Pisowska policja polityczna zastrasza samorządy

0
455

Prawo i Sprawiedliwość dwoi się i troi, aby podporządkować sobie społeczeństwo, aby zastraszyć opornych. Najnowszy przykład. W środę, kilku uzbrojonych funkcjonariuszy CBA przybyło do Muzeum II Wojny Światowej, aby otrzymać aneks do umowy jaki zawarło Miasto Gdańsk z Muzeum. Dokument liczący sobie pięć kartek papieru jest dostępny także w Muzeum, gdzie dyrektorem jest pan Nawrocki mianowany przez PiS. Takie najście do Urzędu miało zastraszyć pracujących tam ludzi.

CBA wymagany dokument mogło dostać w normalnym trybie, nie potrzeba było wkraczać do Urzędu.

CBA obecnie stało się policją polityczną, wykorzystywaną do zastraszania społeczeństwa. Politycy PO retorycznie podczas konferencji prasowej zorganizowanej w parlamencie pytali ministra Błaszczaka, Kamińskiego, dlaczego wykorzystują policję polityczną do zastraszania samorządów.

Skoro już jesteśmy przy Muzeum II Wojny Światowej, to przypomnijmy, iż doszło tam do skandalu. Ekspozycja, wystawa przygotowana została przez wybitnych specjalistów. Została ona bardzo wysoko oceniona na świecie.

Niestety wystawa przez PiS została zmieniona, stała się takim naiwnym przekazem.

Nie wiem w tej chwili jak wygląda sprawa praw autorskich, być może twórcy poprzedniej wystawy zaskarżą nową dyrekcję. Tego nie wiemy. PiS jednak historii w spokoju nie zostawi.  Na razie umowa zawarta przez Gdańsk z Muzeum stała się pretekstem do zastraszania gdańskich samorządowców.

Nie wierzę jednak, aby gdańscy samorządowcy dali się zastraszyć pisowskiej policji politycznej.

Foto: SuperBiz – Super Express

Wideo: Platforma News