PO zmienia zdanie w sprawie podwyżek pensji dla polityków

0
36


Platforma Obywatelska zmianie zdanie w sprawie podwyżek dla polityków, co ogłoszono publicznie na konferencji prasowej. Szef Platformy Obywatelskiej, Borys Budka i marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki zabrali głos na temat podwyżek dla parlamentarzystów, występując na konferencji prasowej. Mówili, że słuchają głosu obywateli, którym nie spodobały się podwyżki dla polityków. Podczas konferencji prasowej Borys Budka mówił, że przez cały czas wsłuchiwał się w głosy tych, którzy krytycznie oceniali poparcie projektu podwyżek płac dla polityków i urzędników, w tym pensji dla żony prezydenta. Przez cały weekend trwały rozmaite akcje w stylu ubierz swojego posła. Zdecydowana większość opozycyjnego elektoratu opowiadała się przeciwko podwyżkom, co usłyszeli czołowi politycy opozycji.

Lider PO Borys Budka, przyznał się do błędu i wycofał się z poparcia pomysłu podwyżek dla polityków, w sytuacji gdy wielu Polaków traci pracę i ma poważne problemy finansowe.

Można zaryzykować twierdzenie, iż to opinia publiczna wymusiła na liderach PO zmianę stanowiska.

Senat rzucił koło ratunkowe opozycji i Senat pewnie odrzuci ustawę w całości. Być może Senat powoła zespół dla uregulowania zagadnienia wysokości płac w budżetówce.

Opozycja mogła obawiać się sytuacji, w której prezydent Duda, widząc protesty przeciwko podniesienie płac politykom zawetowałby ustawę. Stworzyłoby to trudną sytuację dla opozycji.

Dodajmy, iż trwa rewolucja na Białorusi. Zauważmy, że Polska jest w ogóle nie obecna, Polska w ogóle nie liczy się w tej rozgrywce. W tej chwili doskonale widać jak bardzo pod rządami PiS Polska straciła na znaczeniu, stała się peryferyjnym krajem.

Wracając zaś do podwyżek, to dobrze, że PO zmieniła zdanie, lepiej późno niż wcale.

Wideo: @Janusz Jaskółka

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: