Powołać Komisję Śledczą w sprawie prawa wodnego

1
579

Posłowie Platformy Obywatelskiej złożyli dzisiaj wniosek o powołanie Sejmowej Komisji Śledczej, w sprawie Prawa wodnego. Jak podkreślili posłowie, chodzi być może o największą aferę legislacyjną w polskim parlamencie po 1989 roku. Chodzi o słynny już paragraf 34 ustawy, który zmieniono w tajemniczych okolicznościach, do brzmienia paragrafu nikt się nie przyznaje, treść uległa zmianie gdzieś w drodze, pomiędzy Urzędem Rady Ministrów a Sejmem. Kto dokonał zmian? Zmiana eliminuje z przetargów na liczniki wodne polskich producentów. Komu w PiS na tym zależało? Sprawa jak żywo przypomina z czasów fery Rywina poszukiwania autora, słynnego zwrotu „lub czasopisma”. W przypadku prawa wodnego chodzi o wiele miliardów złotych. Na zmianie  nie wiadomo przez kogo wprowadzonych, zarobić mogli zagraniczni producenci tych urządzeń.

W tym miejscu wypada przypomnieć, że pierwszym politykiem, który zorientował się, o co chodzi był Stanisław Gawłowski z Platformy Obywatelskiej. To  On pierwszy spostrzegł manipulację dokonaną przez polityków PiS. Tropy prowadzą w ciekawe miejsce, między innymi do ojca Tadeusza Rydzyka i ludzi  z nim związanych. Gawłowski wezwał do odrzucenia prawa wodnego w tej wersji w, całości już w pierwszym czytaniu. Wkrótce po tym pojawiły się absurdalne zarzuty wobec Gawłowskiego. Dzisiaj pisowski parlament przegłosował zdjęcie immunitetu Gawłowskiemu, tak, że możliwe będzie jego zatrzymanie przez prokuraturę. Czy w przypadku Gawłowskiego chodzi o zemstę PiS za odkrycie wielkiego szwindlu polityków PiS związanego Z prawem wodnym?  Takiego scenariusza w tej chwili wykluczyć nie można.

Podobnie jest z całym prawem wodnym.  Odpowiedzialny, za legislację w ministerstwie przekazał praktycznie za darmo przekazał Ojcu Tadeuszowi Rydzykowi. atrakcyjną działkę nad Wisłą w Toruniu.  W więzieniu przebywa także Mieczysław O. To on składał donosy na Gawłowskiego.  To Mieczysław O., współpracował przy tworzeniu prawa wodnego. Czy dlatego, że Gawłowski za dużo wiedział o matactwach PiS. Zaczęto składać na niego donosy?  Tak działa dzisiaj państwo PiS, z upolitycznioną prokuraturą.

Zobacz materiał z konferencji prasowej jaka dzisiaj odbyła się w Sejmie.

Foto: Żagle

Wideo: @Platforma News

 

Andrzej Jarmakowski

1 Komentarz

  1. Proponuję jednak nie pisać ojciec Tadeusz Rydzyk, a redemptorysta, zakonnik. Afera wodna jest o tyle dziwna, że w reżymowej szczekaczce TVP1,2 i Info ani słowa, a więc musi dotyczyć PiS-u.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: