Polska państwem bezprawia

1
170
AppleMark


Polska nie wykonując wyroku TSUE, ignorując zdanie Komisji Europejskiej dotyczące tak zwanej reformy sądownictwa, zmierza w stronę nieuchronnej konfrontacji z Unią Europejską. W ostatnich dniach PiS, konsekwentnie odmawiając dostępu do rzekomo tajnych list poparcia dla kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa tak naprawdę pokazał o co chodzi. Ministrowi Ziobro, PiS, nie chodzi o żadną reformę, nie chodzi o to, aby sądy działały lepiej. Chodzi tylko o pełną kontrolę na wymiarem sprawiedliwości, chodzi o to, aby PiS miał pełną kontrolę nad pracą sądów, aby móc ręcznie sterować wymiarem sprawiedliwości. Jednym słowem wracamy do czasów PRL-u, gdzie sądami sterowała Polska Zjednoczona Partia Robotnicza. Obecnie, podobnie jak w PRL-u sądami sterować będzie partia polityczna.

W ten sposób Rzeczpospolita Polska staje się państwem bezprawia. W mediach pisze się, że polski dyktator, Jarosław Kaczyński rozkazał swojej partii, aby nie cofała się w sprawie ustawy kagańcowej, tak więc posłuszni dyktatorowi posłowie PiS, uchwalą ustawę „kagańcową”, nie zastanawiając się nad konsekwencjami.  Dla świata Putin będzie bardziej wiarygodny niż wyroki polskiego sądu. To pewne jak w banku.

Bieżące wydarzenia związane z zawłaszczaniem przez PiS sądów obrazują dwie konferencje prasowe, ktorych zapis prezentujemy.

Nie chodzi jednak tylko o to, co zrobiono w przypadku sędziego Juszczyszyna cofając mu delegację. Fakt, że Polska staje się państwem bezprawia oznacza kłopoty dla wielu Polaków, czy to w przypadku rozwodów, spraw o alimenty i wielu innych. Wyroki polskich sądów będą mogły być kwestionowane jak  Europa długa i szeroka. To samo dotyczy Stanów Zjednoczonych i wszystkich innych, jeszcze w miarę praworządnych krajów. Polska ze swoim wymiarem sprawiedliwości, stanie się cywilizacyjnym wyrzutkiem. Nikt Polski nie będzie traktował poważnie.

Wideos: @Platforma News

1 Komentarz

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: