PiS-owska fundacja propagandy – nowe fakty

0
520

Politycy Platformy Obywatelskiej po raz kolejny zabrali głos w sprawie Polskiej Fundacji Narodowej i sposobu jej finansowania, który – jak wskazali – jest “kuriozalny”. Chodzi – jak mówili – o to, że spółki skarbu państwa przekazują pieniądze dla PFN na podstawie jej statutu, a nie odpowiednich umów.

Państwowe spółki zobowiązały się do składania, co roku wielomilionowych dotacji, na gębę, bez zawierania jakichkolwiek umów.

Spółki Skarbu państwa w ten sposób rezygnują z wpływu na sposób wydatkowania pieniędzy. To sytuacja kuriozalna.

17 spółek Skarbu Państwa zrzuciło się na tę Fundację i będzie to czynić przez najbliższe 10 lat.

Jedyny projekt zrealizowany przez fundację, określony został jako „Afera Billboardowa”. Za pieniądze spółek zrealizowano kampanię propagandową PiS, dotyczącą ograniczenia niezależności sądów. Jednym z donatorów są Polskie Koleje Państwowe. Tak więc pasażerowie korzystający z usług PKP, finansują propagandowe kampanie PiS. To doskonały przykład na to jak PiS traktuje fundusze publiczne. Traktuje je jako swoją zdobycz, swoją własność.

Innym fundatorem jest spółka „Tauron”. Polacy więc finansując propagandowe kampanie PiS, więcej zapłacą za energię elektryczną. PiS. Stworzył Fundację Narodową jako mechanizm do drenowania funduszy publicznych.

Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej zorganizowanej w Sejmie.

Wideo: Platforma News

Foto: innpoland.pl

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: