PiS uchwalił amnestię dla pedofilów

0
1612

To rzecz zupełnie niesamowita. PiS jak wiemy zapowiadał zaostrzenie sankcji za przestępstwo pedofilii. Tymczasem zmiany uchwalone w Kodeksie karnym okazują się wprowadzeniem programu Pedofilia Plus+. Uchwalona ustawa wprowadziła amnestię za przestępstwa pedofilskie. Wprowadzone w wielkim pośpiechu zmiany likwidują część przestępstw uznawanych za pedofilię. Zmiany mogą doprowadzić do tego, że część pedofilii, groźnych przestępców opuści zakłady karne.

Dlatego Platforma Obywatelska domaga się odrzucenia zmian w Kodeksie Karnym w całości.

Borys Budka w trakcie konferencji prasowej przypomniał, iż prowadzenie prac nad zmianami  w kodeksie karnym doprowadzi do uchwalenia bubla prawnego. Niestety tak się stało. Na polecenie ministra Zbigniewa Ziobry uchwalono największy bubel prawny w historii wolnej Polski. Budka przypomniał, iż tych 41 stron ustawy przyjętych zostało w nadzwyczajnych okolicznościach ze złamaniem regulaminu Sejmu.

Najgorsze jest to, iż doprowadzono do sytuacji, w której znaczna część osób może uniknąć odpowiedzialności za czyny pedofilskie. Politycy PO przekazali do Senatu opinię Krakowskiego Instytutu Prawa Karnego, w której stwierdzono, iż wprowadzona nowelizacja spowoduje, iż znaczna część sprawców czynów pedofilskich może uniknąć odpowiedzialności karnej.

Opinia Instytutu jest druzgocąca, pokazuje, że Zbigniew Ziobro jest odpowiedzialny za stworzenie największego bubla prawnego III RP.

Ustawy nie da się już poprawić, trzeba ją odrzucić w całości. Dla przykładu artykuł 200 depenalizuje „inne” czynności seksualne wobec osób małoletnich. To skandal.

W trakcie konferencji poseł Kropiwnicki pokazał wiele przykładów zmian w prawie, korzystnych dla pedofilów. Jest to absolutnie kuriozalna zmiana.

Oczywiście uchwalona ustawa jest kuriozalna, ale Polacy już w niedzielę będą mili możliwość pokazania co myślą o takich zmianach, odpowiednio głosując.

Foto: Stowarzyszenie Instytut Informatyki Śledczej

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: