PO złoży wniosek do prokuratury w sprawie komendanta Maja

0
398

Platforma Obywatelska zapowiedziała, iż złoży do prokuratora Generalnego  Zbigniewa Ziobry wniosek w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.  Politycy uważają, iż sprawą powinna zająć się prokuratura z urzędu. Funkcjonariusze, byłemu Komendantowi Policji, Zbigniewowi  Majowi mieli złożyć propozycję złagodzenia zarzutów w zamian za oskarżenie jednego z ministrów w rządzie PO-PSL.

Zdaniem posłów opozycji, sytuacja ta świadczy o tym, władza w Polsce stosuje stare ubeckie metody. Władza stosuje putinowskie metody.

Zbigniew Maj zrezygnował z funkcji Komendanta Głównego policji zaledwie w dwa miesiące po mianowaniu go, na tę funkcję. Pojawiły się informacje, że przeciwko Majowi szykowano prowokację. Podobno chodzi o jakaś starą sprawę sprzed kilkunastu lat, kiedy Maj pracował jeszcze  Kaliszu. Miał być potem szantażowany przez swojego policyjnego informatora, od którego miał pożyczyć 10 tysięcy złotych, których nie oddał. Cała sprawa jest szyta dość  grubymi nićmi

Politycy uważają, że propozycje fałszywego obciążania polityków w zamian za korzystniejsze traktowanie w dochodzeniu to skandal, który musi zostać zbadany przez prokuraturę. Czy jednak w obecnej rzeczywistości politycznej można liczyć na  jakiekolwiek uczciwe dochodzenie prowadzone przez upolitycznioną prokuraturę?

Foto: Super Express

Wideo: @Platforma News