Płaca minimalna w Chicago rośnie do $12 na godzinę

0
372

Burmistrz Chicago Rahm Emanuel w trakcie konferencji prasowej zorganizowanej w Little Village omawiał konsekwencje wzrostu płacy minimalnej w Chicago do $12 na godzinę. Płacę minimalną podniesiono z dniem 2 czerwca br.W przyszłym roku płaca minimalna w Chicago ma wzrosnąć do $13.00 na godzinę.  Burmistrz  przypomniał, iż będąc w Kongresie USA  pracował wraz z prezydentem Barackiem Obamą  nad wzrostem płacy minimalnej, głosował za jej podwyższeniem. Burmistrz uważa, iż płaca minimalna musi gwarantować, iż rodzic pracujący w pełnym wymiarze godzin, będzie w stanie utrzymać swoją rodzinę powyżej poziomu nędzy. Taki jest sens pracy. Burmistrz nie zgadza się z twierdzeniem, iż tak podniesiona płaca minimalna może negatywnie wpłynąć na działania niewielkich  biznesów, na przykład restauracji. Burmistrz zorganizował konferencję prasową w latynoskiej  restauracji na terenie tak zwanej Little Village. Powiedział, że Little Village pod względem wpływów z podatku od sprzedaży jest w Chicago na drugim miejscu  zaraz po Michigan Ave.  Little Village do druga Chicago Manificent Mile” mówił burmistrz.

Burmistrz Rahm Emanuel wraz z radnymi prowadzą politykę zmierzającą do tworzenia w Chicago nowych miejsc pracy. Do Chicago przybywają imigranci z całego świata, ważne, aby w Wietrznym Mieście posiadali oni gwarancje tworzenia własnych biznesów, budowania swojej pomyślności finansowej. Burmistrz konferencję zorganizował w restauracji, która podniosła płacę minimalną i dobrze egzystuje, daje sobie radę. Fakty nie potwierdzają tezy, iż podniesienie płacy minimalnej zniszczy niewielkie rodzinne biznesy.

Burmistrz powiedział, iż nie zgadza się z dzisiejszym wyrokiem 5-4 Sądu Najwyższego; dotyczącego tak zwanego “Travel ban” prezydenta Donalda Trumpa. Burmistrz zwrócił uwagę, iż głosowanie w Sądzie Najwyższym przebiegało według partyjnego podziału. To pokazuje jak ważne będą wybory do Kongresu USA w listopadzie tego roku. Odzyskanie większości przez Demokratów pozwoli na zablokowanie niekorzystnych kolejnych nominacji obecnego prezydenta.

Wideo: @Chicago Mayor’s Office

Foto: Quality Childcare Centers Of Chicago

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: