PiS uderza w przedsiębiorców

0
82

Posłowie Koalicji Obywatelskiej zorganizowali dzisiaj konferencję prasową, podczas  której odnieśli się, do propozycji ekonomicznych PiS zgłoszonych podczas ostatniej konwencji wyborczej tej partii. Zwracano uwagę, iż partia rządząca nie ma programu, zaś propozycje zgłoszone na 30 dni przed wyborami dotyczące podwyżki płacy minimalnej są oderwane od ekonomicznej rzeczywistości. Zwracano uwagę na reakcję wiceministra sprawiedliwości, który stwierdził, iż PiS nie dba o to, czy będą oni mieli z czego wypłacać pensje. Dariusz Rosati przypomniał, iż wydajność praca rosła ostatnio w okresie dobrej koniunktury o około 3-4% w skali roki. Tymczasem PiS zakłada wzrost płacy minimalnej o około 15% w skali rocznej.  Oderwane jest to od ekonomicznych realiów.

Takie podnoszenie płacy minimalnej oznacza ogromny wzrost kosztów dla przedsiębiorców ale także wzrost kosztów w jednostkach gospodarki uspołecznionej jak szpitale na przykład.  Wielu pracowników zostanie zwolnionych, albo przejdzie do szarej strefy

Oczywiście taki znaczny wzrost płacy minimalnej oznaczać będzie znaczny wzrost inflacji. Politycy PO przedstawili swoje propozycje w tym zakresie. Propozycje PiS są  dyletantyzmem ekonomicznym.  Propozycje PiS stanowią oszustwo wobec Polaków. Posłuchajmy konferencji prasowej na ten temat.

Foto: Do Rzeczy.pl

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: