PiS ucieka przed rozliczeniem afery GetBack

0
187


Od dawna wiemy, iż PiS jest ugrupowaniem aferalnym. Cała tak zwana reforma sprawiedliwości polega wyłącznie na wymianie personalnej w sądach. Partia Jarosława Kaczyńskiego pragnie stworzyć układ, w którym przestępcy z PiS pozostaną bezkarni. Tylko po to dokonano tych bezprawnych działań.

Dzisiaj widzieliśmy to na przykładzie afery Getbeku, jak aferę marszałek Sejmu zamiata pod dywan, jak zamyka usta opozycji.  Posłowie opozycji już dawno złożyli wniosek o powołanie sejmowej Komisji Śledczej, marszałek Witek odmawia rozpatrzenia go. Dzisiaj okazało się, że posłowie opozycji nie mają prawa zgłaszać propozycji, do porządku obrad parlamentu. Posłanka opozycji, która chciała zabrać głos, niejako w imieniu poszkodowanych w aferze, nie została dopuszczona do głosu.

Sprawa jest pilna. Za chwilę uprawomocni się wyrok tak zanego sądu, w którtym to, osoby, które zainwestowały w obligacje tej firmy stracą na zawsze 75% sumy.

Nie jest prawdą, iż w sprawie tej sprawnie działają służby państwa polskiego, czy wymiar sprawiedliwości.

Afera ta to największa afera w III RP, to 2.5 miliarda złotych, które zostały ukradzione Polakom. Na pół roku przed wybuchem afery instytucje państwa zostały poinformowane o nadużyciach. Instytucje państwa nie zrobiły nic, zajmowały się prawną ochroną złodziejstwa.

PiS panicznie boi się wyjaśnienia aferty Getbeku. Dzisiaj jest w państwie PiS, że goni się tych, tych, którzy mówią o złodziejach, sami złodzieje są bezkarni i korzystają z ochrony państwa PiS.

Zaniechanie działania służb państwa, to typowa sprawa, którą powinna zająć się sejmowa Komisja Śledcza, czego PiS panicznie się boi. Możemy się domśslać dlaczego. Posłuchajmy konferencji prasowej jaka na ten temat została zorganizowana w parlamencie.

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: