Polacy zasługują na możliwość wyboru, kiedy robić zakupy

0
856

Patrząc z perspektywy Stanów Zjednoczonych zakaz handlu w niedzielę jest czymś idiotycznym, absolutnie nieprawdopodobnym. Większość Amerykanów robi zakupy w weekendy i trudno wyobrazić sobie, aby mogli zrezygnować z tej możliwości. Dla wielu oznaczałoby to zmniejszenie dochodów, a może nawet utratę pracy. W niedzielę dorabiają uczniowie i studenci. Państwo w Stanach Zjednoczonych nie wnika w to, kto kiedy robi zakupy, zostawia obywatelom możliwość dokonywania wyboru i podejmowania wszelkich decyzji w tej sprawie. Z amerykańskiej perspektywy pisowskie pomysły odbierające tę możliwość wyboru są zupełnie, nie z tego świata.

Rzeczpospolita Polska staje się krajem, systematycznie ograniczającym obywatelom możliwość dokonywania wyborów. Państwo PiS coraz częściej chce decydować o tym, co jest dobre dla obywatela. Państwo swoimi działaniami ogranicza ludziom możliwość dokonywania wyboru, przyjmowane rozwiązania prawne często mają charakter ideologiczny.  Poprzez przyjmowane rozwiązania prawne rząd, rządząca większość stara się nie tylko sobie, ale wszystkim narzucić wyznawany światopogląd, ograniczyć obywatelom możliwość dokonywania wyboru.

Wyłącznie z ideologii, wynikają chore pisowskie pomysły zmierzające do ograniczenia handlu w niedzielę. Obywatele powinni mieć prawo wyboru, kiedy i gdzie dokonują zakupów. Państwu nic do tego, co i gdzie obywatele kupują.  Z jakiej racji państwo rości sobie prawo do tego gdzie i kiedy Kowalski robi zakupy? Zakaz handlu w niedzielę, czy co drugą niedzielę, w istocie ogranicza prawa obywateli, to nic innego jak kolejny przepis ograniczający wolność, gdyż PiS wie lepiej co jest dobre dla ludzi, jak maja spędzać niedzielę. PiS powie i nakaże.

Bardzo dobrze, iż „Nowoczesna” rozpoczyna akcję przeciwko zakazowi handlowi w niedzielę, dobrze, że w zamyśle ma to być widoczna akcja. PiS w gruncie rzeczy zachowuje się jak młodzi komuniści, po zwycięstwie tak zwanej Rewolucji Październikowej, usiłujący tworzyć nowe, lepsze społeczeństwo.  PiS tak samo jak owi młodzi komuniści wiedzą co jest dobre dla ludzi, czego należy im zakazać. Tworzone prawo służy ideologii, bo temu ma służyć zakaz handlu w niedzielę, chodzi o to, aby przypodobać się biskupom, którzy wolą, aby w niedzielę ludzie szli do kościoła i nie wydawali pieniędzy na zakupy, gdyż wówczas mogą mniej rzucić na tacę.  Tutaj nie chodzi o to, aby rodzina spędzała czas razem, odpoczywała, chodzi wyłącznie o to, aby robiła to, co leży w interesie księży, czyli  ideologicznych pracowników Kościoła. To wyłącznie w ich interesie leży, aby obywatelom ograniczyć możliwość wyboru czasu robienia zakupów.

Foto: Money.pl

Wideo; POLITYKA bez RETUSZU

Andrzej Jarmakowski

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: