Polska ucieka od Europy

0
50


Po ulicach polskich miast krążą samochody z homofobicznymi hasłami. Policja ochrania te pojazdy i homofobiczne hasła. Polska zapowiada wycofanie się z Konwencji Stambułskiej. To oczywiście krok wstecz. Homofobia, stała się częścią polityki ekipy rządzącej. Policja ochrania rządowych homofobów, brutalnie natomiast atakuje osoby wstępujące w obronie tolerancji, w obronie środowisk poniżanych, lżonych, wykluczanych środowisk LGBT.  Działania władz powodują, że Polska staje się krajem homofobicznym, wyraźnie odstającym od Europy.  Rzeczpospolita Polska, za sprawą działań rządu, a także części Kościoła katolickiego staje się obrzydliwym, nietolerancyjnym miejscem. Wielu ludzi w Europie zastanawia się, co stało się z Polakami, że ludzie z takim poświęceniem walczącym o wolność, nagle tej wolności, postanowili się wyrzec. Kiedy patrzę na Polskę, czy osoby pochodzące z Polski, dostrzegam, iż dla wielu ideały demokratyczne, są całkowicie obce. Wielu z nich wierzy w jakieś chore spiskowe teorie, demokracji zaś nienawidzi. Przypomina to lata trzydzieste minionego stulecia, kiedy to wielu uwierzyło w fałszywe, populistyczne rozwiązania proponowane przez faszyzm.

Tuż przed pandemią, na konferencji naukowej, zapytał mnie profesor ze Sri Lanki, człowiek dobrze zorientowany, Pytał, czy Polska jest jeszcze krajem chrześcijańskim? Wcześniej odwiedził Polskę i wyjechał poważnie zaniepokojony.

Co ta wspierana i propagowana przez państwo homofobia oznacza? Oznacza, iż rację mieli Ci, którzy w 2004 roku wskazywali, że Polska mentalnie nie jest jeszcze gotowa na aby stać się członkiem Unii Europejskiej.

Dzisiaj w dziedzinie praworządności, poszanowania praw mniejszości, Polska nie spełnia europejskich standardów. Jakby Polska nie akceptowała faktu, iż 5-7% społeczeństwa to osoby LGBT. Tak było w, średniowieczu, tak jest dzisiaj i tak będzie w przyszłości. Polska obecnie staje się zacofanym skansenem.  Trzeba poważnie zastanowić się, czy warto w tym skansenie inwestować, skoro także prawo w tym skansenie praktycznie nie istnieje.

Wideo: @Zbyszek G

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: