PiS zafundował Polsce bałagan prawny

0
50


Sąd Najwyższy podjął fundamentalną uchwałę. Zamieszanie w polskim sądownictwie trwa od kilku lat i nie da się raczej krótko wyjaśnić wszystkiego, co w tym czasie wydarzyło się w wymiarze sprawiedliwości. Jeśli chodzi o czwartkową uchwałę SN, dotyczyła ona wątpliwości związanych z tzw. nową Krajową Radą Sądownictwa. Jej wybór od początku był kwestionowany.  Uzasadnione są twierdzenia, iż nowa KRS jest nielegalna, zwłaszcza, iż zastrzeżenia miał też Europejski Trybunał Sprawiedliwości.

Od razu należy stwierdzić, iż żyjemy w czasach, w których nauka przegnana została do piwnicy. Ze strony pisowskich niedouczonych młokosów prawniczych jak Sebastian Kaleta, mamy do czynienia z rozmaitymi nie merytorycznymi komentarzami. Słyszymy, iż cóż tam, mi jakiś 60 profesorów prawa, przecież ja wiem lepiej i to Ja mam rację. Dotyczy to nie tylko prawa. Wszystko jedno, chodzi o prawo, czy zmiany klimatu, profesorowie won! Won mądrale, Einsteiny pieprzone! To jest Polska PiS, Polska pisowskiej głupoty, pisowskiego bezprawia.

Sędzia Juszczyszyn wyznaczył już termin ministrowi Ziobro na ujawnienie słynnych list poparcia kandydatów do KRS, których PiS wstydzi się pokazać. Szefowa Kancelarii Sejmu skazana została na grzywnę w wysokości 6 tysięcy złotych. Komisja Europejska już zaskarżyła kolejne polskie przepisy do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, w trybie pilnym wnosząc o zabezpieczenie.

Mój znajomy chyba dzisiaj w w Konsulacie RP w Chicago ma coś w rodzaju bezsensownego przesłuchania w sprawie spadkowej. Zgodnie z uchwałą SN, jeśli dobrze ją rozumiem, jeżeli decyzję w tej sprawie podejmuje sędzia mianowany przez nielegalną KRS, decyzja spadkowa będzie nieważna, bowiem zapadnie ona już po wydaniu decyzji i uchwale Sądu Najwyższego.  Znajomy najpierw powinien ustalić status sędziego, a w zasadzie aby uniknać kłopotów legalność składu sędziowskiego, może powinien sprawdzić pracownik Wydziału Prawnego Konsulatu RP? Wiem trochę to zakrawa na kpinę, ale to PiS spowodował totalny chaos i nie zmienią tego faktu nabzdyczone miny polityków PiS, czy pokrzykiwania, tak zwanego prezydenta Andrzeja Dudy. On też należy do grona tych niedouczonych polityków PiS, którzy profesorów wysyłają do piwnicy. W tej chwili mamy już pierwsze przypadki, w których to, sędziowie powołani przez nową, KRS zadecydowali się o powstrzymaniu się od orzekania. Oczywiście Polska za ten burdel prawny, zgotowany przez PiS zapłaci wysoką cenę.

To oczywiste.  Premier Mateusz Morawiecki mówi, iż uchwała SN groźna jest dla ustroju Rzeczpospolitej. Co za brednia! To działania rządu Morawieckiego, działania pisowskiej bandy groźne są dla polskiego państwa i jego ustroju. Komisja Europejska jest bardzo zaniepokojona ostateczną decyzją Sejmu w sprawie ustaw sądowych i sytuacją w Polsce dotyczącą praworządności – poinformował dziś na konferencji prasowej w Brukseli rzecznik KE Christian Wigand. Dodał także, że KE nie ma wątpliwości co do prawomocności Sądu Najwyższego w Polsce, ale ma takie w odniesieniu do Trybunału Konstytucyjnego. Komisja Europejska zaniepokojona jest stanem praworządności w Polsce.

Wideo: @Platforma News

AJ

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: