Podpisz petycję, do burmistrza Chicago, aby Andrzej Duda nie wystąpił w Chicago

9
10344

Grupa polonijnych działaczy, wystąpiła z petycją do burmistrza Chicago Rahma Emanuela prośbą, aby wycofał on swoją zgodę na występ prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Millenium Park. Chicago jest miastem słynącym z tolerancji i wspierania imigrantów, którzy odegrali ogromną rolę w tworzenia pomyślności Chicago.

Millenium Park, gdzie ma wystąpić Andrzej Duda,  nigdy nie był trybuną na ksenofobów i polityków, którzy dopuszczali się deliktów konstytucyjnych. Prezydent Andrzej Duda odegrał ogromną, negatywną rolę w niszczeniu niezależności polskiego sądownictwa i Trybunału Konstytucyjnego. Niestety, o czym boleśnie przekonujemy się obecnie, Konstytucja bez sądu konstytucyjnego jest zbiorem pobożnych życzeń. O tym jak funkcjonuje system wymiaru sprawiedliwości boleśnie przekonujemy się obecnie, gdyż Polska po raz pierwszy po 1989 roku stała się krajem z więźniami politycznymi. Więźniem politycznym partii rządzącej, obozu politycznego, prezydenta RP, jest wiceprzewodniczący opozycyjnej Platformy Obywatelskiej Stanisław Gołębiewski.

Prezydent Andrzej Duda, podpisał także skandaliczną ustawę o IPN, nazwaną w amerykańskich mediach „Holocaust Law”. Oto mianowany przez polityków prokurator będzie decydował o tym, co wolno mówić o historii, a co jest zakazane, gdyż jest sprzeczne, z opartą na kłamstwie tak zwaną  polityką historyczną polskich władz.W ostatnich dniach na półkach księgarskich ukazała się ważna, fundamentalna praca” Dalej jest noc” , opowiadająca Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski . Poważnie obawiamy się, iż antydemokratyczne prawo spowoduje, że publikacja dzieł tak wybitnych, w Polsce pod rządami Andrzeja Dudy nie będzie możliwa.  Dlatego osoby, którym drogie są ideały Solidarności, ideały wolności, braterstwa i solidarności, między ludzkiej, prosimy o podpisanie tej petycji. Andrzej Duda zaś nie jest godzien, aby występować w tak prestiżowym miejscu. Nie można także zapominać, że polityka obozu politycznego prezydenta przyczyniła się do wzrostu nastrojów ksenofobicznych, nacjonalistycznych i antysemickich w Polsce. Postawy takie obce są zdecydowanej większości mieszkańców Chicago!

Foto: DNAinfo

Petycję może podpisać tutaj

j: https://www.change.org/p/mayor-rahm-emanuel-we-protest-agai…

9 Komentarze

  1. Andzej Duda nie jest prawdziwym Prezydentem Polski. Jest manipulowany przez PIS – Kaczynskiego.Krystyna

  2. Co za bzdury z podpisaniem tej petycji ! Nie o to chodzi, że petycja jest zła, jest słuszna i chętnie bym ja podpisał. Ale problem jest w formie. No bo jak podpisać długopisem na ekranie monitora??? Jakieś Facebook, jakieś pierduły. Nie ma cię na Facebook, to nie istniejesz. Co za pomysły??? Trzeba dodać, że po ostatnich aferach tysiące prominetnych ludzi zlikwidowało swoje konta na Facebook. Czy ci ludzie umarli?

  3. Dla mnie to brednie… To sobie wydykuj, podpisz, wsadz w kopertę i wyślij so biura burmistrza

  4. I agree. He should be punished for not allowing real Europeans to incorporate shithole called Poland into the European Area of Values.

Comments are closed.