Polska broni sędziego Juszczyszyna

0
127

P

Dzisiaj w całej Polsce trwają protesty w obronie sędziego Juszczyszyna. W mediach, w internecie mnóstwo komentarzy na ten temat. Co czytamy?

Dariusz Rosati (poseł): powiedział:  “Sędzia Juszczyszyn zachował się zgodnie z prawem, żądając od Kancelarii Sejmu ujawnienia list poparcia kandydatów do KRS. Został za to zdegradowany i zawieszony, grozi mu dyscyplinarka. Tak w PRL łamano karki ludziom niezależnym. Państwo PiS to PRL-bis. Czego nie rozumiecie?”. 

Ciekawy jest komentarz adwokata Jacka Barcika

W sprawie p. sędziego Paweł Juszczyszyn, podobnie jak poprzednio w sprawie afery z hejtowaniem sędziów, można obserwować wyjątkowo obłudną, fałszywą narrację ze strony władzy wykonawczej. Przykładowo, premier był łaskaw stwierdzić, że „sędziowie powinni szanować się nawzajem”. Dla opinii publicznej stwarza się przekaz, że sytuacja w sądownictwie została spowodowana przez samych sędziów, zaś osiągnięte przez nich rzekome dno moralne wymaga interwencji i dobrej zmiany ze strony uczciwych polityków z Ministrem Sprawiedliwości na czele.

Niektórzy ludzie karmieni przekazem TVP mogą się nabrać na taką wersję.

Prawda jest jednak banalnie prosta: grupa – zorganizowana – cynicznych polityków – karierowiczów, przedkładających dobro własne nad wspólne, próbuje rozmontować system sądownictwa, posługując się przy tym garstką sędziów – oportunistów, jakich można znaleźć w każdym środowisku.

Gdyby nie możliwości i zachęta stworzona przez polityków, ludzie pokroju sędziowskich rzeczników dyscyplinarnych nigdy nie odważyliby się na swoje brudne zachowania. W normalnych warunkach sami musieliby się bowiem liczyć z odpowiedzialnością dyscyplinarną za swoje działania.

Małość, kompleksy, oportunizm normalnie się raczej ukrywają, teraz jednak politycy stworzyli im możliwość ujścia.

To kiepscy politycy wykreowali tę sytuację i to oni powinni za nią w pierwszej kolejności odpowiedzieć. Tą prostą oczywistość trzeba powtarzać do znudzenia, inaczej fałszywa narracja będzie nam dalej zatruwać rzeczywistość.

Na stronie Grupy : Pomnik Wdzięczności dla Lecha Wałęsy czytamy z kolei:

„To jest takie proste: kto jest za Kaczyńskim i jego gangiem – ten nie wychodzi dziś z domu, a reszta Polski jest pod Sądami i przed kościołami…. i w tym celu nie potrzebujecie żadnego wodza, bo każdy z Was osobiście jest w tej sprawie wodzem sam dla siebie i WSPÓLNIE z resztą PRZYZWOITYCH Polaków rozpoczyna walkę o Ojczyznę – a ja życzę Wam wszystkim POWODZENIA w dniu, który być może przejdzie do historii jako Dzień Odzyskania Poczucia ogólnopolskiej SOLIDARNOŚCI i Odzyskania DEMOKRACJI”. Protesty trwają w ponad stu polskich miastach.

Działania rządu PiS są oczywiście całkowitym bezprawiem, są prawnym bandytyzmem Zbigniewa Ziobro. Wczoraj zaś w serialu „Homeland” sieci „Showtime”, Polska, Węgry i Turcja wymienione zostały jako kraje, w których upada demokracja. Stwierdzenie to padło w oświadczeniu Pani prezydent USA, która podawała się do dymisji.

Foto: Dziennik Łódzki.pl

Wideo: Niezależny Serwis Wiadomości

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: