PiS ma pełnię władzy i odpowiedzialności

1
377

AppleMark

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne wyniki wyborów do parlamentu i Senatu. PiS zdobyło 235 mandatów, PO 138, Kukiz 42, Nowoczesna 28, zaś PSL 16. W Senacie PiS ma 61 mandatów.

Po raz pierwszy od odzyskania przez Polskę niepodległości jedna partia zdobyła pełnię władzę. PiS wygrał wybory prezydenckie, posiada większość w parlamencie oraz Senacie. PiS-owi sporo brakuje, jednak do większości umożliwiającej zmianę konstytucji.

Sytuacja jest jasna.Prawo i Sprawiedliwość posiada w Polsce pełnię władzy i pełnię odpowiedzialności.

PiS nie ma łatwej sytuacji. Komentarze prasy zagranicznej, zwłaszcza w Niemczech biją na alarm, twierdząc, iż PiS to formacja populistyczna, nacjonalistyczna oraz mało europejska. Nie tylko Niemcy reagują nerwowo, odnosi to się to, nie tylko Niemiec, również innych krajów UE. W kraju, wielu poważnych komentatorów wyraża nadzieję, że PiS w trosce o finanse publiczne, nie będzie realizować swojego programu. Mam nadzieję, że będzie inaczej i PiS będzie realizował swoje wyborcze obietnice, zaś wyborcy tego ugrupowania będą tę partię z tego rozliczać.

Przyznaję, iż wiele pomysłów PiS może budzić niepokój. Na przykład nowa ustawa medialna, czy ustawa o podatku VAT. Projekt tej ustawy o VAT napisany został bardzo niedbale. Na razie to jednak projekty, poczekamy z oceną, aż zostaną formalnie zgłoszone. Do tego upłynie trochę czasu, nowy sejm ma zebrać się 10 listopada.

W USA panuje przekonanie, że Polska pozostanie bliskim sojusznikiem USA. Przed Polską i przed Europą wiele trudnych decyzji, dotyczących także rozwiązania konfliktu w Syrii i na Ukrainie. Nie wiem, czy Polska i Europa zdaje sobie z tego sprawę? Co do tego mam poważne wątpliwości.

Nowy rząd może „na dzień dobry” zetknąć się z poważnym problemem, jakim jest sytuacja w spółkach węglowych. W ogóle nie komentuję wypowiedzi polonijnych komentatorów. Nie mają one żadnego znaczenia politycznego, można te absurdy pominąć.

AJ

Foto: polskieradio.pl

1 Komentarz

  1. Spokojnie PiS na pewno znajdzie powód, ktory wytłumaczy ich porażki, pamietajmy, iż zawsze są Żydzi i Niemcy oraz masoni i cykliści.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: