PKW do natychmiastowej dymisji

3
266

serPatrząc na wydarzenia w Polsce z oddalenia, bardzo nie lubię jak Polska się kompromituje, wystawia na śmieszność. Jednym słowem nie lubię jak Rzeczpospolita Polska ośmiesza się na potęgę, a z taką sytuacją mamy do czynienia w tej chwili. Niestety Polska, wielokrotnie pokazywała, że jest krajem, w którym władzę sprawuje bezczelna mafia urzędników, przed nikim nie odpowiadająca, nie ponosząca żadnych konsekwencji za swoje decyzje.

W tej chwili przykładem działania kompletnie niekompetentnych urzędników jest Państwowa Komisja Wyborcza z Krajowym Biurem Wyborczym. Kompromitacja tych urzędów jest kompletna, pełna, nie podlegająca dyskusji. Tak to bywa w Polsce, odwołać ich się nie da, więc jeżeli ludzie ci biorący bez uzasadnienia, wysokie wynagrodzenia, mają jakieś resztki honoru powinni podać się do dymisji. Oczywiście ja wiem, że to nie nastąpi. Członkowie PKW. Krajowego Biura Wyborczego zachowują się tak jak Ludwik XVI przed egzekucją. Zupełnie faceci ci nie zdają sobie sprawy z tego co narobili, swoim brakiem umiejętności organizowania czegokolwiek raz brakiem wyobraźni. Niestety bardzo przepraszam, ale dziesiątki informacji powoduje, że można mieć wątpliwości, również co do uczciwości sędziów w PKW. Przepraszam, jeżeli PKW podaje jakieś wyniki z woj., świętokrzyskiego, a potem szef Okręgowej Komisji Wyborczej stwierdza, iż nie wysyłał żadnej informacji z wynikami do centrali, to skąd te wyniki?

Jedna z kandydatek z WWS sfotografowała wywieszone protokoły dwóch komisji. Na zdjęciach widać, iż głosów dostała tylko w tych dwóch punktach więcej niż w całym okręgu, w oficjalnym protokole PKW. Niepokoi gigantyczna ilość głosów nieważnych. Przykładów takich nieprawidłowości jest tak wielka ilość, że sądy będą miały ręce pełne roboty, z rozpatrywaniem wniosków o powtórzenie wyborów w konkretnych okręgach. Ilość rozmaitych informacji i nadużyciach pozwala powątpiewać w uczciwość wyborczego procesu.

Burza Polityczna powstała po zawiązaniu egzotycznego sojuszu w Sejmie między PiS a SLD. Obaj liderzy Leszek Miller i Jarosław Kaczyński zażądali powtórzenia wyborów. To jednak nie takie proste, więcej w tym politycznej hucpy, niż realizmu.

Jednak nie można zgodzić się także, z prezydentem Bronisławem Komorowskim, który, i słusznie krytykuje propozycję powtórzenia wyborów. Z tym zgoda. Jednak to nie jest tak, iż sprawę można zostawić własnemu biegowi. Prezydent, jeżeli PKW w całości nie poda się do dymisji, w ciągu kilkudziesięciu godzin, po ogłoszeniu wyników – moim zdaniem – powinien wystąpić z inicjatywą ustawodawczą w tej materii. Już w tej chwili powinien prowadzić konsultacje w tej kwestii, z reprezentantami głównych sił politycznych. Polsce grozi bowiem to, iż ludzie utracą zaufanie do demokratycznych instytucji państwa. Co, będą mieli przychodzić sobie grzecznie do tych instytucji, jeżeli nie będą wierzyli, iż posiadają mandat od wyborców? Tu nie wystarczy stabilizowanie sytuacji. Ogrom niekompetencji ujawniony przy okazji tych wyborów, jest jak Ocean pełen raf oraz nieznanych brzegów.

Co do PKW i Krajowego Biura Wyborczego jedno jest ważne. Na szybko Chodzi o to, aby ludzie ci już nigdy niczego nie liczyli i niczego nie organizowali. Oczywiście dobry system komputerowy musi kosztować więcej, Sejm musi to ująć w wydatkach, tylko niech zajmą się tym inni ludzie. To nie może być tak, że praca w PKW jest dożywotnią synekurą dla sędziów, którzy, jak Ludwik XVI utracili kontakt z rzeczywistością. Nad resztą koniecznych rozwiązań przyjedzie się zastanowić na spokojnie, choć spokojnie wcale może nie być, o czym świadczy sytuacja na wschodzie. O tym także nie należy zapominać. Może to o sobie dać znać w bardzo brutalny sposób.

Recz jasna sprawy nie załatwia dymisja szefa Krajowego Biura Wyborczego pana Czaplickiego, czekamy na pozostałych…

Andrzej Jarmakowski

Foto: Polskatimes.pl

 

 

 

 

3 Komentarze

  1. No i wyników dalej nie ma. To prawda, dobre porównanie PKW do Ldwika XVI, inna sprawa, że śliwa z jej komentatorem Sordylem bije rekordy kłamstwa, chamstwa. To zwyczajne świnie…

  2. No nie ,jak mozna porownywac stokrotnie pozyteczne ze wszechmiar swinie
    z pisuarowym scierwem ktore nawet na padline sie nie nadaje.

    Na miejscu swin wytoczylbym proces o znieslawienie.

  3. PKW podaje wyniki z kilku województw.Nie dowiesz się jednak ile głosów padło na PSL, PiS czy PO, tylko suche procenty. Podają podział mandatów. Albo PKW o zgłupiała do reszty, z czasow komuny pamietam jak chciano coś ukryć to podawano procenty. jTe wyniki podawane przez polskie portale internetowe to jaja komletne. Jak Polacy chcą, aby im wizy zniesiono do Ameryki, to niech się najpierw nauczą głosy liczyć.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: