Afera w Radomiu odsłania kulisy działania lokalnej pisowskiej mafii.  Korupcja zżera Ministerstwo Obrony Narodowej.  

Jak Polska długa i szeroka, w spółkach skarbu państwa, w wielu innych miejscach, rozsiedli pisowscy nominaci, pisowscy Brtłomieje Misiewicze.  Nie twierdzę, iż wszyscy ludzie PiS są przestępcami. Być może zdarzają się wyjątki! Być może! To co mnie uderzyło w tych taśmach Kaczyńskiego, to pogarda dla prawa. Ono w tej rozmowie nie istniało. Chcesz kasy? Idź do sądu, przecież wiesz, że mam sędziego na telefon – mówi Jarosław Kaczyński! Wybory są po to, abym mógł podjąć decyzję jakiej potrzebuje, nie bacząc na innych. Tak upadł wizerunek polityka, dla którego przekonania, idee coś znaczą! Liczy się władza i siła, dla jej zdobycia uczestniczy się w wyborach! To Kaczyński, podczas tych rozmów mówi otwartym tekstem.

Czy dziwicie się, że w Białymstoku praktycznie wstrzymano dochodzenia przeciwko miejscowym faszystom, handlującym narkotykami, wymuszającymi haracze itp? Przecież jedna mafia nie będzie sądzić innej mafii!

Rację ma Grzegorz Schetyna, który mówi o konieczności powołania Komisji Prawa i Sprawiedliwości. Tak, czyny PiS muszą zostać sprawiedliwie osądzone. Będzie to wielkie wyzwanie, gdyż do polityki, w normalnym świecie, który wierzę, jeszcze istnieje, do polityki, jak w przypadku prezesa PiS, nie idzie się wyłącznie dla pieniędzy.

Foto: fakty.interia.pl

Andrzej Jarmakowski

2 Komentarze

  1. W ten sposób to nigdy i nigdzie nie pokonacie PiS-u. Wyzwiska czyli chamstwo, a z takim chamami nikt nie dyskutuję. Zrozumiałeś matołku ? Argumenty, fakty, wypowiedzi, cytaty, a nie jedno zdanie z bluzgami.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: