Porąbało Was, spodziewaliście się innych kandydatów do TK?

2
121


Klub PiS zgłosił kandydatury na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Są to: Stanisław Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz i Elżbieta Chojna-Duch. Mieliby oni zastąpić trzech dotychczasowych sędziów TK – Marka Zubika, Piotra Tuleję i Stanisława Rymara – których kadencja kończy się 3 grudnia.

Kandydatury te wywołały fale komentarzy. Zupełnie nie rozumiem dlaczego? I skąd to oburzenie? Przecież PiS od dawna pragnie podporządkować sobie sądy, Prokuraturę i Trybunał Konstytucyjny. PiS Pragnie zlikwikwidować polską demokrację, pragnie, aby instytucje państwa reprezentowały jego interes, albo tworzyły szczelny parasol ochronny dla pisowskich gangsterów jak Marian Banaś.  Instytucje państwa mają chronić przestępców z mafijnej pisowskiej rodziny, mają pilnować, aby nikt im nie wchodził w paradę. Oni mają stać ponad prawem, i tego ma pilnować Trybunał Konstytucyjny, gdyż Konstytucja bez sądu konstytucyjnego to zbiór pobożnych życzeń. Tak, znamy ten banał. PiS tego właśnie pragnie i dlatego wybiera te kreatury, na te eksponowane stanowiska. Piotrowicz przegrał wybory, nie wszedł do Sejmu, ale finansowo na tym zyska, pensję będzie miał w TK lepszą niż poseł.

Oczywiście, są to osoby nie nadające się na to stanowisko. Chyba nikt nie oczekiwał, że PiS będzie wybierał do TK osoby kompetentne? Wszystkich Was porąbało? PiS wybierze osoby sobie podporządkowane, zwyczajne kreatury, które będą realizowały wolę prezesa, a nie oglądały się na jakąś tak Konstytucję, albo jakieś tam prawo. Prawo ma służyć polskiemu wodzowi i tyle? Prawo jest po to, aby prezes mógł swobodnie łajdaczyć w „Srebrbnej” i w innych miejscach. Prezes jest po to, aby nikt Kaczyńskiemu i najego kumplom nie patrzył na ręce. Tylko po to w państwie PiS istnieje Trybunał Konstytucyjny! Po to zachowaną tę fasadę.

Po prostu fakt jest taki, iż Polską rządzi zwyczajny łajdak, czyli Jarosław Kaczyński, przekonany jestem, iż ma on w zanadrzu jeszcze wiele pomysłów, ktore pomogą uczynić z Polski ponurą satrapię. Wyborem tych kandydatur nie jestem zaskoczony. Przekonany bylem, iż Piotrowicz za niszczenie polskich sądów otrzyma sowitą zapłatę. To on był twarzą zamachu na sądownictwo, więc oczywistym było, że zapłatę otrzyma. Polacy doskonale wiedzieli czym jest Prawo i Sprawiedliwość. Jeżeli im to nie przeszkadzało, to mają za swoje.Polacy wybrali sobie większość sejmową złożoną z łajdaków, jak Banaś,albo Kuchciński, niech się spodziewają wielu gorszych rzeczy. Sami sobie, słuchając waszych porąbanych biskupów, sami sobie,  zgotowaliście ten los.  Nie miejcie więc do nikogo pretensji. PiS konsekwentnie buduje w Polsce tyranię. Pawłowicz, Piotrowicz chętnie w tym pomogą.

Tak, to prawda, co mówią politycy opozycji, kandydatury te to szyderstwo z Polaków.

Andrzej Jarmakowski

2 Komentarze

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: