PiS sfałszował wybory,

25
46167

PiS sfałszował wybory,
bo wykorzystał wszystkie brudne metody do manipulacji i kłamstwa, aby oszukać Polaków, ale to nie powód, abyśmy ogłaszali klęskę.
Tu nie chodzi o jakieś zawody, a o naszą wolność i nasze życie.
Obserwowałem wybory na wsi, gdzie 65% mieszkańców zagłosowało za PiS. Wsłuchiwałem się w dyskusje i narracje głosujących. Przychodzili na wybory z kościoła, bo ksiądz przeczytał list oczyszczający biskupów, który dla wiernych w kościele był wzruszający i dawał przebaczenie, a że w tej atmosferze ksiądz zaapelował o udział w wyborach dla ”obrony polskości i wiary ojców”, to poszli na gorąco głosować. Nie tylko po kolejnych mszach, ale i akurat na ten termin wyznaczonym bierzmowaniu.

PiS sfałszował wybory, bo bezkarnie rozdaje publiczne pieniądze dla przekupstwa wyborczego. Sfałszował, bo na kampanię wyborczą zaangażował organy państwa na niespotykaną skalę. Za publiczne pieniądze podzielił społeczeństwo na „prawdziwych Polaków”, którzy bronią wiary narodowej przed obcą „opcją niemiecką, Żydami, chcącymi zabrać polską ziemię, komunistami i pedałami”. Na dodatek taka narracja odbywa się 4 lata w ok. 90% mediów w Polsce.
Opozycja się temu nie sprzeciwia skutecznie, tylko przyjmuje, że te oszczerstwa są zbyt niedorzeczne. Ale ludzie to przyjmują za pewnik!

W Polsce większość społeczeństwa żyje przeszłością, krzywdami, których nikt nie rozliczył, które wymagają odwetu, nie ważne, na kim, na sąsiedzie, nieznajomym…, każą ufać swoim, choćby kłamali, oszukiwali, kradli i gwałcili dzieci.
W kraju, w którym 80 % społeczeństwa nie przeczytało w ostatnim roku jednej książki, a wiedzę czerpie z mitów biblijnych czytanych na mszach i agresywnej propagandy medialnej Kurskiego, nie powinno nikogo dziwić.

Nikt nie wygra wyborów, kiedy jedna ze stron nie przestrzega zasad, tak jak nikt nie wygra maratonu biegnąc, kiedy przeciwnik w momentach słabości wsiada na motor, a sędziowie to akceptują.

To, że PiS sfałszował wynik wyborów jest jasne, ale to nie znaczy, że mamy się poddać. Tu nie chodzi o zawody, ale o nasze wolności, prawo do polskości, szacunku, przyzwoitości, sprawiedliwości, o prawo do życia.

Nie możemy się załamać, ale natychmiast wyciągnąć wnioski.
Uważam, że musimy postawić na inicjatywę informacyjną, na solidność i prawdę, na edukację społeczną, na szkolnictwo, na osłabianie ciemnoty wiary. Nie możemy dawać sobie wmówić, że nie jesteśmy Polakami.

Nie możemy też nikogo wykluczać, nawet wyborców PiS-u i kłócić się pomiędzy sobą. Walczyć musimy z liderami zakłamania po nazwisku, konkretnie i w wyrazisty sposób, bez owijania w bawełnę, bez stawiania na sugestie, ale jaskrawe przykłady.

W kontaktach ze społeczeństwem musimy skończyć w mową inteligentnych mądrali.
PiS agituje zawsze odwołując się do rodziny, domu, dzieci, polskości, niezależnie od tego, na jaki temat, i czego dotyczy przekaz. My mówimy o trybunale, unii, filozofii, Gombrowiczu…, a oni nie wiedzą, co, albo, kto to jest.

Opozycja musi, podkreślam, musi!
Mieć przywódcę mądrego oceną i poparciem, ale takiego, który używa prostego przekazu, mówiącego prostym językiem.
Potrzebna jest nam inicjatywa, w tematach niewygodnych władzy, odkłamywania i nauczania historii, ale przede wszystkim pytania, co dalej? Dokąd Kaczyński i biskupi nas prowadzą, jaki szykują nam los?
Ilu jeszcze rodaków PiS-biskupi odciągną od pracy przez szybsze emerytury i świadczenia, kiedy zaczniemy żyć oddychając czystym powietrzem, bez niszczenia przyrody, zabijania wolno żyjących zwierząt, w warunkach czystej energii, i czystych rąk?
Nie wolo walczyć też z wiarą, ale z nienależnymi biskupom świętościami, wpływami, wypaczeniami i przywilejami.

Ludzie przyzwoici przegrali wybory o świadomość i wiedzę. To już w historii się zdarzało. Jednak poddając się, staniemy się niewolnikami.
Bardzo mi przykro, że moje i pewnie wielu z Was czytających, 3,5 roku na ulicach, protestach uświadamiających społeczeństwo i najbliższych nie przyniosło efektu wyborczego.
Ryczeć się chce!

Jednak odpowiedzmy sobie na pytanie, co by było, gdybyśmy nie protestowali, gdybyśmy nie podtrzymywali nadziei, wiary w normalność i przyzwoitość? Gdybyśmy się nie jednoczyli?

Dopóki mam jeszcze ręce wolne i na nogach nie mam kajdanów, nie dam sobie ich łatwo nałożyć, bo części z moich towarzyszy walki o normalność w naszym kraju, właśnie się załamało.

Jestem wolnym Polakiem i chociaż władza może zrobić ze mną wszystko, nigdy nie będę PiS-owskim wasalem.
I chociaż nie jest mi do śmiechu, to dopóki walczę, jestem wciąż wolny i szczęśliwy.

Adam Mazguła

25 Komentarze

 1. Komentarze takiej treści zapewnią PiS rządy na kilka kadencji. Aby wygrywać trzeba mieć konkretny program. KE takiego programu nie miała. Straszenie pisem to trochę za mało.

  • To proszę podać parę konkretów, bo tak to jest puste gadanie. Prawda jest taka, że nikogo programy nie interesują, może Pan powiedzieć jaki PIS ma program?

 2. PiS-u podstawowy program to rozdawnictwo i bezczelne przekupywanie Polaków, a to , że Polacy okazali sie przekupni to juz inna sprawa.

 3. Polacy lubią być trzymani za ryj. Nie potrafią żyć w demokracji, bo nie potrafią wybudować demokracji. Próba zmiany takiego stanu rzeczy, to jak mówienie ślepemu i kolorach.

 4. PiS chce za wszelką cenę pozostać przy władzy. Jeżeli opozycja będzie tylko straszyła PiSem i nie zaproponuje czegoś ciekawego dla wyborców, to zwycięstwo PiSu na jesieni stanie się faktem. PO powinno zmienić leadera, z całym szacunkiem, ale Pan Schetyna się nie nadaje. Ponad to opozycja powinna zatrudnić najlepszych fachowców od PR-u. Tak właśnie uczynił PiS i dlatego wygrał i będzie wygrywał.

 5. To,ze część Polaków jest przekupnych, wiadomo od dawna. Na dodatek część, 72% głosująca na PiS to ludzie z podstawowym i nizszym wykształceniem, poddatnych na manipulacje koscioła i PiSowców. Rozmawiałam z mężczyzną mieszkającym na wsi ,z opolskiego, który ma 5 dzieci. Cytuję” teraz to wiem, ze żyję, a wy poprzednicy PiSu, tylko kradliście”. To jest mentalność części społeczeństwa. Jednak bym ich nie winiła za przegrane wybory, oni się nie zmienią. Pójdą za tym, kto im cokolwiek da. Trzeba raczej zmobilizować ludzi, młodzież, obojetnych do polityki i kościoła, którzy nigdy nie chodzą wybory

 6. To,ze część Polaków jest przekupnych, wiadomo od dawna. Na dodatek część, 72% głosująca na PiS to ludzie z podstawowym i nizszym wykształceniem, poddatnych na manipulacje koscioła i PiSowców. Rozmawiałam z mężczyzną mieszkającym na wsi ,z opolskiego, który ma 5 dzieci. Cytuję” teraz to wiem, ze żyję, a wy poprzednicy PiSu, tylko kradliście”. To jest mentalność części społeczeństwa. Jednak bym ich nie winiła za przegrane wybory, oni się nie zmienią. Pójdą za tym, kto im cokolwiek da. Trzeba raczej zmobilizować ludzi, młodzież, obojetnych do polityki i kościoła, którzy nigdy nie chodzą na wybory.

 7. Ludzie wam hhyba brakuje jakiegoś powstania co ? Narracja jakbyście walczyli z jakimś rezimem, który sami sobie wymyślać ie. To nie PIS wygrał wybory tylko opozycja przegrała, swoją hipokryzja( chociażby mówienie o tolerancji itd a spaniem nienawiści gdzie się da i nazywanie Polaków idotami). Chcecie się tak dobrać do koryta że nie możecie nawet powstrzymać się przed skarzeniem na własny kraj, nic przez 8 lat rządów nie zmieniliscie, gdybyśmy zaczęli godzić się z porażka, zaczęli działa dla Polski a nie własnych interesów i zaproponowali coś konkretnego, a nie tylko się osmieszali to byście mieli jakieś szanse. Żaden rozsądna i inteligentna osoba na was nie zagłosuje chociaż chcielibyście tak myslec. A dlaczego ludzie głosują na PiS ? bo są lepsi od was ? Nie wiele ale wola wybrać mniejsze zło niż was zdrajców. Zanim jakiś wasz fanatyk zacznie mnie wyzywac od elektoratu pisu wcale tak nie jest. Jestem młodym człowiekiem i pomimo że wybór jest słabo w Polsce nie zagłosuje nigdy na POPIS.

  • Mam 70 lat w całej rozciągłości ww wypowiedzi popieram, PO zrobiła zemnie ciecia a byłem -czułem się wolnym człowiekiem a PIS z klechami zabrał mi nadzieję, nigdy POPISU nigdy Schetyn ,Cimoszewiczów itp,
   i żydów i Ukraińców kręcących się koło naszego rządu,dość idiotyzmu dość poniżania ludzi, i sprzedajnych tzw polityków-zdrajców Polski i Polaków, apatia młodzieży w tym przypadku jest uzasadniona,

  • Chłopie czy ty wiesz co piszesz.Pewnie dlatego że jak piszesz jesteś młody.Nie wiesz jak było wcześniej a do czego doszliśmy a obecna władza działa aby wrócić do dawnej siermiężnej Polski.

 8. I dlatego jak zwykle PIS wygrało ba zamiast szukać winy w marnej opozycji to zwalamy winę na kościół głupotę i takie tam. A i kościół i głupota są od dawien dawna i jakoś przedtem pisu nie było.

 9. PiS wygrało tylko w niektórych regionach (województwach). W Zachodniopomorskim przegrało 30:50. Powtarzałem i powtarzam, że Schetyna nie garnie się do walki z PiS-em, z Kaczyńskim i najwyraźniej widać, że nie dąży do obalenia (wygrania) z PiS-em. Poza tym Koalicja Europejska nie miała żadnego programu, każdy grał na siebie.

 10. Dlaczego miałby sfałszować?
  Wybrali ich ludzie z mózgiem, a czemu?
  Bo PIS ma więcej patriotyzmu niż PO, które by do końca sprzedało to co Polskie – temat uchodźców
  Bo PIS oddał kawałek koryta ludziom w programach +
  Bo PIS obniżył wiek emerytalny, który PO podniosło
  Bo PIS spełnił obietnice sprzed wyborów – w końcu jakaś partia
  Bo PIS nie uzależnia nas od Niemiec, czy Rosji

  Wy jak idioci nie znający się na życiu jesteście antypisowcy bo tak i już. Bo prezes za nasze robi sobie tygodnice, miesięcznice i co tam jeszcze i wiecie co? To są krople w morzach wydatków. Umywa się to do wydatków za PO.
  Odkąd PIS przejął władzę piszczą ci idioci, że wszystko drożeje. Od kiedy byłam dzieckiem drożało. Papierosy z 3zł nie wzrosły za PISu do 15zł, Chleb z 1zł do 4zł itp itd. Proszę jechać np do Francji i zobaczyć jakie tam są ceny i wrócić i zobaczycie, gdzie jest tanio, a gdzie drogo.
  Nie jestem fanką pisu, ale to partia, która robi to co mówi i spora część obywateli na tym zyskuje. Ci idioci, którzy myślą, że coś będziemy spłacać to powodzenia im życzę w przyszłości bo nikt mi nie każe płacić jakiś dług kraju. Aktualnie z zagranicy można zamówić wszystko co się chce w cenach podobnych do naszych więc w czym problem?
  Ale narzekać każdy może. Gdy u władzy będzie partia, która wyprzeda co nasze i podpisze kolejne umowy na gaz/prąd na ceny z kosmosu i pozamyka już wszystkie zakłady PAństwowe, to będziecie błagać o te 500+ żebyście dzieciom chociaż mleko kupić

 11. Anżelika, ja zostanę biskupem Rzymu, skoro PiS uniezależnia Polskę od Rosji. Przyjmujemy rosyjskie standardy. Jestem za podniesieniem wieku emerytalnego i znacznym obniżeniem Wam emerytur. Niecvh ceny Wam rosną.

 12. PO, SLD, PSL i Wiosna dla Polaków są nie do przyjęcia. Taka koalicja jest stworzona tylko dla “koryta”, do walki z PiS-em, bez własnej oferty. Zrozumcie, że Polacy nie mają na kogo głosować. PiS ma swój elektorat a Koalicja po wyborach zaczyna się żreć między sobą. Już PSL odeszło z Koalicji a PO zaatakowało SLD (i słusznie!), że na czas wyborów podczepili się do Platformy Obywatelskiej. Tak to wygląda. 4 lata rządów PiS-u i PiS jest coraz silniejszy. Nie zastanawia was, dlaczego ?!

 13. Jak zabraknie pieniedzy na zasilki, krowy i swinie, jak szpitale opustoszeja, bo lekarze i pielegniarki pojda na emerytury, a mlodzi wyjada, inflacja zezre oszczednosci, zarobki i renty, to moze sie ludzie obudza. Polityke rozdawnictwa mieli Grecy, Argentynczycy, Wenezuelczycy, a teraz maja biede, wielka przestepczosc i masowa emigracje.

 14. Czytam i nie wierzę . Myślicie choć troszkę .
  Takie skumanie się z komunistami i tęczowymi od razu postawiło na PO krzyżyk .
  Tępy lud jednak nie taki głupi i takiego mariażu jednak nie kupił !!
  A straszenie PIS-em da im wygrana przez kilka kadencji

 15. Też tak czuję myślę i mówię ale w małym środowisku jako nauczyciel i świadomy skutków obywatel jestem banowana za moje poglądy.
  Chylę czoła przed autorem tak prawdziwych i mocnych słów

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: