Polska – kraj obrzydliwych egoistów

16
12178

Czasami jest tak, ich choć sprawa super ważna, to ilość kłamstwa, zwykłej podłości, chamstwa, cynizmu, jest tak potężna, że człowiek staje bezradny i nie wie co ma powiedzieć. Tak. Staję bezradny słysząc brednie ministra Mariusza Błaszczaka, Beaty Szydło, prezydenta Dudy i innych pisowskich kłamców, podle rozgrywających temat uchodźców.

Oczywiście można  szukać racjonalnego wytłumaczenia, pisząc analizy, że budując atmosferę strachu i zagrożenia bezpieczeństwa, można wygrać następne wybory, gdyż tylko rząd PiS zabezpieczy nas przed tą bandą brudnych i złych potworów.  Można tłumaczyć, iż to chamska- cyniczna gra, która jest obliczona na to, że nieistniejących uchodźców przedstawia się w Polsce jako rzeczywiste zagrożenie, buduje się wokół tego atmosferę strachu, dowodzi, że tylko światły Jarosław Kaczyński wraz z Mariuszem Błaszczakiem,  zabezpieczą nas przed tymi potworami, czającymi się za każdym drzewem.

Niestety sprawa jest poważniejsza, gdyż spora część polskiego narodu wierzy w te brednie i nie zmieni tego, kilka zdań wypowiedzianych przez biskupów, zbyt to niewiele i zbyt późno.  Mleko się wylało. Wypowiedzi te, co najwyżej mają stworzyć alibi dla Kościoła katolickiego, który w Polsce zdradził chrześcijaństwo i Jezusa Chrystusa stając się w sprawie uchodźców częścią propagandowej, zbrodniczej, antychrześcijańskiej maszyny PiS.

Zupełnie przypadkowo o istocie rzeczy przekonałem się tuż po graduacji na jednym z renomowanych chicagowskich uniwersytetów. Znałem babcię absolwentki, żonę amerykańskiego weterana. Kiedyś przyszła na manifestację pod komunistycznym konsulatem w Chicago. Kobieta zorganizowała grupę Amerykanek, które w czasie stanu wojennego wysyłały paczki do rodzin szykanowanych przez komunistyczny reżim. Kobiety czuły potrzebę pomocy tym, którzy pomocy potrzebowali.

Młoda dziewczyna zapytała dlaczego Polska i Polacy, choć kiedyś sami dostali znaczne wsparcie, w walce o wolność, dzisiaj, tak masowo odwracają się i odmawiają pomocy tym, którzy jej tak bardzo potrzebują.

Odpowiedziałem prawdziwie.

– Wiesz jest mi cholernie wstyd za rząd w Warszawie, złożony z ksenofobów, jest mi też wstyd za wielu moich rodaków, którzy to intelektualne pisowskie chamstwo popierają i identyfikują się z nim.

Młoda absolwentka pokazała, że świat widzi niegodne, zawstydzające zachowanie Polski i Polaków Dodam, iż to jedna z wielu sytuacji, gdy zadawano mi podobne pytania.   Świat nie może zrozumieć dlaczego Polska odwraca się od tysięcy sierot i innych potrzebujących.

Można oczywiście zastanawiać się nad kosztami takiej niehumanitarnej postawy. Miliardy euro? Moim zdaniem te miliardy nie mają znaczenia. Prawdziwy koszt może być wyższy, zupełnie niewymierny w pieniądzach. Odnoszę wrażenie, że zapomniano nad Wisła, że historia kołem się toczy, na świecie zaś „wszystko płynie” jak mawiał starożytny mędrzec.

Kto wie, kiedy nadarzy się sytuacja, kiedy znowu Wy w Polsce będziecie potrzebować pomocy, pilnie, jak pacjent na stole operacyjnym, może potrzebować krwi.  Pamiętajcie, że nie pomoże Wam żaden 5 art. Traktatu o NATO, nikt w Waszej obronie palcem nie kiwnie, gdyż powszechna będzie świadomość, iż na pomoc nie zasługujecie,gdyż jesteście nie wartą uwagi i współczucia bandą egoistów. Na taką opinię, obecnie ciężko pracujecie.

Potem zaś kilku polskich niedobitków, będzie pieprzyć od rzeczy, jak to Zachód ich zdradził.  Zupełnie zapominacie, że nikt was nie zdradził. To wy zdradziliście te wartości, w imię których kiedyś Wam pomagano.

Foto: 千山万水

Wideo: UNHCR, the UN Refugee Agency

Andrzej Jarmakowski

16 Komentarze

  • Niestety obawiam się,że fobia przed przyjmowaniem uchodźców dotyka nie tylko katolików. Strach napędzany obrazami szturmujących Europę młodych ludzi, informacje o popełnianych przez przybyszy przestępstwach i dantejskie sceny z obozów uchodźców działają na wyobraźnię. To umiejętnie podsycany strach powoduje,że ludzie zamykają serca. Na dodatek II wojna światowa spowodowała,że staliśmy się krajem monokulturowym i to też jest powodem strachu i zamknięcia na inność kulturową. Na rolę kościoła w tym należy spuścić zasłonę milczenia, bo mocno niekatolickie słowa cisną się na usta.

 1. Bardzo moje serce cieszy, że w zalewie szowinistycznej, ksenofobicznej “prasy” polonijnej na tym kontynencie, za południową granicą mojego kraju – wspaniałej, mądrej i otwartej Kanady (oazy normalności w dziesiejszych czasach) jest amerykańska polonijna publikacja i dziennikarze, którzy myślą i publikują to co my w naszej “Gazecie” w druku i online (ww.gazetagazeta.com – zapraszamy) od lat. Chapeau bas, panie redaktorze.

 2. “Kościoła katolickiego, który w Polsce zdradził chrześcijaństwo i Jezusa Chrystusa stając się w sprawie uchodźców częścią propagandowej, zbrodniczej, antychrześcijańskiej maszyny PiS.”
  Samo sedno. Ciężko lepiej zdiagnozować i opisać obecną sytuacje w Wolsce.
  Jedyne co mogę dodać, to zauważyć, że zachowanie polskiego Kościoła w kwestii uchodźców jest tylko częścią ogólnej degeneracji tej instytucji po roku 89-tym, w której to degeneracji pomocniczą rolę spełniły absolutnie wszystkie partie i opcje polityczne; współwinnymi w rozbestwieniu Kościoła są zarówno (umowna) lewica jak i (umowna) prawica.

 3. Nie jestem katolikiem, ale katolicki biskup z Aleppo twierdzi, że Syryjczycy potrzebują pomocy w Aleppo na miejscu, a nie za granicą poprzez przymusowe wysiedlenia. Takim sposobem wygra totalitaryzm i brak poszanowania praw człowieka. Nie rozumiem tej waszej nagonki na katolików z Polski, którzy organizują pomoc właśnie w Aleppo.

 4. Kto to pisał? Nie znając całej prawdy zawsze można biadolić . Polska wielokrotnie była zdradzana przez tak zwane zaprzyjaźnione kraje więc czemu o tym ani słowa nie ma? może historia kłamie? pomagali nam? a czy my jechaliśmy zagranicę zmieniać czyjąś kulturę? mordować obywateli? nie!! ludzie jechali za pracą, lepszym życiem które to nie zawsze się udawało . Do europy nadciąga najwięcej imigrantów którzy nie mają zamiaru robić nic prócz napaści, gwałtów,morderst!! Jeśli tak bardzo zależy im na właśnym kraju to czemu uciekają głównie ludzie zdrowi,w pełni sił ? dla czego nie walczą za swój kraj ?Odpowiedź wszyscy znają tylko jakimś dziwnym trafem wszędzie obowiązuje ta chora poprawność polityczna!Polska jak mało który kraj wspiera pomagając na miejscu poprzez różne organizacje ale i o tym też nie wolno mówić jak i o ukraińcach którzy to w tysiącach znaleźli tu dom, pracę i nowe życie .
  Do autora, pierw popatrz co się stało choćby ze Szwecją ,co się dzieje w Danii, Norwegii i później kreśł takie artykuły bo to wygląda na teks sponosorowany tylko nie wiem przez kogo.

  • Polska jest elementem Europy, do której przybywa fala emigrantów. Samymi wyliczeniami tego typu, ani chowaniem głowy w piasek sprawy się nie opanuje. Ona po prostu jest i można ją załatwić lepiej lub gorzej. To, że akurat nie leży na południu nie zwalnia Polski z poważnego zachowania się. To co słyszymy niewiele z tym ma wspólnego i na to zgody nie ma.

 5. A mi wstyd nadal za Polskę, arguymenty co się stało wNOrwegii? Co to za argument, no co sie stało w Norwegii i Danii oraz Szwecji?

 6. Dwa zla nie czynia dobra (to z angielskiego: two wrongs do not make a right). Po polsku: napraw zlo zlem, a bedzisz mial trzecie. Za wymiane swieckich dyktatorow na jihadistow (czyt.: arabska wiosna ludow) odpowiedzialni sa naiwni durnie (czyt.: UE-Obama i spolka). Nie bedac w stanie naprawic zla tym i tam gdzie je wyrzadzili, naprawiaja je na rachunek innych, malujac opozycje jak ksenofobow i podludzi, w dobrych tradycjach progresywnej lewicy, i porownujac strach przed jihadistami z antysemityzmem.
  Bo Prawica przeciw migrantom to ksenofobia, ksenofobia to tak jak antysemityzm a antysemityzm to zle.
  Te papke lewicujacej Unii Europejskiej powtarza w Polsce, bez przekonania ale i bez wyboru, opozycja PiS-u. Dla tejze europejskiej Lewicy, Izrael -broniac sie przed terrorem i zaglada- uciska Palestynczykow lecz “my” przeciez przeciw uciskiwaczom, Zydom czy Izraelczykom, a taki anysemityzm – to juz dobrze.

  Ksiadz pana wini (prawica lewice o wiosne arabska) a pan ksiedza (lewica prawice o wstret do lykania jej skutkow), a nam Zydom zewszad nedza. Lewicujaca Europa, za Palestyna “z urzedu, naduzywa “antysemityzmu” by zawstydzac polska prawice, ktora wspiera Izrael z przekonania, wskrzeszajac jej tradycyjne antysemickie sentymenty. A jihadofobia to dzis daleko nie to samo co antysemityzm.
  Komentarze do tego artykulu to prawie “Skrzypek na dachu”: Rebe: I ty masz racje, i ty masz racje, i ty co mowisz ze ci dwaj mowia sprzecznosci – ty tez masz racje. Jak to mozliwe? Te racje sa sobie cudze: lewa i prawa. “Europa” bedzie zmuzulmanizowana, to dzis juz tylko kwestia czasu. Chyba ze nadejda, daj czy nie daj Boze, noce Hugonotow. Polska (moze) nie. I lepiej ze nie. To niestety jest kwestia wyboru nie

  • To nie jest tylko sprawa prostej oceny co dobro, a co zło, bo przecież zjawiska są jakie są. Trzeba się z nimi zmierzyć. Wiele lat temu pisaliśmy o tym. że problem trzeba rozwiązywać, a nie czekać aż się rozleje. Na pewno jednak nie polega on na tym, żeby się całkiem okopać. Naprawdę to jest trudna sprawa. Nie wystarczy wygłaszać np. tezy o tym, że trzeba poza granicami… Na początku można tak było mówić, ale teraz problem jest tu.

 7. Alle się rejwach podniósł.
  Szanowne towarzystwo niech najpierw poświęci troche czasu na naukę a potem pisze artykuły I wypowiada się.
  Najpierw :Z ktorego to kontynentu okręty wojenne podpłynęły do zapalonego wcześniej ogniska ?
  Zniszczono zabytki Iraku I zamordowano przywódcę bo miała być tam broń atomowa. W Arabii Saudyjskiej jest demokracja a w Libii jej nie było zatem brutalnie zamordowano przywódcę I skończyło się Eldorado libijskich studentów, stuiujących w Kanadzie na koszt SATRAPY. Egipt przez tunele podziemne pomagał Palestyńczykom, przywódca poszedł do klatki. Syria czyhała na własne wzgórza zajęte przez Israel I chrześcijanie mieli normalne warunki życia no więc wina podwójna – trzeba było zrobić tam krwawą łaznię z hasłami demmokracji. I tak dalej. W tej sytuacji szanowne towarzycho skupione wokół sz. p. Redaktor powinno ruszyć własne szare I pojąć wreszcie, że Polska nie ma żadnego obowiązku przyjmować kogokolwiek I kontynuowania cudzych planów mających na ceulu likwidację populacji zamieszkującej tamte tereny. Niech ci którym teraz nagle urósł ten ich “katolicki” temperament wiedzą, że w armii ISIS znajduje sie największy procent obywateli Arabii Saudyjskiej, której właśnie w ramach ostatnio podpisanego kontraktu da się broń wartości nastu miliardów dolarów. Szmacicie się zachłystując się kłamstwem I nie reagując na opluwanie Polski. Wy nie jesteście żadną POLONIĄ, jestecie tylko sortem.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: