Policja na służbie ideologii PiS

0
399

Posłowie Koalicji Europejskiej wystąpili we wtorek podczas zorganizowanej w parlamencie konferencji prasowej, aby zaprotestować i ustosunkować się do wydarzenia jakim było wkroczenie policji o godzinie 6 rano do  domu Elżbiety Podleśnej za propagowanie wizerunku Matki Boskiej „Tęczowej”. Piszą o tym media na całym świecie, do sprawy odniósł się także Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk podczas swojego wystąpienia w Poznaniu z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego.

Andrzej Halicki zadeklarował, że jako osoba koordynująca akcję pomocy prawnej dla osób represjonowanych przez władze, pani Podleśna może liczyć na bezpłatną pomoc prawną. Pani Podleśnej należy się pomoc, zwłaszcza, iż jest to sytuacja, w której władza zdaniem posłów opozycji przekracza granice prawa.

Politycy opozycji chętnie chcą poznać nazwisko prokuratora, który prowadzi sprawę. Posłowie przypomnieli sprawę, gdy w Katowicach wieszano portrety europosłów PO i prokuratura nie dopatrzyła się znamion przestępstwa.

A tutaj natychmiast po wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego, utrzymanego w takim peerelowskim stylu, do akcji wkracza prokuratura podejmuje działając w celu zastraszenia obywateli podejmuje działania na wyraźne polityczne zamówienie.

Należy odnieść się także do policjantów wykonujących te absurdalne rozkazy. Wykonywanie takich głupich rozkazów sprzeczne jest z ustawą o policji i powinno to spowodować refleksję u przełożonych funkcjonariuszy skierowanych do wykonywania tych idiotycznych zadań.

Policja w Polsce przez wiele lat pracowała na budowę swojego wizerunku. Obecnie rząd PiS zniszczył ten wizerunek.

Policjanci, nie bójcie się stawiać znaku zapytania nad absurdalnymi żądaniami przełożonych.

Dzisiaj wracamy do czasów, gdy uczciwi obywatele mają poczucie, że w każdej chwili na polityczne zamówienie mogą zostać skrzywdzeni przez ludzi w mundurach.

Zapraszamy do wysłuchania konferencji prasowej poświęconej zatrzymaniu Pani Podleśnej.

Od siebie dodajmy, że minister Joachim Brudziński, Prokuratura po raz kolejny wystawiła Polskę na pośmiewisko świata. Zarzuty wobec pani Ppdleśnej są tak absurdalne, że wierzyć się nie chce, iż to dzieje się naprawdę.

Foto: Salon24

Wideo: @Platforma News