Potrzebna Komisja śledcza w sprawie śmierci na komisariacie Policji we Wrocławiu

1
569

Okazuje się, że policja w Polsce stosuje tortury, przypominające te z czasów stalinowskich. Nieudolna jest także prokuratura. Po reformie ministra Ziobry, prokuratorzy zamiatają, pod przysłowiowy dywan, ciężkie przestępstwa policjantów i innych osób, które teoretycznie powinny strzec bezpieczeństwa Polaków. 15 maja 2016 roku policjanci na Komisariacie Policji we Wrocławiu zamordowali Igora Stachowiaka. Wobec zatrzymanego stosowano tortury jak rażenie prądem, bicie i inne wymyślne tortury. Przez rok nie zrobiono nic dla wyjaśnienia sprawy.

Opinia publiczna zaskoczona była faktem, iż przez rok dochodzenia niczego nie ustalono, zaś policja we Wrocławiu, prokuratura zajmowała się ukrywaniem przestępców. Dopiero reportaż „Superwizjera” TVN, przypomnienie faktów i pokazanie bezczynności policji zmusiło do działania ministra Błaszczaka, Odwołano komendanta policji we Wrocławiu, podjęto inne decyzje personalne, co nie zmienia faktów w tej sprawie, nie zmniejsza odpowiedzialności Błaszczaka i Ziobry.

Opozycja domaga się powołania sejmowej komisji „śledczej, która zbada wydarzenia do Wrocławiu. To ważne, gdyż dochodzą nas informacje, że tortury, bicie na komisariatach policji, nie są odosobnionymi przypadkami. Pamiętamy to z czasów komunistycznych. Ścieżki zdrowia i inne ponure wynalazki stosowano  często. Zaskoczeni jesteśmy faktem, że takie przypadki zdarzają się, w dzisiejszej czasach, zaś prokuratura chroni morderców w mundurach. Naszym zdaniem powołanie sejmowej komisji śledczej wydaje się absolutnie niezbędne, zwłaszcza, że instytucje państwa zaangażowane były w ukrywanie prawdy. Właśnie takie przypadki powinny badać sejmowe komisje śledcze.

Afera pokazuje także jak ważną rolę w demokracji odgrywają media. Rozumiemy także dlaczego PiS mediom pragnie narzucić ograniczenia. Bez mediów mordercy Igora Stachowiaka pewnie pozostaliby bezkarni. Zauważyć należy, iż nic w tej sprawie nie zrobił szef MSZ Mariusz Błaszczak.

Trzeba sobie także jasno powiedzieć, iż pospieszne decyzje o dymisjach w panice podejmowane przez przerażonego Błaszczaka nie rozwiązują sprawy. Błaszczak w normalnym państwie natychmiast zostałaby odwołany z urzędu.

Wideo: platformawideo

Foto: Wrocław

1 Komentarz

  1. W normalnym ,tak .
    W pisssssssuarowym,radiomaRYJnym klechistanie kaczystanie to jz zupełnie inna para kaloszy.

Comments are closed.