PiS spadkobiercą komunistycznej tradycji

0
174


W aferze związanej z elektrownią Ostrołęka, jak w pigułce widać, prawdziwy obraz obecnej Polski, kraju fatalnie rządzonego, państwa skrajnie skorumpowanego, obrośniętego pajęczyną często kryminalnych, rozmaitych powiązań. Ludzie PiS są jak polscy komuniści, którzy po 1989 roku zbiorowo zapadli na amnezję, nie pamiętają, co robili wcześniej, zamienili się we wzorowych kapitalistów.  Domagają się, aby tak ich postrzegano.

Powstał obraz pokraczny, nieznośny w swojej brzydocie , powleczony pajęczyną kryminalnych powiązań.

Wielokrotnie słyszeliśmy jak to elektrownia Ostrołęka, spalająca  kilka pociągów węgla dziennie, konieczna jest dla polskiej gospodarki. Ta inicjatywa pisowskich klimatycznych bandytów, z góry skazana była na niepowodzenie. Pisaliśmy o tym na naszych łamach, pokazując jak wielkim ekonomicznym nonsensem była od początku. Teraz wiemy, że po utopieniu 2 miliardów złotych w ostrołęckim błocie elektrowni nie będzie.Nie koniec na tym.

Jak wynika z komunikatów Centralnego Biura Antykorupcyjnego, elektrownia, której nie będzie, obrosła wielką pajęczyną rozmaitych spółek pozornie prywatnych, założonych przez ludzi PiS. Przy okazji niedoszłej budowy, stworzyli mechanizm wyprowadzania na swoje konta, pieniędzy polskiego podatnika.  Proceder był na tyle widoczny, że nie dało się go zamieść pod dywan.

Miliardy utopione w budowie, której nawet nie rozpoczęto, przypominać będą bryły betonu w porzuconej w czasach Gierka, budowie elektrowni atomowej w Żarnowcu.

Ludzie PiS: Jarosław Kaczyński. Mateusz Morawiecki, Andrzej Duda, podobnie jak bolszewicy w  Związku Radzieckim, głoszą dogmat o wyższości państwowej własności nad prywatną. Przy czym, ta własność państwowa, za pomocą rozmaitych spółek, jest częściowo ich własnością.  Tak powstaje pisowski, bolszewicki oligarchiczny ustrój.  Pod tym względem PiS przerósł bolszewików!

Podobnie jak elektrowni w Ostrołęce, nie będzie żądnego Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jak w czasach Gierka zabraknie kasy, Polska już w tej chwili radykalnie zwiększa deficyt budżetowy.  Co najwyżej kolejne miliardy utopione zostaną w innym błocie, ale efekt będzie ten sam.

W polskiej energetyce mnóstwo nonsensów, przede wszystkim rząd nie posiada spójnej polityki klimatycznej. Rząd PiS to rząd klimatycznych ignorantów i szkodników. Polska za ich działalność zapłaci wysoką cenę.

Te dwie konferencje prasowe pokazują, jak tak naprawdę wygląda dzisiejsza Polska, Polska PiS z umiłowaniem gospodarki planowej, dogmatem o wyższości państwowej własności jest kontynuatorem polskiej komunistycznej tradycji. PiS wiele gaworzy o dekomunizacji ale dekomunizację należy zacząć od głów Jarosława Kaczyńskiego, Andrzeja Dudy i im podobnych, oni komunizm mają w swoich głowach, mają go w swojej krwi.

Ostatnio sporo czytałem o radzieckim komuniście Nokolai Bajbakowie, który przez kilka dziesięcioleci dowodził paranoją, zwaną radziecką gospodarką. Oczywiście typowy komuch, po upadku komuny dopadła go amnezja i został wzorowym kapitalistą, ustawił rodzinę, próbował zrobić coś dla wspólnego dobra mieszkańców Azerbejdżanu skąd pochodził. Pisowscy komuniści tej cechy nie mają, tylko szkodzą. Potrafią tylko kraść.

Wideos: @Platforma News

Andrzej Jarmakowski