PiS zastrasza dziennikarzy w sprawie afery SKOK

0
1587

Media w Polsce, jak i politycy informowały już, iż prokuratura Zbigniewa Ziobry ochrania działaczy PiS zamierzanych w aferę SKOK-ów. Prokuratura Zbigniewa Ziobry stanowi parasol ochronny dla osób związanych z PiS, które SKOKI tworzyły, a potem nieudolnym zarządzaniem, bądź nawet działaniami przestępczymi doprowadziły SKOKI do upadku.

Dzisiaj okazuje się, że jest jeszcze gorzej, gdyż prokuratura Zbigniewa Ziobry zastrasza dziennikarzy piszących o aferze. Prokuratura usiłuje zastraszać dziennikarzy, którzy pisali swoje teksty w roku 2013 lub w 2014, czyli wówczas kiedy Platforma Obywatelska objęła skoki  nadzorem finansowym.

Wówczas to przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, na jawnym sejmowym posiedzeniu ujawnił szereg informacji dotyczących rozbieżności w sprawozdaniach SKOK, a stanem faktycznym. Dziennikarze opublikowali fakty, które usłyszeli w Sejmie, od oficjalnego przedstawiciela państwa. SKOK Stefczyka poczuł się dotknięty,  ale prokuratura umorzyła dochodzenie. Obecnie w tej sprawie prokuratura Zbigniewa Ziobry wznowiła te postępowania z inną jednak, absurdalną  kwalifikacją prawną.

Prokuratura chce zastraszyć dziennikarzy, przekonać ich, aby zajmowali się innymi sprawami.

Do sytuacja patologiczna. Organy państwa zajmują się ukrywaniem malwersacji, zaś bezkarni oszuści powodują, iż polski podatnik musi płacić miliardy złotych na upadające SKOKI.

Zbigniew Ziobro odkrył karty, pokazał, że prokuratura służy do obrony przestępczych interesów polityków prawa i sprawiedliwości.

Ze swojej strony obawiamy się, że takie działania prokuratury staną się normą, normą stanie się zastraszanie zbyt dociekliwych dziennikarzy.

Foto: Radio Olsztyn

Wideo: Platforma News

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: