PILNE: Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zawieszona

0
139

P

Europejski Trybunał Praw Człowieka  zobowiązuje Polskę do natychmiastowego zawieszenia stosowania przepisów dotyczących Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego w sprawach dyscyplinarnych sędziów.  Zabezpieczenie wydano na wniosek Komisji Europejskiej, która w sprawie ID skierowała do Trybunału skargę, uznając działalność tej nowej Izby za niezgodną z prawem europejskim.​ polskie władze mają teraz tylko jedną możliwość – Muszą to orzeczenie TSUE natychmiast uznać.  Jeśli tego nie zrobią, to należy się spodziewać, że KE będzie wnioskować o nałożenie na Polskę sankcji finansowych . Większość polityków PiS nabrała wody w usta i najwyraźniej czeka na instrukcje od swojego wodza Jarosława Kaczyńskiego. Nie uznanie decyzji TSUE oznaczać będzie praktycznie wyprowadzenie Polski z Unii.

Na razie reżim PiS zajęty jest organizacją tak zwanych wyborów kopertowych, mających przynieść drugą kadencję dla samozwańczego tak zwanego prezydenta Dudy.

Obecnie w Sejmie trwa bitwa o nową tarczę dla polskiej gospodarki, gdyż to, co przygotował rząd jest śmieszne. W Polsce trwa szaleństwo Jarosława Kaczyńskiego.

W Polsce praktycznie obowiązuje stan wojenny, z zakazem zgromadzeń.  Niewykluczone, że ludzie wyjdą na ulice i zmiotą władzę. To jedno z możliwych rozwiązań.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: