Podkomisja Błaznów Lotniczych zaczyna pracę

12
598
Foto: miejsce katastrofy Smoleńsk - yandex.ru
Foto: miejsce katastrofy Smoleńsk – yandex.ru

Niestety nie mamy działu wiadomości psychiatrycznych, a tylko tam kwalifikują się doniesienia na temat badania katastrofy smoleńskiej przez rząd Beat Szydło i jej ministra obrony, czyli niestrudzonego badacza rzeczywistości alternatywnej Pana  Antoniego Macierewicza.

Minister Antoni stwierdził, iż zostanie zbadana całość tragedii smoleńskiej: począwszy od tych wydarzeń, które dotychczas w ogóle nie były badane, a skończywszy na przebiegu działań, „które miały na celu uniemożliwienie dojścia do prawdy” – zapowiedział szef MON Antoni Macierewicz. Podpisał w czwartek dokumenty umożliwiające wznowienie badania katastrofy smoleńskiej. Zajmie się tym podkomisja na czele której stanie dr inż. Wacław Berczyński. Berczyński, wielokrotnie przekonywał, że przyczyną tragedii była seria wybuchów zarówno w środku samolotu, jak i na skrzydle.

W komisji nie ma ani jednej osoby, która badała wypadki lotnicze. Pewnie więc Komisja ustali to, co „odkrył zespół Macierewicza. Komisja zadba więc o to, że będziemy mieli co komentować. Berczyński, który wielokrotnie przekonywał, że przyczyną tragedii była seria wybuchów zarówno w środku samolotu, jak i na skrzydle. W Komisji nie ma nikogo, kto ma pojecie o badaniu wypadków lotniczych. – Ustalenia mniej więcej znamy. To będą ustalenia, które uczyniła komisja Antoniego Macierewicza w Sejmie poprzedniej kadencji. Może będą nowe parówki.

Jeżeli chodzi o kompetencje to: Prof. Jan Obrębski wyznał, że od dziecka interesuje się lotnictwem, w młodości sklejał modele samolotów i siedział kiedyś w kokpicie Su-33… Jeśli chodzi o doświadczenie w dziedzinie materiałów wybuchowych, wyznał, że był świadkiem eksplozji w szopie…

Praktycznie każdy z nas mieszkańców Chicago mógłby zostać członkiem Komisji, ekspertem od samolotów.Wielu z nas mieszka w okolicy lotniska O’Hare. Przez wiele lat życia lat życia naoglądało się samolotów podchodzących do lądowania, więc posiada odpowiednie kwalifikacje.

W skład komisji weszli także: prof. Kazimierz Nowaczyk i dr inż. Bogdan Gajewski. Komisji będą też doradzać cztery osoby z zagranicy, w tym biznesmen i wynalazca z Danii Glenn Joergenssen i były doradca prezydenta Władimira Putina Andriej Iłłarionow. Jest także prof. Wiesław Binienda znany z badania oparówek w mikrofali i ich związku z katastrofą.

Szef podkomisji, choć pracował w USA przy konstrukcji samolotów, nigdy nie badał żadnego wypadku lotniczego.

Zapewne poszczególni członkowie błazeńskiej Komisji postarają się o to, aby nimi zająć się bliżej. Macierewicz krytykował też Komisję Millera za ukrywanie faktów. Zarzuty te Miller odrzucił. – Nie wiem, – mówił Miller – na jakich podstawach one były formułowane – zastrzegł Jerzy Miller. Dodał też, że oczywiście można dotrzeć do nowych informacji, ale to zależałoby od strony rosyjskiej – bo tam one mogą się ewentualnie znajdować. – Osoby, które badały katastrofę od razu były w Smoleńsku, współpracowały ze stroną rosyjską. Problemy pojawiły się dopiero później.

– Każdy, kto dostałby nowe informacje, nie pozostałby wobec nich obojętny. Ale nie mam zamiaru uczestniczyć w żadnych show – dodał dopytywany, czy mógłby włączyć się w pracę nowo powołanej komisji. W podobnym tonie wypowiadał się Maciej Lasek, który pracował w komisji Millera. Jego zdaniem nie ma żadnych nowych faktów, które by usprawiedliwiło wznowienie badań tragedii z 2010 roku.

Komisja będzie więc show, w ramach którego, za pieniądze podatników ludzie będą robić z siebie błaznów.

Mżna powiedzieć że słuszne byłoby przyznanie nagrody Nobla w dziedzinie fizyki rządzącym obecnie w Polsce. Uzasadnienie: w praktyce dowiedli istnienie rzeczywistości alternatywnej, świata równoległego w którym panują odmienne prawa fizyki!! Obowiązują w nim także odmienne prawa w innych dziedzinach życia a nawet zwyczaje ludzi są inne. W tym świecie oscylują w kierunku istot trybu nocnego. I okazuje się, źe Large Hadron Colider był zbędnym marnotrawstwem środków. Realne wiekopomne odkrycie dokonane zostało między Odrą a Bugiem. Autorów tego sukcesu jest wielu ale ja proponuje uhonorować lidera rządzących a nagrodę pocieszenia przyznać niestrudzonym badaczom, odkrywcom, obserwatorom inflacji parówek.

Przebywająca z wizytą w Londynie premier Szydło była pytana, jak wyobraża sobie prace tej podkomisji i współpracę ze stroną rosyjską. – Dla nikogo nie ulega wątpliwości, że katastrofa powinna być wreszcie wyjaśniona. Powinny być rozwiane wszelkie wątpliwości, które się pojawiały i pojawiają – powiedziała szefowa rządu na briefingu prasowym.

Jak zaznaczyła premier Szydło, ciągle nie wiadomo “tak naprawdę, jakie były fakty” dotyczące przyczyn katastrofy. W związku z tym – dodała – prace komisji są konieczne. – Cały czas mówiliśmy o tym, że jest konieczne wyjaśnienie katastrofy w oparciu o fakty, solidnie prowadzone wyjaśnienia. Tutaj muszą pracować eksperci – powiedziała premier. – Oczekuję, że komisja będzie pracowała rzetelnie w oparciu o fakty. To jest jej cel. Na efekty zaczekajmy – dodała.

Zdaniem premier, współpraca ze stroną rosyjską nigdy nie była łatwa i – jej zdaniem – “łatwa nie będzie”. – Od tego są służby dyplomatyczne, możliwość szukania kompromisów i porozumień, żeby uzyskać to, na czym nam zależy i żeby szukać jakiejś płaszczyzny porozumienia – powiedziała.

Członkiem komisji został prof. Wiesław Binienda, kierownik Wydziału Inżynierii Lądowej na uniwersytecie w Akron w Ohio. Na posiedzeniach zespołu parlamentarnego przedstawiał analizy, z których miało wynikać, co powinno się dziać ze skrzydłem oraz z całym samolotem, gdyby z prędkością 270 km/h zderzył się z brzozą.

Na tej podstawie wskazywał, że skrzydło Tu-154M przecięłoby drzewo niezależnie od wysokości uderzenia. Przekonywał, że z analizy jasno wynika, że tak duże zniszczenia maszyny byłyby możliwie jedynie w wyniku wybuchu na pokładzie samolotu. Jeden z członków Komisji Badania wypadków lotniczych pracował z brytyjskiej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, ale nie był pewien, czy jakis wypadek przyszło mu badać. Teraz to wszystko zostanie zweryfikowane.

Opracowanie po wysłuchaniu doniesień nieco rozbawiony AJ

Poniżej raport końcowy Komisji Millera, teraz krytykowany, choć faktów brak. Nagranie z telewizji Trwam, aby nikty nie gadał, że coś sfałszowano.

 

 

 

 

 

 

12 Komentarze

 1. Przypomne, że minister Antoni był w chwili wypadku 5 kilometrów od miejsca. tego samego dnia, natychmiast wrócił do Polski.

 2. Śmiechu to może nie być tak dużo ponieważ postawa Macierewicza nie będzie pozytywnie odbierana w dyskusji o rozmieszczeniu baz NATO. Coś mi się wydaje że Polska może być ominięta szerokim łukiem bo szaleńcom broni nie daje się do ręki. Nawet jeśli to broń pod amerykańską kontrolą to i tak zbytnio by szaleńców podnieciła i rozzuchwaliła. Przeczytajcie co USA już teraz mówi o rozmieszczeniu baz. Wymienia się kraje bałtyckie, Węgry, Rumunię ale nie Polskę. Prawdopodobnie może być rzucony jakiś ochłap Polsce w postaci drugorzędnego sztabu za zgodę Polski na obcięcie pieniędzy socjalnych dla polskich dzieci w UK.

 3. Cała ta komisja z Macierewiczem na czele to patologia. Więc nic dziwnego, że patolog stoi na jej czele. Ponadto zachowaj ostrożność przy kupowaniu parówek. Przez najbliższych kilka miesięcy czeka nas tragikomedia. Jakie będzie to miało reperkusje na Polskę? Na pewno nie dobre…

 4. W Polsce nie potrzeba sieci baz NATO, tylko jednego, dobrze pilnowanego szpitala psychiatrycznego.

 5. szkoda panie Jarmakowski ze nie zgineli twoi rodzice czy panska rodzina to by bylo Blazenstwo jak pan to pisze .Pokaze panu inny material moze cos z tego pan zrozumie jako amator w tej sprawie . a co na ten temat pisze https://wikileaks.org/…/660539_rus-russia-former-soviet… cytat– Russia’s gas blackmail has offered a chance to put to the test not only
  Kiev’s resistance but also the new Polish Government’s solidarity with
  Ukraine, which had found itself in a difficult situation. The result was
  positive for Moscow. This is because Sikorski chose to pay a visit to
  Moscow exactly one day before the gas negotiations between Ukraine and
  Russia, a visit that merely led to decisions being made on the conditions
  of the next meeting between Prime Mini ster Tusk and President Putin. With
  a gas gun put to her head by then-President Putin, (former Ukrainian)
  Prime Minister Yuliya Tymoshenko was about to negotiate the conditions of
  a new contract despite gas blackmails repeated by Moscow every year.
  Poland’s failure to support Ukraine in that situation demonstrated that we
  had moved further away from our Eastern neighbor. The Policy of Love

  The Polish Foreign Ministry was prepared to pay any price to soften
  Poland’s allegedly “Russophobic” image, represented by President
  Kaczynski. To pay Moscow. Polish-Ukrainian relations immediately turned
  sour in the following months, with the policy of “love” between Prime
  Minister Tusk and new Russian Prime Minister Vladimir Putin bringing
  increasingly visible results, symbolized by such spectacular visits as
  Putin’s visit to Westerplatte and Tusk’s visit to Katyn.

  The article written by Minister Sikorski on the occasion of the Russian
  prime minister’s a rrival in Poland on 1 September 2009 showed the
  outlines of Eastern policy under the PO governance in black and white. The
  Polish foreign minister only noticed Russia and its prime minister in his
  article and completely ignored the presence of Ukrainian Prime Minister
  Yuliya Tymoshenko and envoys from other countries of Eastern Europe in
  Westerplatte.

  The foreign minister stressed that relations with Russia were an absolute
  priority. He creatively referred to the PO’s fundamental slogans:
  modernization and integration. Integration means that Polish foreign
  policy should cease to be a separate policy that takes into consideration
  different points of views, especially in Eastern Europe, and become part
  of increasingly integrated European policy, in which the only countries
  that can call the shots are superpowers, above all Germany. Consequently,
  it is all about Poland’s abandonment of what (deceased commentator)
  Stanislaw Stomma once described as piracy, or attempts to find our own way
  in the stormy political waters of this part of Europe.

  It appears to me that such integration of Poland’s foreign policy with the
  EU policy includes one mistaken assumption — that Poland will have a
  better image if it refrains from countering the trends that prevail in the
  policies pursued by Europe’s most powerful countries. Such trends demand
  that Russia should be seen as a strategic partner for Europe, united under
  Berlin’s and Paris’s leadership (potentially also led by (Italian Prime
  Minister) Berlusconi’s Rome and (Spanish Prime Minister) Zapatero’s
  Madrid). Russia would allegedly boost Europe’s chances in global rivalry
  against the United States or the Asian “tigers.” When seen against this
  backdrop, the combination of Russia’s deposits of natural resources and
  the European market could create favorable conditions for both partners. A
  Nomination From the Kremlin

  However, the problem is whether such strategic collaboration shou ld be
  pursued at the expense of the states that are located between Berlin and
  Paris on the one hand and Moscow on the other hand or take into
  consideration the interests of such states. I am under the impression that
  the policy pursued by the Donald Tusk government and the steps taken by
  Minister Sikorski are based on the assumption that we do not need to worry
  about “small states” located east of Poland. Eastern policy under the PO’s
  governance has allowed Russia to paralyze Warsaw’s traditional willingness
  to play an active role in Eastern Europe. Otherwise Russia could not have
  afforded to openly blackmail Belarus with the replacement of the political
  regime suggested by Moscow. .Wiecej na ten temat materiale powyzej

 6. Pani Bozeno — Zamordowany By Nie Powtórzył Tbilisi w Kijowie Dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze Państwa Bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę” L Kaczyński, Tbilisi 2008

  Jakiś czas temu wykazywałem, że zamach w Smoleńsku już dziś można udowodnić poszlakowo, na podstawie tego, co wiemy o przygotowaniach do wizyty w Katyniu, jak i tego, co działo się potem. Nadal podtrzymuję swoje zdanie.

  Niezależnie od tego, słuchając przemówienia ś.p. Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi i znając podejście Putina do rosyjskiej polityki zagranicznej, od razu nasuwa się myśl, że nasz Prezydent nie mógł ostać się w żywych. I nie chodziło tu o żadną zemstę. Putin jako poważny kagiebowiec w tak poważnej sprawie nie kierowałby się czynnikami irracjonalnymi.

  W Tbilisi Lech Kaczyński zebrał Międzymorze. Nie zgromadził co prawda wojsk ale głowy środkowoeuropejskich państw. Ale już to było istotne i na jakiś czas wstrzymało imperialne plany Rosji. I już wtedy zapadł wyrok śmierci na Lecha Kaczyńskiego. Jednak nie chodziło o zemstę, tylko o to, by dzisiaj … nie powtórzył tego w Kijowie … Wiec nie oszukujmy sie pani Bozeno od tego momentu zapadla decyzja polityczna likwidacji Material filmowy TVG-9 ARCHIWUM Przemówienie Lecha Kaczyńskiego w Gruzji – 05 sierpnia„ 2008r Tbilisi. Troche sie dziwie ze pan Jarmakowski siedzial jako internowany i to zrobili Polacy za pozwoleniem Ruskich .Gdyby Ruscy powiedzieli zlikwidowac nas SB wojsko polske zlikwidowali bez zadnego ale .Nie pisal bym zeby pan Jarmakowski nie przezyl gechenny internowania i nie poczul na wlasnej skorze czym panie jak obce panstwo wtraca sie do Polski

  • Przykro czytać bzdury, bo zmiany zamierzeń Rosji w sprawach Gruzji nie były spowodowane pobytem w rejonie wojny L.Kaczyńskiego, tylko Prezydenta Francji, który w ostatnim momencie przyleciał do Moskwy i porozumiał się z władzami Rosji. Widać, że coś się Panu pomyliło. to właśnie już wtedy śp.L.K.próbował zmusić pilota do czynów zabronionych, bo to już wtedy mogło dojść do tragedii i mogli zginąć zaproszeni przedstawiciele Miedzymorza. Proszę sprawdzić i się dokształcić. Po przylocie L>K> do kraju przeciw pilotowi złożono pozew, a zrobił to p. ś.p Edgar Gosiewski. Niestety nim pilot został “skazany” oni zginęli.

 7. Przepraszam a co ma przemówienie w Gruzji do, katastrofy smoleńskiej?

 8. Panie Grzegorzu really,really,really wow myslalem ze tym przypadku całokształt pracy sie liczy a nie jeden dzien Zaskoczyl mnie pan chyba ze to nie jest ten sam Grzegorz Zawistowski ,ktory nota bene jesli tak pisze to ma chyba ponad 66 lat .Zostawiam bez komentarza

 9. Pani Tereniu i tak trzymac w spodniach zeby sie trzymalo jak sie nie rozumie polityki wschodniej

Comments are closed.