Postępuje proces faszyzacji życia w Polsce

0
417

Trwa zamach na niezależne od polityków sądy, zamach na zasadę Trójpodziału władzy. Trwa proces podporządkowania sądów Prawu i Sprawiedliwości. Ustawy prezydenta o Sądzie Najwyższym oraz o Krajowej Radzie Sądownictwa,  są sprzeczne z Konstytucją. Skracają kadencję prezesa Sądu Najwyższego, wygaszają kadencję sędziów KRS, których wybierać będą politycy.  Długość kadencji określa Konstytucja.

Prezydent Duda, ustąpił Kaczyńskiemu we wszystkim, gdzie ustąpić mógł, stworzył ustawy groźniejsze dla demokracji od tych które same zawetował. Już drugi dzień pracują sejmowe komisje, ustalając najlepszą wersję dla PiS, najbardziej korzystną.  Prace prowadzi komunistyczny prokurator Piotrowicz.

Zamach na sądy trwa w atmosferze coraz bardziej widocznej faszyzacji życia w Polsce. W Katowicach tak zwani narodowcy, na szubienicach powiesili zdjęcia europosłów PO, którzy głosowali  za przyjęciem, pamiętnej rezolucji Parlamentu Europejskiego o zagrożeniach praworządności w Polsce. Znam historię, wiem, że zaczynało się od wieszania zdjęć, potem przystępowano do wznoszenia prawdziwych szubienic.

Piszę narodowcy, choć te kreatury z ONR, osiłki z Młodzieży Wszechpolskiej, w gruncie rzeczy obrażają dawnych narodowców. Ci dawni narodowcy, z lat trzydziestych XX wieku jednak potrafili wyciągać wnioski. Choćby taki Jan Mosdorf, lider ONR ABC, zrozumiał, że głosił poglądy, zbrodnicze, gdy znalazł się w Oświęcimiu, usiłował pomagać więźniom, narodowości żydowskiej. Zrozumiał, że poglądy, które głosił doprowadziły do powstania tego potwornego świata nazistowskiej zbrodni. Ci współcześni narodowcy, gdy widzę ich zawziętość,  nie byliby zdolni do takiej transformacji.

Niebezpieczny jest flirt obecnej władzy z faszyzmem, czyli  z tymi, którzy póki co wieszają europosłów na szubienicach . Zobaczycie, prokuratura nic w tej sprawie nie zrobi, jak nic nie uczyni w sprawie ścigania tych, którzy na tak zwanym  marszu niepodległości, nieśli rasistowskie hasła! Policja ściga tych, którzy usiłowali kretynów z rasistowskimi hasłami zablokować. Policja ściga kobiety, które przez polskich faszystów zostały pobite.  Ofiary faszyzmu stały się dla policji zwierzyną łowną.Tak mają działać sądy pod rządami PiS, mają one być wykonawcą woli politycznej obozu rządzącego. W Polsce trwa ponad 600 procesów politycznych,  gdzie jedyną winą oskarżonych jest to, że chcieli skorzystać z wolności słowa, wolności zgromadzeń. Sądy mają wcielać wolę polityczną PiS, na tym ma polegać sprawiedliwość.

To właśnie w tworzonej przez pisowski reżim atmosferze tolerancji i poparcia dla ksenofobii, rasizmu, antysemityzmu, dokonywany jest zamach na niezależne od polityków sądy. O tym, ani na moment nie wolno zapominać. Jest mi wstyd z tego powodu, wstydzę się za Polskę, za to, że wielu moich rodaków uległo tej propagandzie.

Intencje władzy oddaje minister Błaszczak, który przewodniczącemu Komisji Europejskiej, broniącemu europosłów, radzi zająć się Brukselą, gdzie jego zdaniem, jest niebezpiecznie.  W przypadku Błaszczaka, jak na dłoni widać flirt władzy z faszyzmem. Dla niego wieszanie politycznej konkurencji, to widać normalka. To mu się marzy, do tego dąży! Identycznie rozumuje Ziobro. To opozycja winna jest winna, bo krytykuje PiS, a i mównicę w Sejmie blokowała.  Tak wygląda faszyzacja życia w Polce.

Czy możemy coś zrobić na emigracji? Myślę, że tak. Powinniśmy podjąć skoordynowane działania, aby w krajach naszego osiedlenia, po podporządkowaniu sonie sądów przez PiS, wyroki polskich sądów nie były uznawane. Myślę, iż cel ten jest do osiągnięcia, i to po obu stronach Atlantyku. Powinniśmy to uczynić mając na względzie, obronę także naszej demokracji, w krajach naszego osiedlenia. Zapamiętajcie słowa tego narodowca, iż nawet jak Szyszko wytnie całą Puszczę Białowieską, to materiału na szubienice dla zdrajców nie zabraknie. Zapamiętajcie to !

Andrzej  Jarmakowski

Foto; Dziennik Zachodni

Wideo: Katowice24.info

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: