Polska nadal protestuje

0
600

Polska nadal protestuje przeciwko pisowskiemu zamachowi na wolne, niezależne od polityków sądy. W tej chwili rozpoczęła się kolejna wielka manifestacja pod budynkiem Sądu Najwyższego. Inna manifestacja pod budynkiem Senatu. Pod budynkiem Sądu Najwyższego przemawiał między innymi Władysław Frasyniuk. Jutro z kolei na Placu Solidarności wielka manifestacja w Gdańsku. Manifestacje trwają także w wielu innych miastach. Trwa także manifestacja w Juracie przed ośrodkiem wypoczynkowym prezydenta, gdzie wypoczywa prezydent Andrzej Duda.

Do historii przejdzie senator Jan Rulewski, który w piątek przyszedł do Senatu, w więziennym drelichu. Władysław Frasyniuk proponował, aby ten więzienny drelich podarował marszałkowi Senatu, z pewnością przyda mu się.

Skala protestów pokazuje, iż w Polsce rodzi się nowy ruch społeczny Polaków, w obronie Konstytucji i prawa do wolnych sądów. Gościem Faktów po Faktach w TVN był przewodniczący Komisji Europejskiej Donald Tusk. Mówił, iż bardzo martwi go fakt, że o Polsce w Europie mówi się tak źle.  O tym i o konsekwencjach przyjęcia złych rozwiązań, chciał rozmawiać z prezydentem Dudą. Przypomniał, jak w momencie, gdy ważyły się losy Traktatu Lizbońskiego, długo rozmawiał na Helu z Lechem Kaczyńskim. Wówczas doszli do porozumienia. Tusk wyraził gotowość do spotkania się z prezydentem Dudą w każdej chwili. Wielu komentatorów nawet życzliwi PiS-owi uważają, że Duda robi poważny błąd odmawiając spotkania z przewodniczącym Rady Europejskim.

Politycy PiS lekceważą protesty, mówią o piknikach, o turystach spacerujących w miastach. Błaszczak, należący do opowiadaczy tych bredni,  nie ma się jednak z czego cieszyć.  Protesty dzisiaj trwają nie tylko w dużych miastach, ale także małych powiatowych miasteczkach Małopolski, gdzie PiS jest bardzo  silny.

Sondaże wskazują, iż 55% Polaków domaga się zawetowania przez prezydenta trzech ustaw demolujących polski system sądowniczy. Kluczowy jest  Sąd Najwyższy, decydujący o ważności wyborów. Co ciekawe, na wszystkich manifestacjach skandowane jest hasło: „zjednoczona opozycja”.  Naród pragnie, aby w walce o podstawowe wolności opozycja była zjednoczona.

Senat pracuje nad ustawą o Sądzie Najwyższym

Foto: WP Wiadomości

Wideo 1; Platforma News

 

Wideo 3; Unia Europejskich Demokratów

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: