Popis arogancji prezesa PiS i prezydenta

4
311

 Prezydent Andrzej Duda i prezes PiS oraz marszałek Sejmu dali wyraz niesłychanej wprost arogancji, pokazali jak bardzo nienawidzą swojego narodu, zaś akceptują jedynie wiernych klakierów, którzy  nie zadają zbędnych pytań.  Blisko trzy godziny trwało spotkanie narodowego strażnika długopisu, z liderami partii rządzącej. Czołowe postacie reżimu wychodząc ze spotkania, wsiadły do samochodu i odjechały. Także biuro prasowe prezydenta długo nie potrafiło przekazać żadnego komunikatu.  Pokazuje to stopień arogancji czołowych reprezentantów reżimu PiS.

Prezydent rano, bardzo zadowolony z siebie, podpisał  ustawę, dewastującą polski budżet, obniżenie wieku emerytalnego. W gruncie rzeczy nic się nie zmieniło, póki co rzekoma mediacja prezydenta skończyła się fiaskiem. Posłowie opozycji nadal okupują salę plenarną Sejmu, PiS twierdzi, iż budżet państwa został uchwalony, opozycja jest przeciwnego zdania i domaga się powtórnego głosowania. Pod parlamentem trwa protest obywateli zaniepokojonych łamaniem demokratycznych standardów przez reżim PiS-u.

Wiadomo, że we wtorek Senat nie zajmie się budżetem.  Zakończenie kryzysu jest łatwe i mało skomplikwane. Należy powtórzyć debatę budżetową w normalnych warunkach, zapewnić także, dziennikarzom możliwość pracy w Sejmie. Pod Sejmem protest trwa,  ludzie się zmieniają, idą do domu się przespać i potem wracają. Protestujący zapewniają, że będą pod Sejmem do skutku, do czasu przwywrócenia normalności. Także opozycja szykuje się do długiej okupacji sali plenarnej, która może potrwać do 11 stycznia, czyli rozpoczęcia kolejnej sesji Sejmu.

 

Protesujący pod Sejmem zorganizowali się, są koksowniki, coś do zjedzenia, gorąca herbata.  W gruncie rzeczy nie nastąpiły póki co przełomowe wydarzenia, kryzys państwa trwa nadal. Kryzys został spwowodowany nieudolnością marszałka Sejmu Pana Kuchcińskiego. Jego dymisja to jeden z postulatów.

Komisja Europejska zajmie się na środowym posiedzeniu Polską – poinformowała rzeczniczka KE Mina Andreewa. Dodała, że stanie się to na wniosek szefa KE Jeana-Claude’a Junckera. Nieoficjalne źródła w KE podają, że ma to związek z ostatnimi wydarzeniami w Polsce.  Komisja zaniepokojona jest stanem praworządności w Polsce.

Niestety Polonia nie jest w swoich mediach informowana obiektywnie o sytuacji w kraju. Przekaz jest skrajnie zakłamany.   Tylko jeden przykład, program rzekomo „Na boskiej fali”, ze stacji 10180 AM.  Urządzą ci tam spowiedź przez telefon, a potem Kempa opowie co dzieje się w kraju. Kłamstwa Kempy podlane sosem religijnym ma zyskać posmak „prawdy objawionej”.  To wyjątkowe podłe oszustwo intelektualne.

Andrzej Jarmakowski

Foto: TVN Warszawa – TVN24

WIDEO 1 PLATFORMAWIDEO/YOUTUBE.COM

Wideo: OKO.press

4 Komentarze

  1. Siekiera ,motyka, piłka , glaca
    PiS w komuna nas zawraca
    Siekiera, motyka ,piłka, nóż
    Kaczor jest jak Hitler już !

    Kurski przebił już Szczepańskiego Macieja, jak emeryt chce wyrzucuć przez okno połowe swojego majątku, czyli telewizor nadający wiadomości rządowe, to doprawdy dochodzimy do czerwonej lini.

  2. Niestety p. Prezydent zapomniał, że reprezentuje NARÓD POLSKI, jego wypociny “obniżenie wieku emerytalnego, może tylko doprowadzić do wyjazdu pewnej części kobiet do pracy w innych krajach, by dorobić do nędznej emerytury.Nie potrafili rozwiązać problemu w tzw aby Polak/a Byli zadowoleni ale także i państwo. Ustawa jest,a wykonanie pod koniec roku, ciekawe, kogo oskubią?

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: