Polska zatrzymała ukraińskiego bohatera wojny z Rosją

0
205


Ukraińska rzeczniczka praw obywatelskich Ludmiła Denisowa poinformowała na swoim profilu na Facebooku, że ubiegłej nocy, na przejściu granicznym w Dorohusku polska Straż Graniczna zatrzymała na wniosek Federacji Rosyjskie,j ukraińskiego obywatela Ihora Mazura. Ludmiła Denisowa jest osobą otoczoną powszechnym szacunkiem, kiedy ona zabiera głos sprawa jest poważna Ihor Mazur jest bohaterem armii ukraińskiej i jest bohaterem wojny z Rosją. Nie jest żadnym przestępcą, czy handlarzem narkotyków.

Mazur zatrzymany został na podstawie listu gończego Interpolu. Trzeba zdawać sobie sprawę, że reżimy totalitarne, wykorzystują Interpol do walki z przeciwnikami politycznymi. Reżim Erdogana wysłał do Interpolu ponad 50 tysięcy wniosków o zatrzymanie swoich przeciwników politycznych. Także Rosja kieruje do Interpolu liczne wnioski wnioski o zatrzymanie, na podstawie zupełnie spreparowanych zarzutów.  Z reguły sprawa jest szybko wyjaśniana. Tutaj postępowanie polskiej straży granicznej jest dziwne, nie merytoryczne, wręcz chamskie i bezczelne. Zatrzymanemu nie pozwolono na kontakt  z prawnikiem oraz z Konsulem Ukrainy. Wiemy, że dzisisij wieczorem w Kijowie odbędzie się manifestacja pod ambasadą RP.

Sprawa na Ukrainie wywołała spore poruszenie. O  co chodzi? Można snuć rozmaite spekulacje.  W sprawę zaangażował się także Adam Bondar Rzecznik Praw Obywatelskich. Podkreśla on, iż z Interpolem jest wieczny problem, gdyż instytucja ta pozbawiona jest jakiejkolwiek demokratycznej kontroli i dlatego dochodzi tam do wielu nadużyć. Szkoda, że Polska wpisuje się na listę krajów, które w taki sposób współpracują z reżimem Putina. Co PiS chce osiągnąć, czy wchodząc Putinowi w przysłowiowe cztery litery, liczą na zgodę Rosji na sprowadzenie słynnego wraku tupolewa?

Polska dzisiaj nie posiada polityki wschodniej, nie wspiera na Wschodzie Europy sił prodemokratycznych. W takich sprawach, najlepiej wychodzi prawdziwa natura rządu PiS, prawdziwa twarz tej niemoralnej dyktatury „ciemniaków”.

Ze swojej strony mogą tylko we własnym imieniu przeprosić naszych ukraińskich przyjaciół, za haniebne zachowanie przedstawicieli Rzeczpospolitej Polskiej, jest mi wstyd za Polskę. Niestety jest tak, iż coraz częściej za Polskę muszę się wstydzić.  To przykre. Szkoda, iż dzieje się to w przededniu Dnia Weterana, kiedy nasze myśli zwracają się ku tym, swoje życie poświęcili sprawie wolności, tak jak żołnierze Armii Hallera, Ihor Mazur także walczył o wolność swojej ojczyzny. Dlatego jego zatrzymanie jest haniebne. Haniebne jest także i to, iż zatrzymania dokonali przedstawiciele państwa, które tak długo walczyło o wolność!  To dowódca legendarnego ukraińskiego batalionu wsławionego w walce z rosyjskim okupantem. Będziemy uważnie obserwować sprawę,  o losie Mazura i ekstradycji do Rosji, gdzie mogą go czekać tortury i śmierć zadecyduje sąd w Lublinie. Mamy nadzieję na opamiętanie, liczymy na szybkie uwolnienie Mazura.

Foto: KiviPost.com

Andrzej Jarmakowski

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: