Porażka, demokratyczna ,opozycja na pocieszenie bierze Senat

2
105

Patrząc na wyniki wyborów, to wielkie miasta stworzyły, szansę na uratowanie polskiej demokracji. Polska wieś zaś, demokracji i wolności gotowa jest się wyrzec!

Wyniki wyborów jest już prawie kompletny. Prawo i Sprawiedliwość zdobyło ponad 8 milionów głosów, co wynika, z rekordowej frekwencji, ponad 60%. Podziękować należy mieszkańcom wielkich miast jak: Warszawa, Gdańsk, Wrocław, zwłaszcza bez Warszawy byłoby znacznie gorzej.  Bez Was PiS, być  może miałby w Sejmie, większość Konstytucyjną w Sejmie. Wielkie miasta uratowały polską demokrację. No cóż!  Patrząc na wyniki wyborów do Sejmu, można powiedzieć, iż moralnie skompromitowana hipotetyczna większość, po latach walki o niepodległość, gotowa była wyrzec się wolności, dając pełnię władzę ugrupowaniu populistycznemu, nacjonalistycznemu, rządzącego Polską, w stylu Władysława Gomułki. PiS dosłał blisko 43% wyborców, ponad połowa Polaków nie poparła PiS. To też fakt. W Warszawie Jarosław Kaczyński przegrał z Małgorzatą Kidawą Błońską, dostając 150 tysięcy głosów mniej.

Ciekawy wynik w Łodzi, gdzie komentator sportowy pan Zimoch z KO, otrzymał fenomenalny wynik, choć nie miał poparcia struktur PO.  Na pocieszenie można powiedzieć, iż do Sejmu nie wszedł Tadeusz Piotrowicz, niszczyciel polskiego sądownictwa. W Krakowie w wyborach do Senatu, przegrał ojciec obecnego prezydenta, z Jerzym Fedorowiczem, choć w Małopolsce, PiS wygrał. Patrząc na wyniki, do historii przeszły czasy, kiedy przez parlament błyskawicznie przechodziły różne ustawy.   Ciekawostek w tych wyborach jest więcej. W Warszawie, wiadomości wskazują, iż mandat zdobyła Klaudia Jachira, startująca z 13 miejsca listy. Na facebooku kandydatka napisała: „Znamy już wyniki z 99% komisji!!! Miło mi poinformować, że zdobyłam 6227 głosów, co daję mi 8. miejsce na liście i mandat!!! Chciałabym podziękować za każdy oddany głos, przerosło to moje oczekiwania. Warszawo, dziękuję Wam za to, że przyjęliście mnie z otwartymi ramionami i zaufaliście mi!!! Dziękuję, też za każdy głos za granicą, których było aż 2324!!!
W Wielkiej Brytanii 726, w Niemczech 341, w Stanach 181, w Norwegii 94, W Irlandii 169, we Francji 81, w Kanadzie 33. Oddaliście głosy na mnie nawet w Tajlandii, RPA, Tanzanii, Peru i 1 głos w Nigerii,
10 głosów dostałam z Węgier, czyżby u Orbana rodziła się opozycja? A i 3 głosy ze statków, dziękuję Wam, dzielni marynarze!” Tutaj jednak trzeba poczekać na oficjalne wyniki.

Ze swojej strony obawiam się w Sejmie posłów Konfederacji.  Posłowie, tego ugrupowania, powiedzmy to otwarcie, nazywajmy rzecz  po imieniu, zdrowo kopnięci, jak Janusz Korwin Mikke, czy faszysta Grzegorz Braun. Będą takim parlamentarnym dziwactwem. Nie zabraknie więc hardcorowych wojen kulturowych!Uratował się PSL, zdobywając blisko 10% głosów. Na wsi jednak zdecydowanie wygrał PiS. Na wsi, również, dzięki poparciu ołtarza, PiS dostał 75% głosów.   Kościół katolicki, w co wierzę, za to poparcie zapłaci wielką cenę. I dobrze mu tak! Do Senatu nie wszedł Marek Rudnicki z Chicago, mimo lawinowego poparcia w Chicago. Senatorem z tego okręgu został Ujazdowski, z Koalicji Obywatelskiej. Rudnicki obszedł się smakiem.

Słaby wynik uzyskał Grzegorz Schetyna, we Wrocławiu, w ilości zdobytych głosów przegrał z kandydatem PiS. Wynik Koalicji Obywatelskiej w skali kraju, to porażka Grzegorza Schetyny. Do Sejmu wraca lewica, co z tego wyniknie zobaczymy, choć pewnie Robert Biedroń liczył na więcej. W tej chwili nie wiemy, czy lewica stworzy jeden klub parlamentarny.  No cóż przez kolejne cztery lata PiS nadal będzie dewastował Polskę. Na razie czekamy na ogłoszenie pełnych wyników. O tym jak moralnie skorumpowanie skorumpowani są wyborcy PiS, świadczy, wynik Marka Kuchcińskiego, autora  wielu afer, w tym autora słynnej afery samolotowej. Niestety zdaje się, iż, znajdzie się w Sejmie! Pamiętajcie, że trzy partie opozycyjne, opozycyjne koalicje uzyskały milion głosów więcej niż PiS.  PiS mówi, o wielkim poparciu i mandacie społecznym. Nie przesadzajmy!

Zachodnie media mają rację, Polska skręca w stronę nietolerancyjnej demokracji. Powiedzmy sobie szczerze, to wybory to porażka! I tyle! Teraz zbierze się Sejm, na dziwacznym dokończeniu posiedzenia, którego się obawiam. Cieszę się z powrotu Wandy Nowickiej do Sejmu. Takich powrotów jest więcej!

Kampania Koalicji Obywatelskiej była marna, chaotyczna, bez jasno określonych haseł.  To nie mogło się udać! Dobra wiadomość jest taka, iż Anna Sobecka, wspierana przez biznesmena w sutannie, Tadeusza Rydzyka, nie zdobyła mandatu w Toruniu!, mało, a cieszy.

Wyniki potwierdziły trafność sondaży, które tym razem poprawnie przewidziały wynik wyborów.

Nadal bronić będziemy demokracji, walczyć o prawa mniejszości, konieczne są radykalne działania w dziedzinie ochrony klimatu! Nadal Polska będzie w konflikcie z Unią Europejską, gdyż nie spełnia demokratycznych kryteriów! PiS konsekwentnie demokrację ograniczał! Niestety, te wybory nic nie zmieniły! Nadal czeka nas walka w obronie demokracji i wolności, z którą z takim trudem wywalczyliśmy. Wiem, możliwe są różne scenariusze, PiS może się rozpaść, ten układ może nie przetrwać czterech lat! Możliwe są różne scenariusze!

Na konferencji prasowej, PKW podał, iż PiS zdobył 43.59% wyborów, KO ma 27.40, Lewica 12.26%, PSL-Kukiz 8.55, Konfederacja 6.81%

Teraz okręgowe Komisje Wyborcze, przydzielą mandaty.

Foto: Super Express.pl

Andrzej Jarmakowski

2 Komentarze

  1. Nie jest to porażka Koalicji jak trąbią pisowskie media (TVP). Po prostu Schetyna “odpuścił sobie” wybory. A PiS nie dość, że zawładnął państwowymi mediami to jeszcze pisowcy nie wyłazili ze studia TVN-u i Polsatu. Pisowskie trolle zagłuszyły też dyskusję w Internecie…typowy hejt ujadaczy prezesa. Czas na zmiany w Platformie i czas na nowych graczy, (chyba?) pod przywództwem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Wynik zważając na pasywność ludzi z otoczenia Schetyny i tak jest wysoki. W Sejmie PiS ma większość tylko 20 głosów od opozycji. Gdyby Koalicja chciała powalczyć, a miała asy w rękawie z pisowskimi aferami to PiS większości w Sejmie by nie miał. Jednak cicho było o Srebrnej, o lotach marszałka, o Strajku w Sejmie dzieci upośledzonych, o zuchwałej kradzieży Szydło “nam się należy” , O pięcie i jego seks wybrykach, O Glapińskim i jego ciziach, o katastrofie Smoleńskiej, o Macierewiczu i jego komisji, o jego Miśku, o rujnowaniu służby zdrowia i protestach, dewastacji szkolnictwa i protestach nauczycieli (żadnej wzmianki!), o Sądach. Jak się nie wykorzystuje (chyba celowo ?) afer, buty, chamstwa – to z góry zakłada się, że nie walczymy z PiS-em z brakiem praworządności i rozpasaniem wśród manekinów Prezesa. PiS rządzi na wyraźne życzenie ekipy Schetyny.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: