Powołać Ośrodek Dokumentacji Przestępstw PiS

3
103


Oczywiście projekt ustawy, o którym mówiono w trakcie konferencji prasowej zorganizowanej w parlamencie, jest bardzo słuszny, z tym, że niestety w Sejmie, nie ma on żadnej szansy. Podobnie jest z licznymi zawiadomieniami do prokuratury. Prokuratura kierowana przez Zbigniewa Ziobrę, stała się instytucją mającą zapewnić bezkarność pisowskim przestępcom. To jest podstawowy cel działania obecnej prokuratury. Składanie licznych zawiadomień, choćby doskonale udokumentowanych i tak niczego nie zmieni.

W wielu wypadkach posiadamy doskonałą dokumentację pisowskich przestępstw. Od wielu dni posłowie Koalicji zbierają dokumenty w Ministerstwie Zdrowia. Nie ukrywają, iż zgromadzili niezwykle ciekawy materiał.

Jednocześnie obywatele w terenie, w wielkich miastach i na prowincji obserwują wiele nielegalnych działań polityków obozu władzy. Powinni zgłaszać je do specjalnie powołanej instytucji.

Uważam, iż konieczne jest stworzenie Ośrodka Dokumentacji Przestępstw Państwa PiS. Ośrodek ten winien gromadzić, zebrane dokumenty, zabezpieczając je także przez przestępczymi działaniami, w postaci zabezpieczania dokumentów przed rewizjami i innymi działaniami państwa PiS.

Ośrodek winien zatrudnić dobrych prawników,a jego działalność winna być finansowana z funduszy partii opozycyjnych. Ośrodek winien prowadzić własne dochodzenia, prowadzić także stronę internetową, umieszczoną na zagranicznym serwerze. Obywatele także powinni mieć możliwość zgłaszania swoich wniosków o możliwości popełnienia przestępstw, czy nadużywania władzy przez państwo  PiS, przez organa władzy, czy  represji. Właśnie taki Ośrodek Dokumentacji winien zajmować się głośną obecnie, aferą ministra Szumowskiego. Pisowska  prokuratura niczego przecież nie wyjaśni, tylko zatrze dowody przestępstw.

Nie powinno być tak, iż trzeba włączyć niezależną telewizję, aby usłyszeć o dziennikarskich dochodzeniach. Media, choćby najlepsze wszystkiego nie załatwią.

Przestępcza działalność państwa PiS, jego organów winna być już w tej chwili dokumentowana w skali kraju, aby w przyszłości możliwe było wyciągnięcie konsekwencji prawnych wobec winnych. W przyszłości, po obaleniu rządów PiS, konieczne będzie zorganizowania takiej polskiej Norymbergi dla rozliczenia pisowskich przestępców. Społeczeństwo winno wiedzieć, iż funkcjonariusze państwa PiS nie pozostaną bezkarni.

Wideo: @Platforma News

3 Komentarze

 1. Dla mnie jest oczywista konieczność fachowego śledzenia tego co się dzieje. To przecież nie jest normalne działanie demokracji. Nie wystarczą normalne działania polityczne.

 2. Radiostacja WPNA złożyła aplikację o odnowienie licencji. Teraz jest czas aby napisać do FCC i opisać im treść tak wielu rasistowskich, antysemickiech i homofobicznych audycji nadawanych na falach WPNA.

  License Renewal Applications for Radio Broadcast Stations

  https://www.fcc.gov/media/radio/broadcast-radio-license-renewal#P2D

  Petycje o odmówienie stacji WPNA odnowienia licencji albo tylko negatywne komentarze co do ich działalności trzeba składać do dnia 2-go listopada 2020.

 3. Nawet po pobieznej lekturze przepisów FCC rzuca się w oczy dziura w ich przepisach, dziura jakże chętnie wykorzystywana przez właścicieli i dyrektorstwo stacji takich jak WPNA, czyli stacji ETNICZNYCH.
  Otóż takie stacje nadają W INNYM NIŻ ANGIELSKI JĘZYKU.
  Najczęściej ich słuchaczami są osoby SŁABO ALBO WCALE NIE MÓWIĄCE PO ANGIELSKU.
  *
  Natomiast wszelkie ogłoszenia, czy to nadawane przed “trefnymi” audycjami, np. o treści: “stacja nie ma nic wspólnego z tym, co się w tej audycji gada” czy to właśnie zapraszające do składania protestów lub komentarzy SĄ NADAWANE TYLKO PO ANGIELSKU.
  *
  Czego skutkiem jest to, że etniczni słuchacze, i w wiekszości angielskojęzyczni analfabeci, nie mają pojęcia ani o tym, że stacja – prawnie – chce się odcinać od szamba płynącego z danej audycji, ani tez o tym, ze mozna napisać protesty do FCC i naskarzyć na stację.
  *
  Będę sie starał zmieniĆ tę sytuację. ETNICZNE STACJE MUSZĄ NADAWAĆ WYMAGANE PRAWEM KOMUNIKATY FCC TAKŻE W JĘZYKACH SWOICH SŁUCHACZY.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: