PiS za zmniejszeniem pieniędzy dla rolników!

0
6325

Posłanki Platformy Obywatelskiej wezwały europosłów PiS podczas konferencji prasowej w Sejmie, by wytłumaczyli się z głosowania przeciw rezolucji Parlamentu Europejskiego m.in. przeciwko cięciom w unijnej polityce rolnej oraz funduszach spójności w wieloletnim budżecie UE.

Od wielu miesięcy trwają dyskusje dotyczące kolejnego budżetu Unii Europejskiej na okres po roku 2020.Unię czeka wiele trudnych decyzji związanych z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Parlament Europejski przygotował rezolucję, w której europosłowie sprzeciwiają się cięciom  w polityce rolnej i polityce spójności Unii. Rezolucja przygotowywana była między innymi przez europosłów Platformy Obywatelskiej, zaś sprawozdawcą był Jan Olbrycht. Polityka rolna i polityka spójności ważna jest z punktu widzenia dalszego rozwoju Polski. Parlament Europejski przyjął tę rezolucję. Jednak posłowie PiS zagłosowali przeciw tej rezolucji, czyli głosowali za tym, aby polscy rolnicy dostali mniej pieniędzy, głosowali także za tym, aby w przyszłej perspektywie na rozwój regionalny było mniej pieniędzy dla Polski. Dlaczego PiS głosował z Brytyjczykami, gdyż oni zainteresowani są tym, aby budżet był jak najmniejszy, gdyż wówczas poniosą mniejsze koszty.

 

Ponad milion polskich gospodarstw rolnych ma zapewnione pieniądze w unijnym budżecie. Za obcięciem pieniędzy dla polskich rolników głosowali między innymi europosłowie PiS: Janusz Wojciechowski, Ryszard Legutko,Ryszard Czarnecki, Karol Karski, Zdzisław Krasnodębski, Anna Fotyga, Beata Gosiewska. To ci euro posłowie PiS spowodują, że dopłaty dla polskich rolników mogą być mniejsze.

Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej jaka odbyła się w Sejmie.

Foto: Twitter

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: