Pojednania nie będzie, Duda nie podał ręki swoim politycznym oponentom

9
6688


Andrzej Duda nie podał ręki politykom innych obozów. Wielu obywateli spodziewało się jednak, że w podobnych okolicznościach politycy zdecydują się przekazać sobie symboliczny „znak pokoju”. Okazja do tego pojawiła się wtedy, kiedy Andrzej Duda podszedł do urny Pawła Adamowicza umieszczonej tuż przy ołtarzu.

Prezydent przyklęknął przy niej oraz wykonał znak krzyża. Chociaż w drodze powrotnej na swe miejsce przeszedł w pobliżu byłych głów państwa oraz przewodniczącego Rady Europejskiej, jedynym gestem, na jaki się zdecydował, było skinienie głową.

Wielu obserwatorów uroczystości pogrzebowych było niezwykle zawiedzionych tymi wydarzeniami. Spodziewali się bowiem, że być może, w podobnych okolicznościach, wszystko potoczy się całkowicie inaczej. Nie oznacza to jednak, że w czasie pogrzebu nie doszło do symbolicznych pojednań. Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa ramię w ramię na pogrzebie Pawła Adamowicza

W jednej kościelnej ławie zasiedli bowiem Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa, którzy w przeszłości byli przecież zażartymi politycznymi oponentami. 19 listopada 1995 roku działacze starli się ze sobą bezpośrednio w drugiej turze wyborów prezydenckich, które wygrał ostatecznie pierwszy z wymienionych. Ówczesna kampania była oczywiście bardzo intensywna i emocjonalna, a dojście do władzy kandydata Sojuszu Lewicy Demokratycznej realnie zamieszało w krajowym parlamentaryzmie, otwierając w nim całkowicie nowy rozdział.

W dniu pogrzebu zamordowanego Pawła Adamowicza politycy zdecydowali się jednak nie wspominać dawnych konfliktów i zadr, które ich podzieliły. Zamiast tego wraz z żonami zasiedli tuż obok siebie, aby oddać cześć zmarłemu w tragicznych okolicznościach samorządowcami, którego życie zostało przerwane zdecydowanie zbyt wcześnie. Prezydent Gdańska zmarł 14 stycznia, miał jedynie 53 lata. Został zamordowany podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Od redakcji. Niest to dla mnie żadnym zaskoczeniem.  Niczego więcej po prezydencie Dudzie się nie spodziewałem, to mały człowiek.

Foto: dziennik-polityczny.com|

Wideo: @Aktualności 360

9 Komentarze

  1. Nikt powtarzam nikt w tym chorym kraju nie wyciąga wniosków z tragedj które nam się zdarzają Tak są wszyscy zapatrzeni w słupki poparcia jednych i drugich że nie widzą jak sami się zachowóją czym się różnicie jedni od drugich NICZYM

  2. A czy na pogrzebie był obecny Kurdupel ? Nic o tym nie mówią. Dzień przed pogrzebem Marcinkiewicz- były premier, przewidywał, że Kurdupel NIE przybędzie, bo to by zaprzeczało całej jego osobowości i filozofi życiowej. Czy Marcinkiewicz miał racje ? Nigdy nie zapominajmy o tym, że aby zrozumieć zachowanie Kurdupla , trzeba w pełni zdawać sobie sprawe, że Kaczyński jest klinicznym psychopatą. Pytanie jeszcze, czy psychopata jest człowiekiem. Pedał, czy gey, inaczej homoseksualista, jest człowiekiem (wbrew opini księży ) ale z pewnością nie jest mężczyzną. Pedał nie jest mężczyzną, nie jest też kobietą, ale może być dobrą i produktywną osobą w społeczności, tym samym jest człowiekiem. Czy psychopata jest człowiekiem ??? Jeśli nie potrafi być częścią społeczeństwa.? Psychopata z powodu budowy swego mózgu nie zna słowa – lojalność. Nie pojmuje pojęcia, koncepcji lojalności. Czy można być częścią społeczności ludzkiej, nie znając pojęcia lojalności ?? Czy psychopata jest człowiekiem? Kaczyński własnego brata bliźniaka namówił na popełnienie samobójstwa.

  3. Nie wymagajmy od człowieka niedojrzałego emocjonalnie, infantylnego żeby był mężem stanu. To zawsze będzie skaut, którym targają młodzieńcze emocje…będzie wygłaszał płomienne przemówienia, krzyczał, dąsał się i z tym trzeba się pogodzić, że z tego nie wyrośnie.

  4. My nie jesteśmy nawiedzonym kościółem. My potrzebujemy rozliczenia a nie pojednania.

    My potrzebujemy rozliczenia nie pojednania a to jest różnica.

    • Tutaj Krzysztof ma racje, gdyby w 2007 roku wzieli się za bandytów z PiSu i ich rozliczyli, to by nie było tego co teraz. A jak sam Ziobro się naśmiewał, że PO nie potrafiło dać zarzutów dla Ziobry, to jak mówią- hulaj dusza, piekła nie ma. PO i Tusk zdemoralizowali bandytów z PiSu po 2007 roku. A paragrafy na nich były, też na Kaczyńskiego. Ale co się dziwić, jak przez długi czas mówiono o PO-PiSie. Tusk też nie rozumiał tego, że układając się z Kaczyńskim, układał się z psychopatą. To tak jak bym ja układał się z cyganem, tfu, z Romem i oczekiwał, że cygan będzie uczciwy.

  5. Dajcie spokój, msza żalobna miał się witać jak na imieninach ? Skinął głową to również znak powitania albo pokoju.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: