PiS chce wziąć Senat siłą

0
183

PiS chce wziąć Senat siłą

Opozycja domaga się się międzynarodowej kontroli nad procesem powtórnego liczenia głosów w sześciu okręgach wyborczych, gdzie głosy chce przeliczać PiS. Będziemy zabiegać o międzynarodową kontrolę nad procesem liczenia głosów – powiedział dzisiaj na konferencji prasowej przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. Wczoraj PiS zgłosiło protesty wyborcze dotyczące sześciu okręgów do Senatu.  Grzegorz Schetyna już zwrócił się w tej sprawie do OBWE, która kontrolowała przebieg wyborów w Polsce.   

Grzegorz Schetyna przypomniał stare powiedzenie Józefa Stalina, iż nie ważne jak kto głosuje, ważne kto liczy głosy. Ze swojej strony uważam, iż politycy demokratycznej strony w mediach prywatnych wypowiadali się stanowczo zbyt łagodnie. Rzeczy należy nazywać takimi jakie one są, to zaś co robi PiS jest zamachem na wolne wybory, likwidacją demokratycznych procedur. PiS od dawna zamienia Polskę w państwo gangsterskie, bandyckie. Działania PiS dotyczące powtórnego liczenia głosów, także noszą charakter bandycki. Tutaj wyłącznie chodzi o podważenie wyniku wyborów, o nielegalne uzyskanie większości w Senacie, gdzie PiS przegrał wybory.

Z wielką uwagą obserwować należy dalszy rozwój wydarzeń, ten pisowski zamach na wolne wybory. Nie ma sensu tego więcej komentować, sprawa jest oczywista.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: