Polska PiS, łamie sankcje, wspiera północnokoreański reżim?

2
588

Dzisiejsze noworoczne wydanie New York Timesa pisze, że Polska wyłamuje się ze wspólnego frontu ekonomicznego nacisku na reżim Korei Północnej, zatrudniając robotników pochodzących z tego kraju.  Unia Europejska już dawno podjęła decyzję o nie zatrudnianiu robotników z Korei Północnej. Robotnicy ci, często skoszarowani pracują jako niewolnicy, reżim zabiera im do 80% zarobków. Polska wcześniej wielokrotnie obiecywała Unii zakończenie tego procederu, ale nie wykonała odpowiednich zaleceń.

O zatrudnianiu Koreańczyków informowały polskie media, jednak rząd PiS zamiótł sprawę pod dywan. Nie wykluczone, iż ludzie związani z lokalnymi strukturami PiS czerpali korzyści finansowe z zatrudniania koreańskich niewolników.

New York Times pisze o braku koordynacji pomiędzy władzami centralnymi w Warszawie a lokalnymi samorządami.  To jednak marne wytłumaczenie.

Dla Waszyngtonu sprawa Korei Północnej, ekonomicznego nacisku na ten kraj posiada priorytetowe znacznie.  Polska zatrudniają koreańskich niewolników naraża na szwank strategiczny dla Polski sojusz z Waszyngtonem. To przejaw arogancji i głupoty warszawskiego pisowskiego reżimu.

NYT” przekazuje, że według danych Państwowej Inspekcji Pracy, w połowie 2017 r. w Polsce pozostawało “może 450 północnych Koreańczyków”, zatrudnianych przez “co najmniej 19 firm”. “NYT” informuje, że natrafił na północnokoreańskich robotników “w dwóch innych firmach” – stoczni w Policach i fabryce w Człuchowie produkującej kontenery morskie.

Według informacji, do których dotarł nasz portal północnokoreańskich niewolników wcześniej zatrudniały także firmy z Trójmiasta. Zatrudnieni tam niewolnicy 24 godziny na dobę przebywali pilnowani przez agentów północnokoreańskich służb specjalnych, pracujących pod przykrywką dyplomatycznego statusu.Likwidowali oni wszelkie próby kontaktów ze strony Polaków.

Na zdjęciu niewolnik z Korei Północnej w Trójmiejskiej stoczni:

Sprawa ma dwa aspekty, pierwszy to polityczny, polegający na łamaniu sankcji oraz w praktyce dostarczaniu dewiz dla zbrodniczego reżimu, narażania na szwank sojuszu z USA/  Drugi aspekt polega na czerpaniu korzyści z niewolniczej pracy przez polski biznes.

Foto: Salon24

 

2 Komentarze

  1. Taaa…PIS to PIS tamto…..zalosni jestescie…..piszecie jak dla idiotow…polnosci koreanczycy pracuja w Polsce od zawsze … akurat zatrudniajacymi sa wlasciciele holdingow i fabryk…duhhh….19 polskich firm….zadna nie nalezy do pisowca…..a wszystkie maja kapital UNIJNY…zagraniczny….kilka krajow zachodniej UNii….czym bardziej jedziecie na PIS w tak idiotycznie klamliwy sposob….tym Pisowi rosnie poparcie….no ale jak ma tak nie byc jak wy macie ludzie za glupich…wszystko co piszecie mozna przeciez sprawdzic dzis……ja jestem lewicowcem ale nie chce byc kojarzony z PO czy KODem czy Nowoczesna…..bo tam co gebe ktos otworzy to PISowi rosnie…sami durnie tam chyba zostali…..samozaoranie….a juz nawolywanie PO do sankcji przeciwko Polsce ….a potem rzniecie glupa ze nie sa za sankcjami…..oznacza ze nastepne wybory to PIS wygra w 70%…..no zalamka….najwiecej nowych zwolennikow PISowi przysporzyli Kijowski i Petru. A wy dalej ich walicie do TV. Ja nie chce byc kojarzony z glupcami. JESTEM prawdziwym LEWICOWCEM i DLATEGO POPIERAM PIS. PO, N, czy KOD to neoliberalna prawica. Helloooo????

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: