PiS robi z Polski wiochę

1
66


Nie mamy powodów do radości. Nie może cieszyć, a musi smucić fakt, że Parlament Europejski musi zajmować się łamaniem praworządności w Polsce.  Nie może cieszyć fakt, że łamaniem praworządności w Polsce musi zajmować się Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Nie może cieszyć fakt, iż Komisja Wenecka, złożona z najwybitniejszych europejskich prawników musi w trybie pilnym wydawać negatywne opinie o pisowskich ustawach, gdyż budzą one grozę w Europie.

W trzydzieści lat po obaleniu komunizmu, kiedy wydawałoby się, że Polacy zerwali z totalitaryzmem, z niewolą, oto w Polsce instytucje europejskie muszą zajmować się łamaniem praworządności w Polsce. To powód do smutku, zaś Polska stała się przedmiotem europejskiej troski. Wielu publicystów zapytuje jak to możliwe, że Polacy naród, który z takim poświęceniem walczył o wolność, teraz rezygnuje ze zdobyczy demokracji? Cóż się stało? Pytający nie mają odpowiedzi na te pytania.

W czasie tej debaty wielu europosłów reprezentujących wszystkie siły polityczne reprezentowane w Europarlamencie nie zostawiło na PiS suchej nitki.  Natomiast europosłowie wybrani z ramienia PiS zrobili z Parlamentu Europejskiego wiochę. Nie pomogą tam krzyki Szydło i Jakiego. Tylko kompromitują oni Polskę i siebie przede wszystkim.   Zresztą jedynym sukceem parlamentarzystów PiS jest to, że pobierają niezłe pensje. W pracach parlamentu nie liczą się zupełnie, stanowią nic nie znaczący margines. PiS wyprowadził Polskę, gdzieś na marginesy polityki europejskiej. Polska staje się problemem, ciężarem, kłopotem.  Nikt nie chce kłopotów, myśli tylko o tym, aby kłopotu się pozbyć, ograniczyć jego negatywny wpływ na innych.

Politycy PiS pieprzą wiele o wstawaniu z kolan.  Może i wstali z kolan, po czym natychmiast upadli na głowę, nabijając sobie porządnego guza. Miarą ich sukcesów jest spadająca długość życia oraz zapaść demograficzna, gdyż nikt przytomny w kraju bez perspektyw nie będzie rodził dzieci!

Politycy PiS opowiadają o tym jak bardzo Polacy pragną reformy sądów. PiS nigdy nie przeprowadził żądnej reformy sądów. Jedyną zmianą są zmiany kadrowe, co otwarcie przyznał Zbigniew Ziobro podczas postępowania w Senacie na temat ustawy „kagańcowej”. Przyznał, iż mianowano takich sędziów, którzy gwarantowanie dla działań PiS w sprawie sądów, czyli którzy gwarantowali podporządkowanie  się woli PiS. Sądy działają gorzej, okres postępowania uległ wydłużeniu. Wymiar Sprawiedliwości rozpiął parasol ochronny nad przestępcami z PiS. Nie zostali winni afery SKOK, czy KNF i wielu innych.

Dzisiaj niezwykle populistyczne przemówieniu w Zwoleniu wygłosił tak zwany prezydent Andrzej Duda. Nie ma sensu merytoryczne analizowanie wystąpienia Dudy. Był to kretyński bełkot, pijany sen chorego idioty, zwanego prezydentem i na tym można poprzestać.

Wideo: Zbyszek G

1 Komentarz

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: