Polonijni “żołnierze wyklęci”

1
711


Długotrwała izolacja intelektualna, niechęć do samokształcenia oraz podejrzliwość wobec logicznego rozumowania, potrafią dokonać ogromnych zniszczeń w ludzkiej umysłowości. A kiedy jeszcze ludzi takich podda się medialnej indoktrynacji – bez żadnej debaty ani refleksji – efekt jest przerażający. Powstaje wtedy postać zrewoltowana, ponura, całkowicie oddana ideologii, której uległa, oraz skłonna do przemocy fizycznej. Żołnierz i janczar w jednej osobie. Patriota i oprawca.

Nie tylko w Polsce.

Karl Rove, słynny strateg obu zwycięskich kampanii prezydenckich George W. Busha, zdobył głosy ewangelików z pasa biblijnego, przekonując ich, że gdy wygra demokrata, Biblia stanie się księgą zakazaną. Nie wszyscy to kupili, ale ten oczywisty absurd przemówił do większości.

Radio Maryja, które nadaje swoje programy na wszystkich stacjach radiowych w polonijnym Chicago wraz z kilkoma sklerykalizowanymi lokalnymi audycjami, zradykalizowały Polonusów, w tym większość emerytów, do tego stopnia, że biedni ci ludzie uwierzyli, że są żołnierzami wyklętymi. Polonijni emeryci przemorfowali w paramilitarny legion “bojowników” o polskość.

Dla nich wojna nie zakończyła się. Okupacja trwa nadal. Kiedyś Moskwa, teraz Bruksela, jutro może Tel Aviv. Żyd jest wszędzie. Lewak też. Jeżeli nic nie zrobimy, to wkrótce będziemy jeść macę albo obchodzić ramadan. Kościół już jest prześladowany. Wierni też.

W ostatnich wyborach Polonia w Chicago głosowała w liczbie około 5 tysięcy. To niewiele. Ale liczy się przecież jakość! Polonusi są przekonani, że uczestniczą w ważnej batalii, podczas której ważą się losy Polski. Polonijni “żołnierze wyklęci” są w samym środku tej walki. Od nich wszystko zależy. Tak mówi Radio Maryja. Zewsząd napierają na nich wrogowie Polski – Żydzi, którzy są wszędzie, komuchy i lewacy, agenci obcych mocarstw, “pedalstwo” oraz unijni imperialiści. I inni zboczeńcy. Wszystko finansuje Soros, Tusk i Merkelowa z Macronem. A oni, niczym ostatnia reduta patriotyzmu, zaciekle bronią polskości.

Na zdjęciu: “patriotka” polonijna w demonstracji przeciwko KOD. Chicago, marzec, 2016

Dariusz Wiśniewski

1 Komentarz

  1. “Długotrwała izolacja intelektualna, niechęć do samokształcenia oraz podejrzliwość wobec logicznego rozumowania, potrafią dokonać ogromnych zniszczeń w ludzkiej umysłowości.”

    Nawiązując do powyższego cytatu proszę autora o wyjaśnienie, dlaczego grupa wykształcona, rozwinięta intelektualnie i logicznie rozumująca (podobno dziennikarze są taką grupą) prowadzi media na manowce i do upadku. Pan Wiśniewski zapewne wie jaka jest wiarygodność współczesnych mediów. Największe media amerykańskie (NYT, WP, CNN, MSNBC, NBC, CBS, ABC) prowadzą otwartą antyamerykańską propagandę i są na usługach partyjnych. Jakiej partii? Tego chyba nie muszę wyjaśniać. Wyżywa się pan już kilka lat na garstce ludzi, którzy żyją własnym życiem i ich wpływ na Polskę jest żaden. Co zrobiły PfP i DZ, aby zmobilizować do głosowania ludzi, którzy nawet nie wiedzą, że istnieją PfP i DZ i nie słuchają waszego “ulubionego” ptasiego radia? Takich jest wiele tysięcy.
    Jako “elity” polonijne ośmieszyliście się przyjmując w Chicago jako “zbawiciela” Polski faceta, który poza długimi włosami nic sobą nie reprezentował i okazał się zwykłym naciągaczem i oszustem. Jedyne co potraficie to naśmiewać się z ludzi, którzy nie są wykształceni, ale swój rozum mają.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: